aA
Praėjusiais metais, lapkričio viduryje pradėję dirbti 35 naujosios kadencijos parlamentarai gali save vadinti milijonieriais. Tuometinių Seimo narių ir jų sutuoktinių bendros piniginės lėšos ir turtas viršijo 1 mln. litų. Remiantis ketvirtadienį „Valstybės žiniose" paskelbtomis 2008 metų politikų, valstybės tarnautojų, pareigūnų turto ir pajamų deklaracijomis, milijonierių skaičius lyginant su 2007 metų rezultatais sumažėjo 8 Seimo nariais, tuomet milijonierių parlamente buvo 43.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Turtingiausiu Seimo nariu 2008-aisiais metais buvo dabartinis europarlamentaras ir Darbo partijos (DP), kurios "juodosios buhalterijos" byla nagrinėjama teisme, lyderis Viktoras Uspaskichas. Jis minėtoje byloje yra ir vienas kaltinamųjų.

Jo turtas ir piniginės lėšos siekė 72,55 mln. litų. Tuo metu jau buvęs Seimo narys dar buvo paskolinęs 3,44 mln. litų.

Dar turtingesnė - jo žmona Jolanta Blažytė, kurios turtas ir piniginės lėšos siekė 89,64 mln. litų. Moteris dar buvo paskolinusi, remiantis deklaracija, 2 mln. litų.

Kartu Uspaskichų šeimos turtas ir pajamos siekia 162,19 mln. litų.

Per metus bene daugiausiai frakcijų pakeitęs ir šiuo metu frakcijos „Viena Lietuva" nariu esantis Valdemaras Valkiūnas - antras pagal sukauptus turtus Seimo narys. Jis deklaravo turėjęs 36 mln. litų turto ir piniginių lėšų. Jo skola siekė 2,11 mln. litų. Taip pat V.Valkiūnas buvo paskolinęs 60 tūkst. litų.

Socialdemokratas, Audito komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Bradauskas pernai turėjo 18,35 mln. litų turto ir piniginių lėšų. Jo žmona Danguolė turėjo 1,94 mln. litų. Taip pat Seimo narys turėjo 150 tūkst. litų paskolą.

Bendras Bradauskų turtas ir pajamos siekė 20,3 mln. litų.

Seimo narių liberalo Kęstučio Glavecko ir konservatorės Rūtos Rutkelytės šeima 2008-aisiais turėjo 11,9 mln. litų piniginių lėšų ir turto. Didžioji dalis šios sumos priklauso R.Rutkelytei - 9,5 mln. litų, tuo tarpu K.Glavecko dalis šeimos biudžete sudarė 2,3 mln. litų. Konservatorė dar turi 1,87 mln. litų skolą.

Socialdemokrato Jono Jagmino šeimos turtas siekia 10,2 mln. litų. Seimo narys praėjusiais metais turėjo 5,41 mln. litų piniginių lėšų ir turto, jo žmona Audronė - 4,78 mln litų. Taip pat socialdemokratas buvo paskolinęs 5,77 mln. litų ir turėjo 703 tūkst. litų skolą. J.Jagmino sutuoktinė buvo paskolinusi 1,61 mln, o jos skola siekė 6 mln. litų.

J.Jagmino frakcijos kolega Andrius Šedžius turto ir piniginių lėšų deklaravo už 8,43 mln. litų. Visgi, remiantis deklaracija, parlamentaras turėjo vieną didžiausių, apie 6,74 mln. litų, skolą. Paskolinęs jis buvo 583 tūkst. litų.

Valinskų turtas beveik lygus

Buvęs Seimo pirmininkas, „Tautos prisikėlimo" frakcijos narys Arūnas Valinskas bei jo žmona, to pačios frakcijos narė Inga turėjo 6,94 mln. litų. Pats A.Valinskas deklaravo 3,44 mln. litų, jo sutuoktinė - 3,49 mln. litų. „Prisikėlelis" buvo paskolinęs 60 tūkst. litų. Sutuoktiniai taip pat turėjo 1,128 mln. litų skolą.

„Tvarkietis" Jonas Ramonas pernai deklaravo 1,24 mln. litų piniginių lėšų ir turto, 90 tūkst. buvo paskolinęs, o 96 tūkst. pasiskolinęs. Jo žmona, remiantis deklaracija yra beveik 4 kartus turtingesnė už parlamentarą - ji deklaravo 4,88 mln. litų, taigi bendrai parlamentaro šeima turėjo 6,12 mln. litų. Taip pat Vilija Ramonienė buvo paskolinusi 36 tūkst. litų, tačiau turėjo 3,96 mln. litų skolą.

Liberalcentristas Artūras Zuokas piniginių lėšų ir turto deklaravo už 5,02 mln. litų. Remiantis deklaracija, jis buvo paskolinęs 1,96 mln. litų ir turėjo 1,55 mln. litų skolą. Jo žmonos Agnės turtas ir piniginės lėšos siekė 479 tūkst. litų, taigi šeima iš viso turėjo 5,47 mln. litų.

„Tvarkiečio" Vytauto Galvono turimų pinigų ir turto dydis siekė 4,32 mln. litų. Jis taip buvo paskolinęs apie 2,3 mln. litų, o pasiskolinęs - 2,02 mln. litų. Jo sutuoktinė Laima Rita turėjo 256 tūkst. litų, o viso šeima turėjo 4,56 mln. litų.

Valstietis liaudininkas Konstantinas Ramelis deklaravo 2008-aisiais turėjęs 626 tūkst. litų, tačiau jo žmonai Reginai priklausė per tris kartus daugiau - 2,27 mln. litų. Bendrai sutuoktiniai turėjo 2,89 mln. Litų.

Liberalcentristo, Žmogaus teisių komiteto pirmininko Armino Lydekos piniginės lėšos ir turtas sudarė 1,85 mln. litų. Jis taip pat buvo paskolinęs 32 tūkst. litų. Seimo nario sutuoktinės Onos Brigitos turtas ir pajamos siekė 929 tūkst. litų, ji buvo paskolinusi 70 tūkst. litų. Lydekų šeimos turtas ir pajamos siekė 2,78 mln. Litų.

Konservatorius Marius Adomėnas deklaravo turįs 1,14 mln. litų, tačiau jis turėjo ir 1,04 mln. litų skolą. Jo žmonos Viktorijos turimo turto ir santaupų vertė siekia 1,4 mln. litų. Konservatoriaus šeima turėjo 2,58 mln. Litų.

Socialdemokratas Juozas Palionis deklaravo 1,02 mln. litų, jo žmona Julija - 619 tūkst. Bendras šeimos turtas ir piniginės lėšos siekė 2,51 mln. litų.

Milijonierė – ir A.Baukutė

Į skandalus įsivėlusi ir paskutiniu metu prokurorų duris varsčiusi „prisikėlėlė" Asta Baukutė, remiantis deklaracijomis, turėjo 2,26 mln. litų turto ir santaupų. Tuo tarpu jos vyras, dabar jau buvęs Aplinkos pasaugos ministro patarėjas Kęstutis Rupulevičius pernai deklaravo turįs vos 50 tūkst. litų pajamų ir turto. Parlamentarė taip pat turėjo 141 tūkst. litų skolą.

„Tautos prisikėlimo" partijos narys, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Vincas Babilius turėjo 2,04 mln. litų. Jis yra paskolinęs 323 tūkst. litų.

A.Lydekos bendrapartietis Žilvinas Šilgalis deklaravo turįs 1,88 mln. santaupų ir turto. 1,05 mln. litų skolą turėjo jo žmona Lina, tuo pat metu deklaracijoje nurodoma, kad moteris turi 97 tūkst. litų pajamų ir turto. Šilgaliai iš viso turėjo 1,97 mln. litų.

"Darbietis" Vydas Gedvilas deklaravo turįs 1,61 mln. litų. Jo žmona turėjo turto ir piniginių lėšų už 50 tūkst. litų, tačiau jos skola siekė 652 tūkst. litų. Iš viso "darbiečio" šeima turėjo 1,66 mln. litų.

"Vienalietuviai" Aleksandras Sacharukas ir Atominės energetikos komisos narys Rokas Žilinskas turėjo atitinkamai 1,03 mln. ir 1 mln. litų. R.Žilinskas dar turėjo 432 tūkst. litų paskolą.

Su sutuoktiniais daugiau nei milijono vertės turto ir pajamų taip pat turėjo Seimo pirmininkė, konservatorė Irena Degutienė (1,05 mln .litų), konservatorius Stasys Šedbaras (1,53 mln. litų), DP atstovai Dangutė Mikutienė (1,98 mln. litų), Virginija Baltraitienė (1,06 mln.litų), Valentinas Bukauskas (1,31 mln. Litų) ir Mečislovas Zaščiurinskas (1,093 mln. Litų),"tvarkiečiai" Dailis Barakauskas (1,4 mln. Litų), Remigijus Ačas ( 1,26 mln. Litų), Rimas Ručys (1,61 mln. litų) ir Kęstutis Komskis (1,2 mln. litų), "prisikėlelis" Dainius Budrys (1,8 mln. litų), kuris deklaravo 177 tūkst. litų pajamų ir turto, tačiau jo žmona Daiva Tamošiūnaitė-Budrė yra deklaravusi 1,62 mln. litų bei 590 tūkst. litų skolą, liberalcentristas Vytautas Bogušis (1,16 mln. litų), socialdemokratų frakcijos nariai Stanislovas Giedraitis (1,08 mln. Litų), Bronius Pauža (1,05 mln. Litų).

Nedaug iki milijonierių statuso trūko šiems Seimo nariams: konservatoriui Česlovui Stankevičiui (958 tūkst. Litų), socialdemokratui Algirdui Butkevičiui (982 tūkst. litų) ir "darbiečiui" Kęstučiui Daukšiui (994 tūkst. litų). Tai bendros jų pajamos ir turtas su sutuoktinėmis.

1999 metais į Seimą buvo išrinkti 2, 2000 metais - 13, 2004 metais - 28 milijonieriai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Naujausi orų modeliai parodė, koks bus likęs gruodis: ar dar verta tikėtis šalčio

Laidoje „DELFI diena“ sinoptikė Izolda Marcinonienė tikino, kad artimiausios dienos bus...

Europos plieno industrija išgyvena krizę: patiria nuostolius, atleidžia darbuotojus (13)

Europos plieno pramonė patiria dar vieną krizę: finansiniams nuostoliams ir darbo vietų mažinimui...

Palanga kaip reikiant pasistengė: sužibusi kalėdinė eglutė nutvieskė visą kurortą (10)

Švenčių laukimu pradedanti gyventi Palanga prieš pat eglutės įžiebimą pakvietė kurorto...

Naujas mokestis gresia šimtams tūkstančių: labiausiai pajus dyzelininių automobilių savininkai (356)

Valdantieji nepasiduoda ir ketina naująjį taršių automobilių mokestį įvesti kartu su 2020 metų...

Iš dviejų Europos čempionato pusfinaliuose dalyvavusių lietuvių į finalą prasibrovė tik vienas

Jungtinės Karalystės Glazgo mieste vykstančiame Europos trumpo (25 m) baseino plaukimo čempionate...

Landsbergienė traukiasi nuo savo verslo vairo – dirbs samdytas vadovas (381)

Privačių mokyklų UAB „ Karalienės Mortos mokykla “ bei darželių UAB „ Vaikystės sodas “...

Unikalios Kauno vietos – jų istorijos privers atkeliauti čia iš kitų miestų

Seniai buvote išvykę už savo miesto ribų? Galbūt pasiilgote kvapą gniaužiančio Lietuvos...

Vaikai ir dovanos: psichologė pasakė, kiek yra per daug ir kodėl nereikėtų gąsdinti, kad Kalėdų Senelis nieko neatneš

Ar jau pasirūpinote kalėdinėmis dovanomis? Jei dar ne, bent dalis jūsų jau apie jas galvoja....

Šaltam penktadienio vakarui – karštas itališkas užkandis

DELFI TV laidų vedėjas Arnas Mazėtis specialiame projekte „Italija namuose“ tęsia kulinarines...

Kaip nepalūžti metus rūkyti? Vaistininkė įspėjo dėl pakaitinių priemonių (8)

Mesti rūkyti tikrai nėra lengva, sako vaistininkė Kristina Staivė . Bet žmogus turi nuspręsti...