Praėjusią savaitę, liepos 9-15 dienomis, NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 6 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.
Rusų naikintuvas SU-27
© Reuters/Scanpix

Liepos 9-ąją Baltijos šalių oro erdvę saugantys NATO naikintuvai lydėjo 3 orlaivius „SU-30“, skridusius iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį. Orlaiviai skrido be radiolokacinio atsakiklio, radijo ryšio su regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė, iš anksto pateikto skrydžio plano neturėjo.

Tą pačią dieną NATO naikintuvai atpažino orlaivį „TU-134“ ir du orlaivius „SU-27“. Orlaivis „TU-134“ skrido iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Jis skrido su įjungtu radiolokaciniu atsakikliu, radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė, skrydžio planą turėjo. Orlaiviai „SU-27“ skrido iš Kaliningrado srities ir grįžo į Kaliningrado sritį. Jie skrido be radiolokacinio atsakiklio, radijo ryšio su regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė, skrydžio plano neturėjo.

Kitą dieną, liepos 10-ąją, NATO naikintuvai lydėjo du orlaivius „SU-35“. Šie orlaiviai lydėjo orlaivį „IL-22“, kuris skrido iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaiviai „SU-35“ skrido be radiolokacinio atsakiklio, radijo ryšio su regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė, skrydžio plano neturėjo. „IL-22“ skrido su įjungtu radiolokaciniu atsakikliu, radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė, skrydžio planą turėjo.

Liepos 11-ąją NATO naikintuvai lydėjo du orlaivius „SU-27“ ir du orlaivius „SU-35“. Orlaiviai „SU-27“ lydėjo orlaivį „IL-22“, skridusi iš Kaliningrado srities į žemyninę dalį. Orlaivis „IL-22“ skrido su įjungtu radiolokaciniu atsakikliu, radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė, skrydžio planą turėjo. Orlaiviai „SU-27“ skrido be radiolokacinio atsakiklio, radijo ryšio su regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė, skrydžio plano neturėjo. Du orlaiviai „Su-35“ pasitikto ir lydėjo orlaivį „IL-22“. Orlaiviai „SU-35“ skrido be radiolokacinio atsakiklio, radijo ryšio su regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė, skrydžio plano neturėjo.

Tą pačią dieną NATO naikintuvai lydėjo du orlaivius „SU-30SM“, skridusius iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaiviai skrido be radiolokacinio atsakiklio, radijo ryšio su regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė, skrydžio plano neturėjo.

Liepos 13-ąją NATO naikintuvų pilotai atpažino orlaivius „TU-134“ ir „AN-26“. Orlaivis „TU-134“ skrido iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį. Jis skrido su įjungtu radiolokaciniu atsakikliu, radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė, skrydžio plano neturėjo. Orlaivis „AN-26“ skrido iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis skrido su įjungtu radiolokaciniu atsakikliu, radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė, skrydžio planą turėjo.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Savaitės orai: vasara trauktis atsisako (8)

Po gaivaus trečiadienio į Lietuvą plūstelės gerokai šiltesni orai. Ketvirtadienį termometrai...

Atskleidė, kokį žiaurų keršto planą skyrybų su Melania atveju yra sugalvojęs Donaldas Trumpas (44)

Buvusi Baltųjų rūmų administracijos darbuotoja Omarosa Manigault Newman tvirtina, kad Donaldas...

Širinskienė Seimo etikos sargų prašo atlikti tyrimą dėl Gabrieliaus Landsbergio elgesio (30)

Paaiškėjus, kad turėdamas privatų interesą Gabrielius Landsbergis nenusišalino ir dalyvavo...

Sutrikus mikrobiotai, smarkiai padidėja ligų grėsmė: paprasti žingsniai padės būti sveikais (19)

Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad žmogaus žarnyno mikrobiotos, t. y. žarnyne esančių...

Po savanorio A. Sakalausko žūties Lietuvos spec. tarnybos padarė tai, kas atrodė neįsivaizduojama (268)

1991 m. rugpjūčio 21 d. Vilniuje gindamas šalies parlamentą nuo okupantų kulkos žuvo karys...

Juščenka: taika pasiekiama tik dviem keliais – pergale arba pralaimėjimu (256)

Tuoj bus penkeri metai, kai tūkstančiai žmonių Maidane, Ukrainoje, nuvertė tuometinį šalies...

Prestižiniame Vilniaus rajone pasiūlys dar daugiau butų: žada ir geresnį susisiekimą (23)

Įsibėgėjant projekto „Antakalnio panorama“, esančio Smėlio g. statyboms, „Eika“ pradeda...

„Revolut” pristatė kortelę su naujomis paslaugomis (6)

Finansinių technologijų startuolis „Revolut“ pristatė metalo kortelę su naujomis paslaugomis.

Patarimai, kaip apsaugoti vyresnio amžiaus tėvus nuo telefoninių sukčių (9)

Atskleisime labiausiai paplitusias apgaulės schemas ir patars kokius nurodymus suteikti vyresnio...