"Ko labiausiai trūksta kai kurių vadovų lygmeniu šalyje - tai yra baimė priimti sprendimą, mėginimas permesti kitam arba išvis nepriimti. Sprendimus galima priimti, net jeigu rizikuoji. Klaidą galima ištaisyti, o nieko nedarymo ištaisyti neįmanoma", - sakė D.Grybauskaitė.

Prezidentė kariūnus ragino mokytis kiekvieną dieną mokytis ir negalvoti, kad neįdomius dalykus galima praleisti. Karo akademija, pasak valstybės vadovės, tam yra gera vieta. Šalies vadovė pabrėžė irgi kasdien besimokanti.

"Aš ateinu kiekvieną dieną į ofisą, į savo biurą, ir mokausi kiekvieną dieną. Turiu skaityti, turiu daug žinoti, panašios situacijos nesikartoja. Kiekvieną dieną reikia priimti sprendimą jau kitu pagrindu,. Kitų žinių pagrindu prisiimti atsakomybę ir nebijoti priimti sprendimą", - sakė Prezidentė.

D. Grybauskaitė taip pat pabrėžė, jog kariūnai turi suvokti, kad dabartiniame pasaulyje saugumo sąvoka yra labai plati ir apima ne vien tik karinį saugumą.

"Saugumo sąvoka yra tiek plati ir visaapimanti - tai ir karinis saugumas, dabar mums labai aktualus, ir energetinis, ir kibernetinis, net socialinis. Jeigu socialinė įtampa neduoda politinių sprendimų šalyje, matote, kas vyksta Europoje kai kuriose šalyse, ką tai reiškia.

Šalys arba bankrutuoja, arba paralyžiuojamos, ir labai sunku joms kažką iš viso padaryti, bet kokį judesį, jau ką kalbėti apie karinį saugumą", - sakė Prezidentė.

Šalies vadovė palinkėjo kariūnams baigus akademiją tapti lyderiais, net jeigu jie ir neliks kariuomenėje.

"Ne visi galbūt liksite kariuomenėje, bet svarbiausia, kad išmoksite būti žmonėmis, kurie atsakingi, kurie sugeba prisiimti vado ir lyderio atsakomybę, nes dažniausiai mums visiems trūksta gebėjimo prisiimti ant savo pečių daug daugiau atsakomybės negu mes galėtume panešti arba mūsų pareigos liepia. Tuo ir skiriasi paprastas žmogus nuo lyderio, kad lyderis nebijo prisiimti atsakomybės, priimti sprendimą ir mėgina netgi nuo kito peties perimti ant savo peties", - teigė valstybės vadovė.