Nuo 2005 metų šalį valdanti A. Merkel dar prieš kelerius metus pranešė, kad nebesieks penktos kadencijos kanclerės poste.

Pareigas ji paliks po rugsėjo pabaigoje vyksiančių Vokietijos parlamento rinkimų paskyrus naują Vyriausybės vadovą.

G. Nausėda taip pat dalyvaus keturšaliame susitikime su Vokietijos, Latvijos ir Estijos prezidentais.

Šiuose susitikimuose planuojama aptarti dvišalius Lietuvos ir Vokietijos santykius, bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityse, nelegalios migracijos suvaldymo klausimus, pranešė Prezidentūra.

Vokietijos kanclerė savaitgalį viešėdama Lenkijoje kreipėsi į Baltarusiją su raginimu padėti migrantams, o ne siųsti juos per sieną į Lietuvą ar kitas šalis. Tokius veiksmus ji pavadino hibridine ataka.

Lietuvos prezidentūros pranešime pažymima, kad Vokietija yra strateginė Lietuvos partnerė Europos Sąjungoje, sąjungininkė NATO, bendramintė tarptautinėse organizacijose.

„Mūsų ryšys pagrįstas bendromis demokratinėmis vertybėmis, pagarba žmogaus teisėms ir vieningos Europos idėja“, – pranešime cituojamas G. Nausėda.

Anot jo, pasauliniu mastu vykstantys politiniai įvykiai reikalauja išlaikyti nuolatinį aktyvų politinį dialogą tiek daugiašaliu, tiek dvišaliu formatu.

„Tikiu, kad, nepaisant to, kaip baigtųsi rinkimai Vokietijoje, mūsų šalių bendradarbiavimas tik stiprės“, – kalbėjo G. Nausėda.

Už užsienio politiką atsakingi Lietuvos pareigūnai stebi, kaip baigsis rugsėjo 26 dieną Vokietijoje vyksiantys rinkimai ir kas formuos šalies Vyriausybę.

Realiausiais kandidatais tapti Vokietijos kancleriu įvardijami socialdemokratas Olafas Scholzas bei dešiniųjų kandidatas Arminas Laschetas.

Voketija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių, šalis taip pat vadovauja Lietuvoje dislokuotam tarptautiniam NATO batalionui iš daugiau nei tūkstančio karių.

Tačiau šalių santykius kiek temdė nesutarimai dėl Rusijos eksporto dujotiekio „Nord Stream 2“.

Per vizitą G. Nausėda taip pat susitiks su Konrado Adenauerio fondo vadovais ir Vokietijos lietuvių bendruomene.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)