Premjerės teigimu, nėra normalu, kai vykdomąsias ir kontrolės funkcijas atliekanti institucija „yra pakabinta“ prie Vyriausybės – tokią tvarką ministrų kabinetas siūlė keisti ir atsakomybę priskirti Žemės ūkio ministerijai, tačiau Seimas tam nepritarė. Ji teigė besitikinti, kad dabar Seime bus daugiau supratimo.

„Buvo motyvuojama, kad dėl to nukentės mūsų išduodamų leidimų patikimumas ir ten visokiausių kitokių dalykų. Tai dabar matoma, kad tas patikimumas gali nukentėti dėl visai kitų priežasčių ir tai yra, manau, labai labai didelis smūgis institucijos reputacijai“, – Seime per Vyriausybės valandą ketvirtadienį kalbėjo premjerė.

Premjerė pabrėžė, kad korupcija įtariamas VMVT vadovas Mantas Staškevičius nėra jos politinio pasitikėjimo pareigūnas, o buvo atrinktas konkurso keliu.

„Jis buvo atrinktas į vadovus konkurso tvarka iš tų kandidatų, kurie dalyvavo, ir iš tų dviejų kandidatų, kurie dalyvavo finalinėje stadijoje. Bet kas turbūt iš komisijos narių, kurie dalyvavo atrankoje, pasakys, kad ponas M. Staškevičius pasirodė vienareikšmiškai geriausiai ir jį paskyriau vadovu, nes tokia yra procedūra. Bet jis nebuvo mano pasirinkimas, jo nesuradau“, – sakė I. Šimonytė.

Pasak jos, M. Staškevičius nebuvo nuoširdus, kai pastaruosius dvejus metus rodė didelį uolumą spręsdamas antikorupcinius klausimus.

„Man labai apmaudu, kad tokie įtarimai jam buvo pareikšti, todėl kad per visus šituos dvejus metus, kiek mums teko bendradarbiauti, vadovas rodė didelį uolumą spręsdamas antikorupcinės darbotvarkės klausimus, sakykime taip. Vadinasi, jeigu šitie įtarimai pasitvirtins, tiesiog parodys, kad buvo daug nenuoširdumo“, – Seime kalbėjo I. Šimonytė.

Taip ji atsakė į „darbiečio“ Aido Gedvilo klausymą, ar ši situacija paskatins pokyčius šioje tarnyboje.

Pasak premjerės, VMVT vadovas nebūtinai turėtų turėti veterinarinį išsilavinimą, nes toks reikalavimas dabar „susiaurina lauką žmonių“, kurie gali vadovauti įstaigai. Seimas taip pat yra atmetęs šį siūlymą.

I. Šimonytės teigimu, vienas „aiškių pokyčių, kurių reikėtų siekti“, – atskirti leidimų išdavimo ir kontrolės funkcijas.

„Tikiuosi, kad dabar Seime turėsime daugiau supratimo. (...) Visi esame suinteresuoti tikrai, kad ta institucija veiktų gerai, nuo jos priklauso mūsų užsienio rinkos eksporto produkcijai“, – pabrėžė premjerė.

I. Šimonytės sprendimu M. Staškevičius yra nušalintas nuo pareigų, premjerė yra paraginusi jį trauktis iš posto, o jei tokio sprendimo jis artimiausiu metu nepriims, premjerė ketina tartis su teisininkais, kaip elgtis toliau.

Teisėsauga įtaria, kad VMVT vadovas ir darbuotojai užsiėmė sisteminga korupcija.

Per kratas pas įtariamuosius pareigūnai aptiko per 300 tūkst. eurų grynųjų. Tiriama, jog tarnybos atstovai galėjo reguliariai reikalauti kyšių iš verslininkų, grasindami neigiamomis pasekmėmis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją