aA
Pirmadienį prasideda išankstinis balsavimas Europos Parlamento (EP) ir Prezidento rinkimų antrajame ture. Vos prasidėjus balsavimui į Vilniaus savivaldybę atvykę rinkėjai DELFI pasakojo, kad skubėjo balsuoti, nes išvyksta atostogauti, nenori trukdyti sekmadienio arba dirba netoliese, o viena vyresnio amžiaus moteris juokėsi, kad bijo pavėluoti.

Balsavimas iš anksto organizuojamas visų savivaldybių pastatuose gegužės 20–24 dienomis nuo 8 iki 20 valandos.

Į Vilniaus miesto savivaldybę šiek tiek po aštuntos valandos ryto atskubėjęs vyras teigė, kad dirba netoliese, todėl ir balsuoja vos prasidėjus balsavimui. Jis tvirtino, kad jau seniai yra apsisprendęs, ką palaikyti.

„Kiekvienas turi savo. Kiekvienas savaip supranta ir balsuoja už tai, kas jam patinka, – teigė vyras ir pridūrė, kad informacijos apie kandidatus tikrai užtenka. – Kas nori, tas randa.“

Pirmajame ture rinkėjai balsavo labai aktyviai, DELFI kalbintas vyras teigė, kad toks pat aktyvumas tikėtinas ir antrajame ture. „Netoli dirbu ir matau, kad jau ir aštuntą valandą pirmadienį jau žmonės renkasi, manau, kad bus daug žmonių“, – tvirtino pašnekovas.

Į savivaldybę atskubėjusi kita pora teigė, kad išskrenda atostogauti, todėl norėjo suspėti atiduoti savo balsus rinkimuose.

Kitas DELFI kalbintas vyras taip pat tvirtino, kad buvo lengva apsispręsti, ką palaikyti rinkimuose. „Prezidento buvo sunkiau, bet Parlamento lengviau“, – teigė vyras.

Vyresnio amžiaus moteris teigė, kad balsuoti iš pat ryto atskubėjo todėl, kad bijojo pavėluoti. Jos teigimu, nebuvo lengva apsispręsti, ką palaikyti Prezidento rinkimuose. „Ne, rinkau, kad politikoje truputį nusimanytų. Mane padėkite, tai kas iš manęs būtų“, – teigė moteris.

Į klausimą, ar lengva buvo išsirinkti, ką palaikyti EP rinkimuose, ji sakė, kad rinkosi pagal drąsą. „Mėgstu drąsius žmones. Noriu žinoti, ką pasirinkau, – tvirtino moteris ir pridūrė, kad niekada balsuodama neklausia nei kaimynių, nei vaikų patarimų. – Niekada neklausiu, turiu savo nuomonę dėl visko.“

Jaunas vyras, balsą atidavęs ankstyvą pirmadienio rytą, teigė, kad EP rinkimuose apsispręsti buvo kiek sunkiau, o dėl Prezidento turėjo savo nuomonę, nes jo palaikytas kandidatas perkopė į antrąjį turą.

Jaunimo pirmajame ture buvo rekordiškai daug, jaunas vyras DELFI teigė, kad tikisi tokio paties aktyvumo ir antrajame ture. „Labiau domisi ir supranta, kad nuo jų daug kas priklauso“, – teigė vyras.

Kitas DELFI kalbintas pašnekovas taip pat džiaugėsi, kad apsisprendė lengvai, o balsavimą iš anksto pasirinko todėl, kad nenorėjo trukdyti sekmadienio.

Savivaldybėse balsuojantys rinkėjai rinkimų organizatoriams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Balsavę gaus voko priėmimo kvitą su užklijuotu specialiu ženklu.

Rinkimų dieną, gegužės 26-ąją, balsavimas taip pat vyks nuo 8 iki 20 valandos. Vėliau naktį bus skaičiuojami balsai.

Antrajame ture dėl Prezidento posto rungiasi du kandidatai: Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatė Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda.

Europos Parlamento rinkimuose kandidatuoja šie sąrašai: Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Visuomeninis rinkimų komitetas „Lemiamas šuolis“, Lietuvos centro partija, „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija, Darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“, Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir Partija Tvarka ir teisingumas.

Atvykusiems balsuoti bus išduodami 2 balsavimo biuleteniai, skirti balsavimui už Lietuvos Respublikos Prezidentą ir rinkimams į Europos Parlamentą.

Pildant Respublikos Prezidento rinkimų biuletenį, rinkėjas galės pažymėti vieną kandidatą į Lietuvos Respublikos Prezidentus iš rinkimų biuletenyje pateiktų dviejų kandidatų sąrašo. Kandidatai į Respublikos Prezidentus rinkimų biuletenyje išdėstyti abėcėlės tvarka.

Rinkimų į Europos Parlamentą biuletenyje vertikaliai bus išdėstyti kandidatų sąrašai. Rinkėjas galės pažymėti vieną kandidatų sąrašą, o biuletenio apačioje bus 5 langeliai, kuriuose rinkėjai turės teisę įrašyti pasirinkto sąrašo kandidatų numerius, t. y. pasirinktiems kandidatams suteikti reitingo balus. Reitinguoti nėra privaloma. Rinkėjui nesuteikus reitingo balų, bus laikoma, kad jis išreiškė pritarimą partijos, visuomeninio rinkimų komiteto ar koalicijos sudarytam kandidatų sąrašo eiliškumui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
4.9000

Top naujienos

Naujausias tyrimas pateikia visiškai netikėtą rezultatą: kokių specialistų iš tiesų reikės Lietuvai (40)

Pasirodo, artimiausiu metu Lietuvai labiausiai reikės ne IT specialistų. Auksiniai laikai laukia...

Apmokestins beveik visus automobilius: pradinis mokestis siektų 20 eurų per metus (244)

Kas bus tie blogieji automobiliai ir kam teks mokėti didžiausius mokesčius ? Apie tai „ DELFI...

Nausėda vyksta į Latviją: prieš akis – tikrieji vienybės išbandymai (2)

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį darbo vizito vyksta į Latvijos Respubliką, kur susitiks...

Anapilin iškeliavo serialo „Naisių vasara“ aktorius Almantas Vaišnys (143)

Pirmadienio vakarą mirė žinomas Lietuvos teatro ir televizijos aktorius Almantas Vaišnys.

Pasekmių dar nejaučiate, bet tai tikrai atsilieps: kuo rizikuojate, jei kasdien išgeriate per mažai vandens? (10)

Tikriausiai turite skirtingų tipų bent po vieną draugą: vienas tas, kuris per dieną išgeria...

Pietų Korėja paleido įspėjamųjų šūvių į Rusijos karinį lėktuvą (72)

Pietų Korėja antradienį pareiškė, kad rusų karinis lėktuvas dukart pažeidė jos oro erdvę...

Paslaptingas nutylėjimas dėl naujos kriptovaliutos: ar „Facebook“ ketina tapti banku? (8)

Dvi dienas kamantinėjimus ant Kapitolijaus kalvos tvėrusio „Facebook Inc.“ dabar laukia sunkioji...

Brazauskienę pasivijo nauji nemalonumai (32)

Neringos savivaldybė iš velionio prezidento Algirdo Brazausko našlės Kristinos Brazauskienės...

Lukiškėse Bružaitę vedęs keturių žmonių žudikas: apie žudynes, kaltę ir svajones išeiti į laisvę (193)

Savo vaikus pasmaugusią ir iki gyvos galvos įkalintą Kelmės rajono gyventoją Almą Bružaitę...

Dramatiškus išbandymus įveikę Jasaičiai neišskiriami – švenčia špyžines vestuves: klysti žmogiška (42)

Praėję metai popdainininkei, vizažistei Oksanai Pikul-Jasaitienei ir jos vyrui, krepšininkui Simui...