aA
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį Vyriausybės rūmuose susitiko su Lietuvoje viešinčia Vokietijos Bundestago Pirmininkę Bärbel Bas. Susitikimo metu buvo aptarta nuoseklios tolesnės paramos Ukrainai svarba, regioninio saugumo ir pasirengimo NATO vadovų susitikimui Vilniuje klausimai, Lietuvos ir Vokietijos dvišalį bendradarbiavimas, praneša Vyriausybė.
Ingrida Šimonytė, Bärbel Bas
Ingrida Šimonytė, Bärbel Bas
© LRV

„Mūsų kantri ir nuosekli karinė parama Ukrainai yra aiškiausias signalas visa niokojančiai, civilių gyvybių nepaisančiai ir įvykdytų karo nusikaltimų sąrašą pildančiai Rusijai, kad pačios pradėtą karą ji neišvengiamai pralaimės. Tačiau Rusija išliks ilgalaike grėsme NATO, todėl turime atliepti tai į atgrasymą ir gynybos pajėgumų stiprinimą orientuotais sprendimais“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Pasak Vyriausybės, susitikime kalbėta, kad NATO viršūnių susitikimo Vilniuje sprendimais reikia reaguoti į pasikeitusią saugumo padėtį, o taip pat nepalikti Ukrainos euroatlantinės ateities neapibrėžtoje pilkojoje zonoje. Atitinkamai svarbios ir ilgalaikės investicijos į saugumą ir įsipareigojimai didinti gynybai skiriamas lėšas.

I. Šimonytė padėkojo Vokietijai už lyderystę ir indėlį į Baltijos regiono bei kartu viso NATO aljanso saugumo sustiprinimą, pažymėdama tiesioginio Vokietijos karinio buvimo kaip patikimiausio atgrasančio faktoriaus svarbą. Savo ruožtu Lietuva nuosekliai investuoja, kad sąlygos aljansą ginantiems sąjungininkų kariams Lietuvoje būtų kuo geresnės, pabrėžė Vyriausybės vadovė.

Premjerė I. Šimonytė ir Bundestago Pirmininkė B. Bass aptarė Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo energetikoje, atsinaujinančių šaltinių vystymo Baltijos jūroje potencialą, praneša Vyriausybė.

Kaip susitikime sakė I. Šimonytė, Rusijos karo akivaizdoje neturėjo likti abejonių, kad energetika yra ir mūsų saugumo dedamoji dalis, o priklausomybė nuo Rusijos išteklių turi likti nekartotina praeitimi.

ELTA primena, kad Vokietija yra labai svarbi Lietuvos partnerė gynybos srityje. Berlyne balandžio pabaigoje viešėjęs prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu sutarta Bundesvero brigadą Lietuvoje dislokuoti palaipsniui – priklausomai nuo Lietuvos progreso plėtojant tam reikalingą infrastruktūrą.

Gegužės pabaigoje krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas patikino, kad susitarimas tarp Lietuvos ir Vokietijos dėl nuolatinio brigados dislokavimo šalies teritorijoje galioja.

Pirmą kartą Lietuvoje rengiamas NATO viršūnių susitikimas vyks liepos 11–12 dienomis Vilniuje.

Tai bus didžiausias renginys Lietuvos istorijoje, kuriame tikimasi 40–50 užsienio valstybių delegacijų (iki 3000 svečių) bei maždaug 2000 nevyriausybinių organizacijų ir tarptautinės žiniasklaidos atstovų.

Apie galimybę dalyvauti renginyje yra užsiminęs ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Skelbiama, kad viršūnių susitikimo darbotvarkėje pagrindinis dėmesys bus skirtas Aljanso kolektyvinės gynybos ir atgrasymo stiprinimui bei paramos Ukrainai didinimui.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
3.7143

Top naujienos

Okupantams Kryme – skaudus ukrainiečių smūgis: labiausiai nustebino rusų generolų elgesys (1)

Ukrainiečiai pagaliau išmoko efektyviai naudotis Vakarų suteikta ginkluote bei žvalgybine...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Būsto įperkamumas – dugne: žada geresnius laikus, bet yra scenarijus, kuris nepatiks galime matyti NT kainų augimo bumą (3)

Būsto įperkamumui esant žemiausiame taške nuo 2011-ųjų, ekonomistai žada, kad situacija...

Sinoptikai netrukus žada malonią staigmeną: temperatūra šoktelės lyg būtų vasara

Sekmadienio dieną mūsų šalies orus lems žemo slėgio sritis. Dangumi plauks tai tankesni, tai...

Apžvalgininkas: jei rusai tai žinotų, Putinas būtų iškart nulinčiuotas Kremliaus aikštėje (7)

Karas Ukrainoje – tęsiasi. Žūsta nekalti civiliai, kariai, kovojantys už šalies laisvę,...

Karas Ukrainoje. CNN: iš JAV – prasta žinia Ukrainai

Jungtinės Amerikos Valstijos patvirtino laikinąjį biudžetą, kuris leis vyriausybei dirbti dar...

Verslas PliusJulija Leimonė

Samantai drąsos tikrai netrūksta: išėjusi iš darbo, gėlių verslo Tauragėje ėmėsi per patį pandemijos įkarštį

2021-ieji, kovas. Vis daugiau Lietuvos miestų pasiekia koronavirusas , vis daugiau įstaigų...

Legendų įspūdžiai iš Kauno: labiausiai žavėjo dantų neišbarstęs „ryklys“ ir parašiutininko drąsa

Carlesui Puyoliui vis dar nėra problema nei maksimaliu greičiu nubėgti 30 metrų atgal prie...

Parengė Vytautė Merkytė

Pykinanti tiesa, kurios ilgą laiką nežinojo net JAV prezidentas: karo metais Bushas vyresnysis vos netapo kanibalų puotos delikatesu

1944 metų rugsėjo 2 diena. JAV kariams duotas nurodymas – bombarduoti Japonijai priklausančią...

Slovakija laukia rinkimų rezultatų: apklausos rodo vos mažiau nei 2 procentų skirtumą tarp prorusiškos ir provakarietiškos partijos pildoma (1)

Šeštadienį Slovakijoje vyko pirmalaikiai Parlamento rinkimai. Juose kovoja dvi partijos,...

Delfi Mokslas

Prie JAV krantų susidūrus dviem bombonešiams dingo milžiniška branduolinė bomba: incidentą gaubia tamsi paslaptis – kodėl jos dar nerado?

Prie Taibio salos Džordžijos valstijoje kartais vis užfiksuojamas aukštas radioaktyvumas...