13 mėnesių ir 11 dienų trukusį Rolando Pakso prezidentavimą antradienį nutraukė Seimas. Dauguma parlamentarų antradienį balsuodami patvirtino visus tris Prezidentui R. Paksui keltus kaltinimus šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius duotą priesaiką.
Rolandas Paksas
© ELTA
Balsavimo rezultatus per apkaltos posėdį paskelbė posėdžiui pirmininkaujantis Vytautas Greičius. Jis čia pat perskaitė ir protokolą, kuriuo paskelbė, jog:

"Nuo 2004 m. balandžio 6 d. Seimo sprendimu R. Paksas pašalintas iš Prezidento pareigų". Nuo šio protokolo paskelbimo akimirkos R. Paksas neteko Prezidento posto.

Už pirmąjį kaltinimą, kad Prezidentas R. Paksas neteisėtai kaip atlygį suteikė Lietuvos pilietybę Jurijui Borisovui, pripažindami, kad už tai R. Paksas turi būti pašalintas iš pareigų, balsavo 86 Seimo nariai, prieš balsavo 17 parlamentarų. Iš viso šiuo atveju buvo išduota 115 balsavimo biuletenių, iš jų urnoje buvo rasta 114 biuletenių. Iš jų galiojantys - 103, negaliojančių - 11.

Už antrąjį kaltinimą, kad Prezidentas R. Paksas sąmoningai leido suprasti J. Borisovui, kad dėl jo teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą ir vykdo jo pokalbių telefonu kontrolę, pripažindami, kad už tai R. Paksas turi būti pašalintas iš pareigų, balsavo 86 Seimo nariai, prieš balsavo 18 parlamentarų. Iš viso šiuo atveju buvo išduota 115 biuletenių, rasta 114, iš jų galiojančių - 104, negaliojančių - 10.

Už trečiąjį kaltinimą, kad Prezidentas R. Paksas, siekdamas įgyvendinti jam artimų privačių asmenų turtinius interesus, naudodamasis savo statusu, davė nurodymus savo patarėjui Visvaldui Račkauskui paveikti bei pats darė įtaką "Žemaitijos kelių" vadovų ir akcininkų sprendimams dėl akcijų perleidimo sau artimiems asmenims, pripažindami, kad ir už tai R. Paksas turi būti pašalintas iš pareigų, balsavo 89 Seimo nariai, prieš balsavo 14 parlamentarų. Iš viso šiuo atveju buvo išduota 115 biuletenių, urnoje rasta taip pat 115, iš jų galiojantys - 103 biuleteniai, negaliojančių - 12.

Taigi iš viso balsavime dalyvavo 115 parlamentarų iš Seime esančių 137 narių.

Dalis parlamentarų, daugiausia liberaldemokratai, balsavime nedalyvavo, taip išreikšdami nepritarimą Seime vykusiam apkaltos Prezidentui procesui.

R. Paksas būtų atstatydintas ir tuo atveju, jei bent vienas iš trijų kaltinimų būtų patvirtintas ir jei bent už vieną balsuotų ne mažiau nei 85 parlamentarai.

R. Paksas buvo pašalintas per pirmąjį Europoje apkaltos Prezidentui procesą. Tai trečiasis kartas beveik 48-erių metų politiko karjeroje, kai jis priverstas palikti postą - šiuo atveju patį aukščiausią Lietuvos valdžios postą.

Antradienį 16 valandą 22 minutės Seimui paskelbus oficialius balsavimo rezultatus dėl Prezidento Rolando Pakso atstatydinimo, buvo nuleista Prezidento R. Pakso vėliava, plazdėjusi virš Prezidentūros rūmų nuo 2003 metų vasario 26 d., t.y., nuo R. Pakso inauguracijos dienos.

Tačiau be vėliavos Prezidentūros rūmai bus neilgai. Prezidento vėliava bus pakelta tuoj pat, kai Seimas priims sprendimą dėl laikinojo Prezidento. Pagal Lietuvos Konstituciją atstatydinus Prezidentą jo pareigas laikinai iki naujo valstybės vadovo išrinkimo eina Seimo Pirmininkas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų paieškų detektyvas: archeologus bandė paklaidinti veikėjai iš praeities (3)

Ne visi norėjo, kad Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai būtų atrasti....

Paslaptingo ukrainiečio „vartai į Europą“: vieno darbuotojo įmonė su įspūdinga apyvarta (1)

2016 m. didžiausią apyvartą turėjo ir nebuvo nuostolingos, įspūdingiausiomis pajamomis – 112,7...

Orai: atkeliauja lietus, griaustinis ir vėsa (11)

Antroje savaitės pusėje pagaliau sulauksime lietaus. Ketvirtadienį šalį dar spės užlieti 30...

Planą „B“ be Jasikevičiaus turintis Motiejūnas įvertino išvykstančius: važiuoja, kur uždirbs daugiau (20)

Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas tik iš žiniasklaidos sužinojo,...

Psichologė įvardijo, kas lemia jūsų mitybą: kodėl sunku keisti įpročius ir juos išlaikyti? (28)

Ar kada nors susimąstėte, kas lemia mūsų maisto pasirinkimus? Psichologai teigia, jog kiekvieną...

Pergalė prieš kazino: lošimų bendrovė privalės grąžinti vyrui 6,5 tūkst. praloštų eurų (62)

Teisminis ginčas Klaipėdos miesto teisme išnagrinėtas priklausomybę įrodžiusio vyro naudai....

Vėlų vakarą sostinėje, prie policijos būstinės, į stovintį pareigūno automobilį rėžėsi motociklas (13)

Vėlų trečiadienio vakarą, apie 23.15 val., Vilniaus pakraštyje esančioje Visorių g....

Veryga brandina planą: palies pamėgusius privačias ligonines (394)

Sveikatos apsaugos ministerija sukūrė planą, kaip valstybės finansus ligoninėms susieti su...

Ironiška Kurtinaičio „padėka“ klubo vadovybei: tikrai padarėte viską, kad būtų lengviau (21)

Rimas Kurtinaitis LKL sezono apdovanojimų vakare nestoko geros nuotaikos, spėjo prasilenkdamas...

Islandijoje svajonių darbą susiradęs lietuvis negali atsidžiaugti (53)

Antrus metus iš eilės gidu pietryčių Islandijoje dirbantis Žilvinas Žebrauskas negali...