aA
Patriotinių organizacijų vadovai kreipėsi į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pirmininką Emanuelį Zingerį ir komisijos vykdomąjį sekretorių Ronaldą Račinską, prašydami paramos įstatymo projektui, kuriuo siekiama pripažinti Lietuvos komunistų partiją (LKP) nusikalstama organizacija.
Emanuelis Zingeris
© DELFI / Domantas Pipas

Šiame projekte taip pat siūloma įpareigoti buvusius aukšto rango LKP narius, siekiančius renkamų politinių postų ar valstybės tarnautojo bei diplomatinių pareigų, apie savo priklausomybę ir veiklą LKP informuoti visuomenę.

Kreipimąsi pasirašė Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos pirmininkas Ernestas Subačius ir Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos pirmininkas Giedrius Gataveckas.

„Toks įstatymas, be jokios abejonės, prisidėtų prie istorinio teisingumo įtvirtinimo Lietuvoje, dar vis plačiai mūsų visuomenėje gyvų sovietinės nostalgijos nuotaikų nykimo, šiuo veiksmu Lietuva parodytų pavyzdį kitoms Europos Sąjungos valstybėms ir taip žymiai prisidėtų prie totalitarinių nacistinių ir komunistinių režimų vienodo vertinimo. Jūsų komisija, viešai paremdama šio įstatymo svarstymą ir priėmimą, atlieptų vieną pagrindinių komisijos tikslų - istorinės tiesos atkūrimą, įvertinant sovietinės okupacijos režimo padarytus nusikaltimus“, - teigė E. Subačius.

„LKP veikla buvo nusikalstama, represinė ir neteisinė, organizacija per pavaldžias represines struktūras vykdžiusi nusikaltimus prieš Lietuvos gyventojus - genocidą, nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus. Tačiau LKP, aktyviai prisidėjusi prie sovietinių nusikaltimų veiklos, iki šiol nėra įvertinta. Pabrėžiame, kad Nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti buvo sudaryta Tarptautinė komisija, vadovaujantis LR prezidento Valdo Adamkaus 1998 m. rugsėjo 7 d. pasirašytu dekretu. Šiuo dekretu skelbta, kad istorinės tiesos nustatymas esąs nacionalinis prioritetas, tautų santarvės pagrindas. Prasidėjo trečias dešimtmetis nuo šios institucijos įkūrimo, tačiau istorinė tiesa nebuvo atstatyta, o genocido organizatoriai ir vykdytojai liko tinkamai neįvertinti. Atsižvelgdami į visa tai, raginame komisiją viešai paremti Seimo narių A. Ažubalio ir L. Kasčiūno įstatymo projektą ir prisidėti prie kuo greitesnio jo priėmimo Seime“, - rašoma bendrame organizacijų rašte.

2018 m. rugpjūčio 1 d. Seimo nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siekiama pripažinti Lietuvos komunistų partiją (LKP) nusikalstama organizacija.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
3.8571

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente iki 16.00 val. iš viso jau balsavo 41,74 proc. rinkėjų; nuolat atnaujinama (1328)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Jei NATO neliktų amerikiečių: tyrimas parodė, ko vertos Europos ambicijos – Lietuvai grėstų okupacija (297)

JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir puola Lietuvą bei Lenkiją....

Savaitgalio nuodėmė: karamelinio tinginio receptas

Dažnai diskutuojant apie desertų gamybą girdime, kad žmonės jų gaminti nemėgsta, nes tai...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (104)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (78)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Praeityje rašytos Megha Markle žinutės atskleidžia tiesą apie jos ir Harry pažintį: tai nebuvo nekaltas atsitiktinumas (9)

Senas Meghan Markle bičiulis ir viešųjų ryšių konsultantas Nickas Ede'as sako, jog...

Festivalis Londone virto fiasko: žmonės „alpo, šliaužė ir dejavo“ (13)

Į Londone surengtą festivalį „We Are FSTVL“ atvykusiems žmonėms teko stovėti ilgiausiose...

Lyjant lietui šį miestą galima apeiti nesušlapus: ką pamatyti ir paragauti (1)

Bolonija – šiaurės Italijos regiono Emilija- Romanija pagrindinis centras, įsikūręs prie...

Paskelbė datą, kada daugiau nei pusė naujų automobilių pasaulyje bus elektriniai (23)

Elektriniai automobiliai dabar sudaro tik nedidelę dalį visų pasaulyje parduodamų lengvųjų...

Maksimalus kaupimas pensijai – kas tai yra ir kodėl verta jį pasirinkti? (3)

Lietuvos dirbantieji, kurie iki šiol II pensijų kaupimo pakopoje dalyvavo tik „Sodros“ lėšomis...