aA
Paskutinį kovo penktadienį ir šeštadienį Prezidentūra savo duris atvėrė sostinės gyventojams ir svečiams, panorusiems iš arčiau pamatyti prabanga tviskančius prezidento rūmus ar prisiminti prieš šešis dešimtmečius tuometiniuose sovietų armijos karininkų namuose praleistus šokių vakarus.
Lietuvos Respublikos Prezidentūra
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)


Prezidentūra puošia prezidento vėliava – valstybės vadovo simbolis, kurio abiejose pusėse centre vaizduojamas Lietuvos valstybės herbas, iš dešinės laikomas grifo, iš kairės – vienragio. Tai valstybės ilgaamžiškumo, gerovės ir turto simboliai. Prezidento vėliava iškeliama virš Prezidentūros, kai valstybės vadovas yra sostinėje. Ji taip pat iškeliama ant įvairių transporto priemonių, kuriose keliauja prezidentas.

Svarbiausias prezidento rūmuose – prezidento kambarys, kuriame šalies vadovas dirba, priima nedideles svečių delegacijas. Iš čia transliuojami prezidento pasisakymai ir šventiniai sveikinimai per radiją ar televiziją. Kabineto sienos dekoruotos ąžuolinėmis plokštėmis.

Iš ąžuolo pagamintos kabineto sieninės spintos ir baldai. Priešais darbo stalą esančioje sienoje įmontuotas židinys, ant kurio stovi antikvariniai, pagaminimo data XIX amžių siekiantys, dirbiniai. Antikvarinis rusiškojo ampyro baldų komplektas stovi prezidento laukiamajame, kuriame svečiai laukia susitikimo su valstybės vadovu.

Pagrindinėje ir didžiausioje prezidento rūmų Baltojoje salėje vyksta pagerbimo ceremonijos, teikiami apdovanojimai, didelių delegacijų priėmimai, prezidentų susitikimai, iškilmingos vakarienės. Atvykę svečiai įsitaiso ant baltų, paauksuotų pagal Carskoje selo rūmų baldus (Sankt Peterburgas) pagamintų krėslų. Centrinę salės nišą puošia gipsinis Laisvės statulos modelis.

Atvirų durų dienomis jau nebe pirmą kartą prezidentūroje apsilankiusios garbingo amžiaus damos dalijosi prisiminimais, kaip prieš penkis dešimtmečius lankydavosi tuometiniuose sovietų armijos karininkų namuose (dabartinėje Baltojoje salėje) rengiamuose jaunimo šokių vakaruose.

Ambasadorių salėje pertraukų tarp oficialių renginių metu poilsiauja jų dalyviai. Šioje salėje pasitinkami ir svečiai, atvykę į valstybines vakarienes, kurias prezidentas ir pirmoji šalies ponia rengia įžymių asmenų garbei Baltojoje salėje. Iš Ambasadorių salės svečiai gali patekti į skandalais apipintą garsųjį Prezidentūros tualetą.

Viena įdomiausių – Žemėlapių salė, kurios sienas puošia Lietuvos žemėlapių faksimilės iš Vilniaus universiteto Mokslinės bibliotekos Kartografijos kolekcijos. Į šią salę patenkama iš reprezentacinės, paauksuotais šaltai kalto metalo dekoratyviais laiptų turėklais ir raudonu kilimu išsiskiriančios, laiptinės.

Susitikimai su visuomenės grupių atstovais, valdžios atstovais, garbingiausių valstybės svečių spaudos konferencijos vyksta Pasitarimų arba Kolonų salėse. Žaliojoje salėje prezidentas posėdžiauja su savo patarėjais. Joje rengiami oficialūs pietūs ir vakarienės įvairioms delegacijoms ir svečiams.

Derybų salę, kurioje vyksta oficialių delegacijų susitikimai, puošia gražiausios rūmuose kesoninės Vyskupų rūmų laikotarpio lubos. Konfidencialūs prezidento pokalbiai vyksta Mėlynoje salėje, kurioje išlikę du autentiški XIX amžiaus pradžios švediško tipo židiniai. Joje ant sienų kabo paveikslai, deponuoti iš M. K. Čiurlionio muziejuje saugomos M. Žilinsko kolekcijos.

Įspūdingas Herbų gobelenas, kuriame ąžuolo lapų fone vaizduojami prezidento ir didžiųjų Lietuvos miestų herbai, stebina į Posėdžių salę atvykusius svečius. Čia eksponuojami ir mūsų šalies prezidentų portretai. Beje, nušalintojo prezidento Rolando Pakso portreto salėje nėra.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar tikrai emigrantai kraunasi lagaminus? Skambina ir studentai, ir pensininkai (523)

Į kurią pusę labiau krypsta lietuvių akys: į Londoną ar į Lietuvą? Grįžtančių tikrai yra,...

Dėl milijonų peržiūrėto seksualaus Tomo Bagdonavičiaus vaizdo klipo pasipylė grasinimai ir iširo šeima (177)

Londone ilgus metus dainavęs ir didesnio populiarumo sulaukęs po to kai prakalbo apie savo...

Gydytoja Cikanavičiūtė apie riebalus: papasakojo viską, kas jums nutylima (61)

Riebalai – viena pagrindinių maistinių medžiagų, pastaruoju metu kelianti daug diskusijų ir...

Orai: be skėčio neapsieisime

Šią savaitę mūsų laukia nemalonios orų permainos, atkeliaus lietūs, įsisiautės vėtros, kris...

Skandalu virtusi reforma varo į neviltį: mokiniai rado, kur gauti maisto – šluoja viską valgyklos visai ištuštėjo (660)

Netyla diskusijos ir skandalai dėl pasikeitusių reikalavimų mokyklų valgyklų patiekalams. Kol...

Po penkerių metų pertraukos F-1 lenktynes laimėjo Raikkonenas kova dėl titulo tęsiasi (9)

Ostine, JAV, sekmadienį vykusiose F-1 lenktynėse pergalę po itin ilgos pertraukos iškovojo...

Gyvenimo audrų nublokšti gyvena sąvartyne: trijų kambarių „buveinė“ saugo liūdnas paslaptis (183)

Pokalbio pradžioje 63 metų buvusi kaunietė Nijolė tikino, kad Jonavos sąvartyne gyvena nuo 2012...

„Tinginių“ uogos: miestiečių pora įsitikino, kad ne viskas paprasta, bet ūkio nemeta (15)

Užkietėjęs miestietis su sutuoktine susigundė vadinamomis „tinginių“ uogomis ir ėmė...

Kodėl prieš einant miegoti visada reikia užsidaryti miegamojo duris? (19)

Prieš miegą mes visi išsivalome dantis, nusiprausiame veidą ir apsirengiame patogią pižamą...

5 elementų teorija – kokia stichija jus valdo? (7)

Penkių asmenybės tipų arba elementų teorija paplito Kinijoje prieš 2000 metų – manyta, kad...