Prezidentės atstovės spaudai advokatas byloje dėl valstybės paslapties atskleidimo Giedrius Danėlius į generalinio prokuroro pavaduotojo postą siūlytas atsižvelgiant tik į jo kompetenciją ir patirtį prokuratūroje, teigia prezidentės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

„Kiek žinoma, renkamasi pagal kompetenciją ir pagal reputaciją. Kiek man žinoma, tas pasirinktas asmuo yra 16 metų išdirbęs prokuratūros sistemoje anksčiau, matyt, teisinei, prokuroro aplinkai jis yra žinomas, jis nėra naujokas. Tačiau tas žingsnis, atsitraukimas buvo grynai dėl tų situacijų, kai jis buvo išėjęs iš prokuratūros, kai turėjo kitus santykius — advokato, kad jo iš tikrųjų tos ankstesnės bylos, kokios bebūtų buvusios, netrukdytų dirbti“, — Žinių radijui teigė prezidentės patarėjas.

Jis dar kartą priminė, jog teikti G. Danėlių buvo asmeninis generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pasirinkimas. Pasak M.Lingės, nors prokuratūros komandos formavimui ir reikalingas prezidentės pritarimas, tai yra generalinio prokuroro „asmeninė funkcija, jo pareiga“, o kiekvienas teikimas prezidentei „dar nereiškia paskyrimo“.

G.Danėlius penktadienį pranešė nebekandidatuosiantis į generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas. Savo sprendimą jis motyvavo tuo, jog buvę ir esami jo įsipareigojimai klientams „gali sudaryti interesų konflikto regimybę“ bei mesti šešėlį prokuratūros sistemos nešališkumui.

Šiuo metu G. Danėlius yra koncerno „MG Baltic“ valdybos nario Romano Raulynaičio advokatas galimos politinės korupcijos byloje. Vykstant šiam tyrimui R.Raulynaitis buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas. E. Pašilis ir R. Raulynaitis mokėsi viename kurse Vilniaus universitete, Teisės fakultete. Paskutinį kartą daugiau kaip prieš pusmetį vyko bendras kursiokų susitikimas, kuriame taip pat dalyvavo ir R.Raulynaitis, patvirtino Generalinė prokuratūra.

G.Danėlius būtų atsakingas už Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentą.

Sprendimai atidėliojami

Sprendimai dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo Jono Miliaus nušalinimo ir žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės neformalios vakarienės su medžiokle yra vilkinami, teigia Prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimams Mindaugas Lingė.

Pasak M. Lingės, istorija su V. Miliumi tapo netoleruotinai ištęsta ir brandžioje vakarietiškoje demokratijoje tokie klausimai turėtų būti sprendžiami taikant kitokius standartus bei tempus.

„Nematome veiksmų, kad ta istorija būtų kuo greičiau baigta“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė M. Lingė.

„Yra atidėliojama ir ieškoma būdų atidėlioti šitą klausimą“, – pridūrė Prezidentės patarėjas.

M. Lingė taip pat sukritikavo žemės ūkio ministrės sprendimą kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl galimo interesų supainiojimo rengiant neoficialią vakarienę su Latvijos žemės ūkio ministru Janiu Dūklavu, J. Miliumi bei verslininkais.

„Ką reiškia etikos komisijos išvados? Tai yra papildomas laikas ir, kita vertus, tikrai įdomiai atrodo, kad į etikos komisiją kreipiasi pati ministrė, dėl kurios elgesio yra kylančios problemos. Jeigu komisija gauna surašytą prašymą, kuris surašytas taip, kad būtų man palankiau (....), tai etikos komisija taip ir atsakys, kaip ministrė nori girdėti“, – teigė M. Lingė.

VMVT vadovui J. Miliui teisėsauga yra pareiškusi įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, tačiau pats V. Milius iš pareigų trauktis neketina.

Premjeras Algirdas Butkevičius dėl žemės ūkio ministrės likimo teigė apsispręsiantis po J. Miliaus ir V. Baltraitienės spaudos konferencijos, kurioje pareigūnai turėjo pateikti paaiškinimus dėl neoficialios vakarienės, tačiau vėliau A. Butkevičius pareiškė, jog sprendimą dėl V. Baltraitienės priims susipažinęs su VTEK išvadomis.

V. Baltraitienės teigimu, neoficialios vakarienės su užsienio kolegomis yra įprasta praktika, taip pat nesureikšmino fakto, jog tokiuose renginiuose dalyvauja ir verslo atstovai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Darbe mato žiauriąją gyvenimo pusę: visą gyvenimą dirbę žmonės turi skaičiuoti centus, kad nusipirktų kruopų (36)

Du vaikus auginanti klaipėdietė ir savanorių bendrijai vadovaujanti Vilija Toliušienė negali...

Išsvajotas atostogas pakeitė košmaras: neaišku, kur nuvežė, ir liepė išlipti (306)

Kas gali būti geriau už jaukias šeimos atostogas, kai nereikia galvoti, kuo užimti vaikus, o dvi...

54 val. trukusi drama Vokietijoje – sunkiai protu suvokiama: jautėmės tarsi skerdžiami gyvuliai (89)

Į laisvę po 29 kalėjime praleistų metų paleidžiamas Dieteris Degowskis – gangsteris, nuteistas...

Orai: sulauksime ir tikro sniego (5)

Kita savaitė prasidės vis žemėjančia temperatūra, kai kur ji neigiama išliks ir dienomis.

20 kg sulieknėjęs Merūnas – apie skirtingą jo ir žmonos požiūrį ne tik į dietas, bet ir vaikų auklėjimą (45)

DELFI redakcijoje viešėjęs Merūnas Vitulskis su rubrikos "Veidai" redaktore Gintare Urnikiene...

Nepaleiskite vadžių: kas padės nesustorėti šaltuoju metų laiku (17)

Artėja Padėkos diena (populiarėjanti ir Lietuvoje) ir ilgi žiemos mėnesiai, kai imame...

„Išdykėlis“ internete ieškojo vergės slaptiems pasimatymams: nežinojau, kad tai – neteisėta (96)

Internete draugės slaptiems pasimatymams ieškojęs mažeikiškis Arūnas B. manė, kad prie savo...

Išrinkta konkurso „Mis pasaulis“ nugalėtoja (2)

Jau 67-ąjį kartą rengiamo konkurso "Mis pasaulis 2017" nugalėtoja tapo indė Manushi Chhillar.

Gydytojos patarimai vartojantiems antibiotikus

Juk nenorite pasijusti blogiau nei ligos pradžioje.

Išbandė žinomo gamintojo kosmetiką: po trijų savaičių paaiškėjo pliusai ir minusai (3)

Kai gavau pasiūlymą išmėginti naują, Švedijos mokslininkų sukurtą kosmetikos rinkinį,...