Darbo partijai (DP) nepavyks iki teismo atgauti areštuotos beveik dviejų milijonų litų dotacijos, kurią siekdama užtikrinti galimą ieškinį DP ir jos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho baudžiamojoje byloje. Vilniaus apygardos teismo teisėjas Viktoras Dovydaitis ketvirtadienį paskelbė, kad prokurorai pagrįstai areštavo DP skirtą dotaciją.
© DELFI
Teismas nurodė, kad Generalinė prokuratūros sprendimas areštuoti dotaciją yra teisėtas ir pagrįstas.

DP skundą anksčiau buvo atmetęs ir Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas. Tačiau partijos atstovai tikino, kad jis negalėjo nagrinėti bylos, nes yra buvęs generalinio prokuroro Algimanto Valantino pavaldinys.

Išgirdęs DP nepalankų teismo sprendimą, advokatas Valdemaras Bužinskas žurnalistams pareiškė, kad svarsto galimybę kreiptis į teismą dėl pernelyg užsitęsusio ikiteisminio tyrimo. Esą jau praėjo daugiau kaip metai nuo tyrimo pradžios, tačiau nėra rimtų argumentų, kodėl jis taip ilgai tęsiamas.

Dėl areštuotos dotacijos su Generaline prokuratūra bylinėjęsis DP atstovas teisme teigė, kad pinigai partijai dar nepervesti.

„Sunku logiškai suprasti, kad valstybė DP skiria pinigus, o paskui juos paima, - yra sakęs advokatas. – Paprasčiau jų yra neskirti nei skyrus iš karto atimti".

Ikiteisminį tyrimą dėl DP veiklos atliekanti Generalinė prokuratūra areštavo partijai priklausančią dotaciją - 1 mln. 907 tūkst. 230 litų ir 37 centus. Skirdama apribojimus partijos lėšoms banko sąskaitoje, prokuratūra siekia užtikrinti ieškinį, kurį esą ateityje esą gali priteisti teismas.

Areštuotus beveik 2 mln. litų VRK skyrė balandžio pradžioje, kai buvo skirstomos dotacijos už šių metų pirmąjį pusmetį parlamentinėms partijoms pagal jų gautus balsus praėjusiuose Seimo rinkimuose.

DELFI primena, kad prokurorai įtaria, jog Rusijoje nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstančio Viktoro Uspaskicho vadovauta partija 2005 metais nuslėpė ir nedeklaravo virš 8 mln. litų gautų pajamų bei virš 7 mln. litų išlaidų.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente „atliekamas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo ir kitų nusikaltimų". Šioje byloje V. Uspaskichas yra pripažintas įtariamuoju.

Be to, pirminiai įtarimai buvusiam DP pirmininkui ir finansininkams greičiausiai bus praplėsti – prokuratūra domisi partijos finansine veikla ne tik 2005-aisiais, bet ir 2004 bei 2006 metais.

Prokurorai įtaria, kad DP pirmininkas vien 2005-aisiais penkis kartus sumažino gautas pajamas ir išlaidas. Tais metais DP pajamos buvo 10 mln. 49 tūkst. 54,27 Lt, tačiau iš jų net 8 mln. 77 tūkst. 297,04 Lt nebuvo apskaityti partijos apskaitos registre.

DP išlaidos 2005-aisiais buvo 9 mln. 43 tūkst. 603,73 Lt, iš jų partijos registre nebuvo apskaityta 7 mln. 370 tūkst. 781,96 Lt.

Siekdamas išvengti mokesčių, V.Uspaskichas kartu su partijos iždininke Marina Liutkevičiene įrašė į nustatyta tvarka patvirtintą finansinės veiklos ataskaitą žinomai neteisingus duomenis apie DP pajamas, turtą ir jo naudojimą.

V.Uspaskichas nurodė, kad DP pajamos 2005 m. buvo 1 mln. 972 tūkst. 57,23 Lt, o išlaidos – 1 mln. 672 tūkst. 821,77 Lt.

Nuo praėjusių metų gegužės vidurio į Rusiją išvykęs V.Uspaskichas negrįžta iki šiol. Jį sugrįžti į Lietuvą ne kartą ragino ne tik Lietuvos politikai ir bendrapartiečiai, bet ir asmeniškai Maskvoje su verslininku susitikęs vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

V.Upaskichą už akių prokurorai yra pripažinę įtariamuoju. Įtarimai taip pat pareikšti partijos iždininkei M.Liutkevičienei , finansininkei N.Steponavičiūtei bei DP centrinės būstinės vadovei Vitalijai Vonžutaitei.

DP buvo žinoma apie kratą partijos būstinėje Vilniaus centre. Partijos buhalterė ikiteisminio tyrimo metu prisipažino, kad prieš pat kratą buvo išvežta 800 tūkst. litų, kurie nebuvo įtraukti į partijos apskaitą. Šie pinigai buvo laikomi bendrovėje „Kartonas".

Kratos metu pareigūnams pavyko rasti tik 29 tūkst. litų, kurie galėjo priklausyti DP. Pinigai rasti bendrovės „Kartonas" patalpose, kurioje N.Steponavičiūtė dirbo.

Su pareigūnais sutikusi bendradarbiauti N.Steponavičiūtė taip pat yra prisipažinusi, kad mokėjo atlyginimus vadinamuosiuose vokeliuose, be to, algas gaudavo net tie asmenys, kurie DP nebuvo įdarbinti. Pinigus buhalterė išmokėdavo būstinės vadovei nurodžius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (53)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (66)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (314)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (90)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (39)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (1)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (8)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (2)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (180)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (164)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...