aA
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, antradienio vakarą paaiškėjus, jog jo atstatydinimo procedūra žlugo, tvirtina nebenorįs kalbėti apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininką Ramūną Karbauskį ir jo desperatiškus veiksmus. Pagaliau, pasak jo, bus galima susitelkti į normalų Seimo darbą.
© DELFI / Karolina Pansevič

„Ta diskusija vakar pasibaigė ir aš džiaugiuosi, kad mes galime toliau nebekalbėti, o susitelkti normaliam darbui, tęsti veiklą, priiminėti tuos įstatymus, kurie reikalingi, o nebekalbėti apie tą patį“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Jo teigimu, valdančiųjų kreipimasis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK), siekiant išsiaiškinti, ar vakarykštis neeilinis posėdis buvo teisėtas, yra desperatiški valdančiųjų norai, kažką dar papildomai padaryti. Net jei ir balsuotume ketvirtadienį, kaip reikalavo nušalinimo procedūros iniciatoriai, balsų nebūtų pakakę, tvirtina V. Pranckietis.

„Dviem daugiau būtų buvę. (...) Nebuvo tų balsų ir taip, ir kitaip, tai čia desperatiški tokie norai kažką dar daugiau pavaidinti. (...) Geriausias veiksmas buvo tas, kad mes baigėme tą diskusiją. Gana apie tai kalbėti“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Laidos vedėjui paklausus, kada prasidėjo jo ir R. Karbauskio konfliktas, Seimo vadovas atsakė nebenorįs daugiau kalbėti apie LVŽS lyderį.

„Ar aš galiu nebekalbėti apie tai išvis? Aš nebenoriu kalbėti apie Ramūno Karbauskio problemų priežastis. Aš noriu kalbėti apie Seimo darbą, apie tai, ką mes turime padaryti Lietuvos žmonėms, o ne tai, ką (pasakė – ELTA), vienas iš tos vadinamos valdančiosios daugumos, kuri labai stengiasi padaryti tą daugumą kuo mažesnę, (lyderis – ELTA). Jis nenusipelno tiek daug dėmesio, kiek mes čia jam skiriame“, – teigė V. Pranckietis.

Seimo vadovo teigimu, žlugus jo atšaukimo procedūrai, pagaliau bus galima susitelkti į normalų Seimo darbą.

„Turėtume atskirti Seimo darbą ir Seimo nedarbą. Tas, kas vyksta ir vakar vakare vyko, tai yra Seimo nedarbas ir manipuliacijų pasekmė, o manipuliacijų autorius taip pat visiems aiškus ir manau, kad dabar mes turime sugrįžti į normalų darbą“, – pridūrė V. Pranckietis.

Antradienį Seime žlugo V. Pranckiečio atstatydinimo procedūra.

Neeilinio posėdžio metu balsavime dalyvavo tik 11 parlamentarų. Už tai, kad V. Pranckietis būtų atleistas iš Seimo pirmininko pareigų balsavo 3 Seimo nariai, 7 buvo prieš, 1 biuletenis buvo sugadintas.

Valdantieji planavo, kad V. Pranckiečio atleidimo iš Seimo pirmininko pareigų klausimas bus įrašytas į ketvirtadienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę. Vis dėlto pačiam V. Pranckiečiui paprašius, balsavimas buvo surengtas antradienį nenumatytame Seimo plenariniame posėdyje, kurį sušaukė Seimo valdyba. Seimo narė „valstietė“ Agnė Širinskienė posėdžio metu pastebėjo, kad Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius kvestionuoja plenarinį posėdį sušaukusios Seimo valdybos posėdžio teisėtumą, todėl „valstiečiai“ trečiadienį prašo etikos sargų išsiaiškinti, ar jis buvo teisėtas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
3.9167

Top naujienos

Mačiulis: mes gyvename labai nenormaliais laikais (46)

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis kalbėdamas konferencijoje teigė, kad...

Didžiausia pramoninė katastrofa iki šiol nuodija aplinką: tūkstančiai žmonių dėl skysčių plaučiuose paskendo savo lovose (58)

Bopalo tragedija lig šiolei laikoma didžiausią pragaištį sukėlusia pramonine nelaime. Jos...

Žolininkė atsakė į visiems rūpimą klausimą – ar galima arbatą užplikyti antrą kartą? (2)

Alfo Ivanausko šeštadienio laidos „Alfas live“ viešnia – buvusi floristė, o dabar žolelių...

Intymias nuotraukas Feisbuke viešinanti Verygos sekretorė: gyvenam laisvoje Lietuvoje (590)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sekretorė kaitina internautų kraują, praneša...

Rapšys traukiasi iš Europos čempionato: kūnas davė signalą Bilis plauks finale (30)

24-erių metų Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nebestartuos Glazge vykstančiose Europos...

Atsisveikinti su netikėtai mirusiu Cololo atvykę artimieji ir bičiuliai vos tramdė ašaras: liko daug neįgyvendintų planų (390)

Šeštadienį po pietų Druskininkų laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ būriuojasi netikėtai...

Romoje gyvenantys lietuviai parengė miesto gidą: kada pigiausia keliauti, kur skaniai pavalgyti ir kaip nelikti apgautam (3)

Net ir ne pirmą kartą keliaujantys į Romą klausia: kur apsistoti? ką įdomaus galima pamatyti?...

Iškilmingame labdaros „Gala“ pobūvyje raudonu kilimu žengė išsipuošusi verslo pasaulio grietinėlė ir garsūs visuomenės veikėjai

Šeštadienio vakarą verslo asociacija „American Chamber of Commerce in Lithuania” kvietė į...

„Amazon“ imperija: daugiau nei milijonas prekių per dieną ir pavojai darbuotojams

Šių metų švenčių sezonas „ Amazon “ korporacijai bus jau 25-tasis, tad šia proga sparčiai...