Studentų atstovams prezidentas linkėjo vienybės, drąsos ir studentiško polėkio. Sveikinimo kalboje prezidentas pabrėžė, kad Lietuvos studentų sąjunga per savo veiklos metus tapo viena didžiausių jaunimo organizacijų ir svarbiu, lygiaverčiu socialiniu partneriu svarstant aukštojo mokslo klausimus.

„Esate tam tikras sunkių sprendimų aukštajame moksle katalizatorius. Šiandien esame pribrendę dar vienam pokyčiui, apie kurį Lietuvos studentų sąjunga kalba jau ilgai, tai – socialinė dimensija aukštajame moksle. Turi atsirasti didesnės galimybės aukštojo mokslo siekti asmenims, kurie mokyklos suole susidūrė su socialiniais iššūkiais ar dėl netolygios mūsų bendrojo ugdymo švietimo sistemos neturi lygių galimybių dalyvauti konkurencinėje kovoje“, – sakė prezidentas.

Anot šalies vadovo, rūpimų klausimų kėlimas ir drąsus studentų teisių gynimas Lietuvai leido priimti savo laiku labai svarbius sprendimus, įgyvendinti aukštojo mokslo reformas.

Šią savaitę šalies vadovas su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene sutarė dėl bendros pozicijos, siekiant didinti aukštojo mokslo prieinamumą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)