aA
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai ragina Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį pripažinti, kad kvietimas steigti Palestinos atstovybę Lietuvoje buvo jo asmeninė nuomonė, nesaistanti Lietuvos valstybės ir jos institucijų.
Viktoras Pranckietis
© DELFI / Andrius Ufartas

Toks reikalavimas išsakomas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Audroniaus Ažubalio, Lauryno Kasčiūno, Stasio Šedbaro ir Kazio Starkevičiaus pasirašytame pareiškime dėl Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pakvietimo įsteigti Palestinos atstovybę Lietuvoje.

„Tokie nesuderinti teiginiai kompromituoja Lietuvą tarptautinėje bendruomenėje ir, kas ypač svarbu, strateginių sąjungininkų, tokių kaip Jungtinės Amerikos Valstijos akyse“, - teigė A. Ažubalis.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis spalio 16 d. susitikime su Palestinos autonomijos vadovu Mahmudu Abasu pakvietė Lietuvoje įsteigti Palestinos autonomijos atstovybę Baltijos šalims. Komentuodamas savo pareiškimus žiniasklaidai, V. Pranckietis taip pat nurodė, kad tokia jo išreikšta pozicija buvo suderinta su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Seimo Užsienio reikalų komitetu.

„Lietuva nėra pripažinusi Palestinos valstybės. Pabrėžtina, kad diskusijos dėl Palestinos pripažinimo Seime nevyko ir tokia pozicija nebuvo suderinta su Seimo Užsienio reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Europos reikalų komitetais, taip pat Užsienio reikalų ministerija. Mūsų žiniomis, ši pozicija nebuvo suderinta ir su Lietuvos Respublikos Prezidente, kuri pagal Konstituciją sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir kartu su Vyriausybe vykdo užsienio politiką“, - sakoma konservatorių pareiškime.

Jie atkreipia dėmesį į tai, kad kitos valstybės pripažinimas ir jos atstovybių steigimas yra išsamaus politinio proceso, kuriame dalyvauja visos svarbiausios šalies institucijos, baigiamasis etapas.

„Todėl tokie neatsakingi Seimo pirmininko pareiškimai daro žalą ir kompromituoja Lietuvos valstybę sąjungininkų akyse. Pažymėtina, kad Lietuvos strateginis partneris - Jungtinės Amerikos Valstijos ką tik sustabdė paramos teikimą Palestinos autonomijai, kaip vieną iš priežasčių įvardindamas Palestinos sąsajas su teroriste grupuote ,,Hamas”, jau tris dešimtmečius organizuojančia teroristines atakas, kurių metu žuvo apie 1000 žmonių. JAV parama sustabdyta tol, kol per Palestinos autonomijos kankinių fondą bus mokamos stipendijos palestiniečių, žuvusių, sužeistų ar įkalintų už dalyvavimą teroristinėse atakose prieš Izraelį, šeimoms.

Praėjusiais metais Europos Sąjungos Teisingumo Teismas taip pat pripažino ,,Hamas” teroristine organizacija. Pažymėtina, kad tik kelios Europos Sąjungos valstybės yra oficialiai pripažinusios Palestiną.

Atsižvelgdami į tai raginame Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį pripažinti kad tai buvo tik jo asmeninė nuomonė, nesaistanti Lietuvos valstybės ir jos institucijų“, - sakoma pareiškime.

Taip pat Seimo nariai, buvę delegacijoje, kurios vardu buvo išsakyti Lietuvą sąjungininkų akyse kompromituojantys ir nesuderinti teiginiai, raginami nuo jų atsiriboti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kandidatų į prezidentus reitinguose – paskutinė didelė mįslė (9)

Kandidatų į prezidentus reitinguose į antrą vietą stipriai padidinusi savo populiarumą iškopė...

Daugybę metų prekyboje skaičiuojantys Lietuvos verslininkai: sumažinti kainų – neįmanoma (4)

Beveik 19 metų prekybos verslu Lietuvoje užsiimantys Valdas Čeilutka ir Saulius Jurkus įsitikinę...

Robotai gviešiasi europiečių darbo vietų – ypač pažeidžiama – Lietuva (1)

Robotai taikosi į žmonių darbo vietas Europoje, ir ypač pažeidžiamos atrodo šalys iš...

Didžiųjų miestų merams palikus Liberalų sąjūdį Gentvilas žada keisti partijos pavadinimą ir lyderį (220)

Vilniaus, Klaipėdos ir ne tik šių miestų merai liberalai į rinkimus eis be partijos paramos. Kad...

Mama gavo rekomendaciją per streiką vaiko nevesti į darželį: klausimas, ar dar nereikės ir susimokėti (154)

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo neterminuotas švietimo darbuotojų streikas. Prie jo kasdien...

Orai: plikledis primins apie artėjančią žiemą (1)

Artėjantis savaitgalis bus žiemiškai vėsus, tačiau termometro stulpelis į minuso pusę persiris...

Nepažinta pagrindinės Vilniaus gatvės pusė: Florencijos renesanso rūmai ir kiti didingi pastatai, išdygę vietoj kopūstų lysvių (25)

Pasivaikščiojimo po Gedimino prospektą metu praeiname pro Lietuvos banko, Lietuvos pašto, prekybos...

Slaugytojas tarsi iš siaubo filmo įtariamas sąmoningai numarinęs virtinę pacientų kai nebeturėjo, ko vogti, ieškojo naujų aukų (21)

Ne vienerius metus slaugos namuose Vokietijoje dirbęs lenkų tautybės slaugytojas pražudė...

Į Kauną grįžęs Pangosas atskleidė, ko išmoko iš Šaro ir perspėjo savo naujuosius komandos draugus (14)

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vedlys Kevinas Pangosas ketvirtadienio vakarą su „Barcelona“ ekipa...

Tritaškėmis bombomis varžovų kovingumą užgesinę „dizaineriai“ išplėšė pergalę Stambule „Budočnost“ rekordas (10)

Milano „AX Armani Olimpia“ (5-2) su dviem lietuviais ketvirtadienį įveikė vieną iš Eurolygos...