aA
Prezidentė Dalia Grybauskaitė palaimino liberalcentristo Raimondo Šukio kandidatūrą tapti sveikatos apsaugos ministru, taip pat prisakė tęsti sveikatos apsaugos reformą, užtikrinti vaistų kainų mažėjimą ir išgyvendinti korupciją. Kaip pranešė šalies vadovės atstovas spaudai, prezidentė pasirašys dekretą dėl R. Šukio skyrimo, tačiau pareigas politikas pradės eiti po to, kai prisieks Seime.
Raimondas Šukys
Raimondas Šukys
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

„Prezidentė pasakė, kad ponas R. Šukys yra patyręs politikas, turi ministro darbo patirties, yra pasirengęs perimti vadovavimą Sveikatos apsaugos ministerijai, todėl palinkėjo visokeriopos sėkmės, ištvermės ir sveikatos šiame nelengvame poste“, - po susitikimo su R. Šukiu žurnalistams sakė šalies vadovės atstovas spaudai Linas Balsys.

Šiuo metu R. Šukys yra Seimo narys, užima pirmojo Seimo pirmininkės pavaduotojo postą. Anksčiau teisininko išsilavinimą turintis politikas yra vadovavęs Vidaus reikalų ministerijai, tačiau buvo priverstas atsistatydinti, kai Skuodo rajone neblaivus policininkas suvažinėjo tris mažamečius vaikus.

Sveikatos apsaugos ministro poste R. Šukys pakeis savo partijos kolegą Algį Čapliką, kuris iš šio posto atsistatydino po to, kai teismas nuteisė 20 tūkst. LT kyšį paėmusį sveikatos apsaugos viceministrą Artūrą Skiką, o Seimo pirmininkė konservatorė-krikdemė Irena Degutienė išreiškė abejones, ar dėl šios istorijos A. Čaplikas pajėgs įvykdyti sveikatos reformą.

Ragino kovoti su korupcija

Pasak prezidentės atstovo spaudai L. Balsio, kalbėdama su būsimu ministru šalies prezidentė ragino jį tęsti sveikatos apsaugos reformą bei prašė užtikrinti, kad Seime priimti teisės aktai, kuriais bus reguliuojami vaistų antkainiai, realiai veiktų.

„Kaip žinoma, nuo balandžio 1-osios įsigalioja įstatymai, kurie reguliuoja antkainius, tačiau ministrui buvo atkreiptas ypatingas dėmesys, kad reikia garantuoti ministeriniu lygiu, jog tas įstatymas ir tos priemonės, numatytos kainoms mažinti, iš tiesų būtų efektyvios ir žmonės iš tiesų pajustų savo kišenėse, kad vaistų kainos yra sumažėjusios“, - sakė L. Balsys.

D. Grybauskaitė būsimam ministrui suformulavo ir trečią pareigą – kovoti su korupcija Sveikatos apsaugos ministerijoje. Pasak atstovo spaudai, R. Šukys buvo įpareigotas asmeniškai imtis atsakomybės, kad korupcijos apraiškos būtų išgyvendintos nuo aukščiausio iki žemiausio ministerijos laiptelio.

Pažadėjo tęsti reformą

Pats R. Šukys po susitikimo su šalies vadove žadėjo daryti viską, ko iš jos tikisi prezidentė D. Grybauskaitė. Politikas sakė tęsiąs sveikatos apsaugos reformą, optimizuosiąs sveikatos priežiūros tinklą, užtikrinsiąs tinkamą vaistų kainų reguliavimą, kovosiąs su korupcija bei priimsiąs visus būtinus poįstatyminius aktus, kurie būtini reformų vykdymui.

„Tai bus daroma ir tokius įsipareigojimus aš prisiimu. Be abejonės, jeigu bus įžvelgta, kad yra kažkokių padaryta klaidų reformos eigoje, jos bus taisomos ir tiktai nebus bėgama nuo atsakomybės“, - kalbėjo R. Šukys.

Su korupcija būsimas ministras teigė kovosiantis šalindamas korupcijos priežastis ir tvirtino netoleruosiantis bet kokių nesąžiningumo apraiškų, tačiau kokios prevencinės priemonės jam atrodo tinkamiausios.

R. Šukys taip pat miglotai kalbėjo apie tai, kad nevengs priimti politinių sprendimų, kurie susiję su sisteminiais sprendimais ir yra „ateities klausimas“, mat esą reikia, kad „išnyktų pačios priežastys, kur abi šalys dalyvaujančios veiksme, tiek duodantysis neteisėtą atlygį, tiek ir imantis, neturėtų paskatų tai daryti“.

Išsilavinimas – ne kliūtis

R. Šukys yra įgijęs teisininko išsilavinimą ir sako, kad faktas, jog jis nėra medikas, eiti pareigų nesutrukdys, nors pripažįsta, kad tai gali būti spraga. Buvęs ministras A. Čaplikas pagal išsilavinimą yra geodezininkas-inžinierius.

Pasak R. Šukio, jis, bei jos šeimos nariai yra sveikatos paslaugų vartotojai, todėl esą jam ne vis tiek, kokios kokybės tos paslaugos.

„Be abejonės, tai yra tam tikra spraga, bet tikrai nelemianti, nes pasaulinėje praktikoje yra buvę įvairių situacijų. Mes turime suprasti, kad demokratinėje valstybėje, kai yra įgyvendinama politinės Vyriausybė programa, už tam tikrą valdymo sritį atsakomybę prisiimantys asmenys pirmiausia turi būti politinių sprendimų įgyvendintojai“, - sakė būsimas ministras.

Jis pabrėžė, kad kaip teisininkas puikiai geba nustatyti tokį teisinį poįstatyminių aktų reguliavimą, kuris palieka mažai erdvės interpretacijoms.

Tačiau politikas aiškiai neatsakė į klausimą, kaip ketina dirbti, jei sumanytoji ir pradėtoji sveikatos apsaugos reformai priešinasi dalis valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovų Seime. Ankstesnis ministras A. Čaplikas yra sakęs, kad, jo nuomone, Seimo pirmininkė netiesiogiai išsakė dalies konservatorių-krikdemų nuomonę apie reformą, tad jis negalėjęs toliau dirbti.

„Koalicijos sutartis galioja, Liberalų ir centro sąjungos atsakomybė už prisiimtą sritį galioja ir dėl palaikymo visais atvejais riekia diskutuoti, tartis, ieškoti priimtinų sprendimų“, - sakė R. Šukys.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Šimašiaus patarėjas išdėstė, kaip Vilnius vakcinuotų visą Lietuvą: žengtų tris esminius žingsnius (10)

Pirmadienį Lietuvoje veikti pradėjo visuotinė elektroninė registravimo sistema skiepams nuo...

Didžioji dalis 5-11 klasių mokinių į mokyklas negrįš: ministrė šokiruota, bet direktoriai turi savų argumentų psichologines pasekmes vaikai jaus ilgai (204)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė penktadienį pranešė, kad tik 3...

Vakarams – Lavrovo perspėjimas nereikšti pretenzijų: tai mūsų teritorija papildyta (100)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį perspėjo Vakarų šalis...

Vilniaus rajone kirviu sužaloti du Mobiliosios kuopos pareigūnai, atvykę gelbėti žmonių

Pirmadienį, priešpiet, Vilniaus apskrities policija gavo pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje...

Laukiant galimybių paso – raginimas visiems gyventojams: per šią savaitę pasitikrinkite duomenis e.sveikatoje (145)

Nuo kitos savaitės Lietuvoje ruošiantis pradėti naudoti Galimybių pasą, Registrų centras...

Nausėda Seimui siūlo 50 eurų didinti NPD: uždirbantys MMA gautų 10 Eur daugiau (95)

Prezidentas Gitanas Nausėda teikia Seimui Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus,...

Vienas paskutiniųjų „The Roop“ egzaminų iki „Eurovizijos“: „Discoteque“ nuskambėjo pirmojo pusfinalio repeticijoje žiūrėkite pasirodymo ištrauką (12)

Jau visai netrukus, šį antradienį, grupė „ The Roop “ pasirodys pirmajame „Eurovizijos“...

Dėl COVID-19 kilmės – 18 mokslininkų pasirašytas laiškas (88)

18 mokslininkų iš prestižinių tyrimų institucijų ragina savo kolegas nuodugniau ištirti...

Dizaineris Robertas Kalinkinas: šiais metais treningams ir sportinėms kelnėms sakysime „ne“ (5)

COVID-19 pandemija, galingai supurčiusi mados industriją, pristabdė naujų kolekcijų kūrimą ir...