Šiandien prezidentas Valdas Adamkus susitiko su pirmuoju galimu kandidatu į laisvą generalinio prokuroro postą. Prezidentūroje lankėsi Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo pirmininkas 43 metų Algimantas Valantinas.
Valdas Adamkus
© ELTA (V.Kopūsto nuotr.)
„Prezidentas domėjosi, kaip A.Valantinas, remdamasis savo teisėjo patirtimi, vertina Generalinės prokuratūros darbą. Kokių, jo nuomone, reikėtų pertvarkymų ir kaip mato bendradarbiavimą su kitomis teisėtvarkos institucijomis“, - žurnalistams sakė prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė. Ji teigė, kad kitų kandidatų pavardes praneš rytoj ryte.

A.Valantinas sakė, jog „prezidentas neprašė jo sutikimo, todėl jis negali atsakyti, ar sutiks būti generaliniu prokuroru“. „Tai didžiulė atsakomybė, kurią tektų prisiimti“, - sakė A.Valantinas. Jis patvirtino, jog su V.Adamkumi buvo kalbėta ir apie tai, kaip jis įsivaizduoja Generalinės prokuratūros įvaizdžio kėlimą visuomenėje.

A.Valantinas teismuose dirba apie 20 metų. Teisininko išsilavinimą jis įgijo Vilniaus universiteto Teisės fakultete, o savo karjerą pradėjo nuo prokuroro darbo Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūroje.

DELFI žiniomis, Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo pirmininkas turi dideles perspektyvas kopti karjeros laiptais ir teismų sistemoje. Netrukus ketinama į naują pastatą perkelti visus Vilniaus apylinkės teismus. Kalbama, kad anksčiau ar vėliau juos reikės sujungti ir paskirti vieną pirmininką. Kaip realus kandidatas į šį postą buvo minimas A.Valantinas.

„To noro labai didelio nėra, tačiau reikės spręsti“, - paklaustas, ar sutiktų dirbti generaliniu prokuroru, jei jam būtų pasiūlyta, sakė A.Valantinas.

Prezidentūroje turi apsilankyti dar keli kandidatai į generalinio prokuroro postą. DELFI šaltinių teigimu, vienas realiausių kandidatų yra Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Pranas Kuconis.

„Aš bijau ką nors sakyti, nes tai būtų šventvagiška. Man nebuvo siūloma oficialiai. Prezidentūroje lankiausi vieną kartą ir mes kalbėjome tik apie tokią galimybę“, - DELFI anksčiau sakė minėtas teisėjas. Su šiuo kandidatu prezidentas V.Adamkus jau buvo susitikęs anksčiau.

Dar vienas kandidatas – Generalinės prokuratūros Valstybinio kaltinimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Raimondas Petrauskas. Su juo greičiausiai prezidentas susitiks rytoj.

Lietuvos teisininkų draugija praėjusią savaitę kreipėsi į šalies prezidentą, Seimo pirmininką ir Aukščiausiojo teismo pirmininką ir pasiūlė į generalinius prokurorus skirti draugijos pirmininką, advokatą bei socialinių mokslų daktarą Stasį Šedbarą. Tačiau apie tai, ar su juo, kaip su kandidatu, norės susitiksi V.Adamkus, kol kas nekalbama.

Vakar Prezidentūroje lankėsi laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Vytautas Barkauskas. Žurnalistų paklaustas, ar prezidentas jam nesiūlė likti vadovauti prokuratūrai, V.Barkauskas sakė, jog toks siūlymas buvo, tačiau tokios galimybės jis nesvarstė.

Žiniasklaidoje buvo minimos dar kelių kandidatų pavardės - tai Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Vytautas Jurkevičius ir buvęs teisingumo ministras Vytautas Markevičius. Pastarojo kandidato kandidatūra netiko, nes jo biografija neatitinka kandidatui į generalinius prokurorus įstatyme keliamų reikalavimų. DELFI žiniomis, į Prezidentūrą nebus kviečiamas ir V.Jurkevičius.

Generalinio prokuroro postas atsilaisvino, kai jį paliko Antanas Klimavičius. Jis dabar dirba Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėju.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rinkimų į prezidentus prognozė: naujas favoritas šovė į viršų (1295)

Gruodžio mėnesio „Spinter tyrimų“ duomenys dėl galimų kandidatų į prezidentus vertinimo...

Jei susirgote ne laiku, rizikuojate prarasti pinigų (52)

Jeigu netyčia susirgote ir ligos laikotarpiu jums sumokami pinigai už anksčiau atliktus darbus,...

Dakaro atgarsiai: dvigubas lietuvių rekordas velniškai sunkiame maratone (2)

Dakaras baigėsi, prasideda Dakaras. Tai – Benedikto Vanago frazė, puikiai iliustruojanti...

Šalčio dar bus, bet permainos ne už kalnų (5)

Savaitės pradžioje žiemiški orai iš Lietuvos nesitrauks – pirmadienį ir antradienį dar spaus...

Turkija pradėjo antžeminę operaciją: prie sienos – tankų kolona (13)

Turkijos kariai ir tankai sekmadienį judėjo į Siriją tęsti puolimo prieš kurdų kovotojus po...

Sveikatos apsaugos ministras linkęs drausti, o ne šviesti (408)

Sveikatos apsaugos ministras, regis, rezultatui pasiekti pripažįsta tik vieną priemonę –...

Naujųjų išvakarėse vaikelio susilaukusi Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius suspindo ant raudonojo kilimo (1)

Sekmadienio vakarą Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius suspindo ant raudonojo „Žmonių“...

5 charakterio savybės, galinčios jums labai pakenkti darbe ir sukelti pavojingą sindromą (7)

Ne vienas žmogus yra patyręs jausmą, kai intensyviai dirbant dingsta visos jėgos, kiekviena darbo...

Dėl „megažvaigždės“ iš Šiaurės Korėjos – tikra isterija (44)

Pietų Korėją sekmadienį apėmė tikra isterija dėl šalyje besilankančios įžymybės iš...

Simo Jasaičio ir Oksanos Pikul-Jasaitienės konfliktas areštine nesibaigė: krepšininkui – nauji nemalonumai (492)

Sekmadienį daugelį sukrėtė netikėta žinia: sekmadienio rytą areštinėje atsidūrė neblaivus...