Kaip pirmadienį interviu „Info TV“ sakė Vyriausybės vadovė, jos sprendimas bus priimtas atsižvelgiant į konservatorių partijos organizuojamus vidinius rinkimus, ieškant kandidato į šalies vadovus.

„Turėsiu įvardinti (jei dalyvausiu – ELTA) ir jei nedalyvausiu turėsiu įvardinti, ką paremsiu. Palikime šį klausimą atvirą iki tada, kada reikės man priimti tokį sprendimą“, – laidoje „Info komentarai su A. Mazėčiu“ sakė I. Šimonytė.

Partijos organizuojamas kandidatų atrankos procesas, pažymi premjerė, numato, kad atsakymą reikės pateikti jau rugsėjo ir spalio mėnesių sandūroje.

„Pagal partijos tvarką, viskas yra labai ankstyva ir labai skaidru. Vadinamieji pirminiai rinkimai vyksta lapkričio mėnesį, o tai kas dalyvaus pirminiuose rinkimuose paaiškės gerokai anksčiau – rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje“, – teigė I. Šimonytė, leisdama suprasti, kad tada ir reikia tikėtis jos atsakymo.

„Tie žmonės, kurie pasiryš siekti partijos nominacijos – jie bus žinomi šį rudenį. Lapkričio viduryje jau bus žinomas partijos remiamas kandidatas“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad šiuo metu TS-LKD skyriai kelia galimus kandidatus dalyvauti prezidento rinkimuose. Vėliau pretendentus įvertins konservatorių Priežiūros komitetas, o patys kandidatai turės apsispręsti, ar dalyvaus partijos vidiniuose rinkimuose, ar kandidatuoti nesutinka. Galutinius kandidatų sąrašus spalio mėnesį turėtų patvirtinti TS-LKD Prezidiumas.

Pirminiai rinkimai, vadinami „Demokratijos švente“, kurių metu TS-LKD išsirenka savo remiamą kandidatą į šalies vadovo postą planuojami lapkričio 11-12 d.

Kol kas nei antras palankiausiai visuomenės vertinamas politikas, krašto apsaugos ministras A. Anušauskas, nei premjerė I. Šimonytė ar užsienio reikalų ministras ir partijos pirmininkas G. Landsbergis nėra pasisakę, ar ketina dalyvauti prezidento rinkimuose. Viena favoričių laikoma M. Navickienė Eltai taip pat nurodė, kad sprendimo dar nepriėmė.

Artimiausi šalies vadovo rinkimai vyks 2024 m. gegužę. Apie savo kandidatūrą kol kas paskelbė tik Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Aurelijus Veryga.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)