aA
Klaipėdos apygardos prokuratūra Pagėgių politiko Kęsto Komskio įmonės „Kalibrus“ atžvilgiu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo. Tyrimas pradėtas dėl darbų Ugniui Kiguoliui priklausančiame Lentvario dvare. Šių darbų „Kalibrus“ niekada neatliko.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Komskio įmonės „darbų“ Lentvario dvare
© DELFI

Tyrimas buvo inicijuotas po „Sienos“ paskelbto tyrimo apie K. Komskio įmonės galimai neskaidriai laimimus Pagėgių savivaldybės viešuosius konkursus. Apie prokuratūros sprendimą imtis ikiteisminio tyrimo „Sienai“ pranešė Pagėgių tarybos narys Edgaras Kuturys.

Pagėgių merui adresuotame prokuratūros rašte teigiama, kad ikiteisminis tyrimas dėl „Kalibrus“ veiklos pradėtas dėl pažymos, kuri K. Komskio įmonei leido laimėti didelės vertės konkursą.

Baudžiamasis kodeksas už dokumentų klastojimą numato iki trejų metų laisvės atėmimo. Tai jau antras ikiteisminis tyrimas dėl K. Komskio įmonių veiklos, pradėtas po „Sienos“ ir „Tauragės kurjerio“ žurnalistinių tyrimų.

Galimai suklastota pažyma uždirbo 160 tūkstančių

Prieš dvi savaites „Sienos“ žurnalistai paviešino istoriją, kaip K. Komskio verslas laimėjo Pagėgių savivaldybės konkursą, pateikęs pažymą apie Lentvario dvare atliktus darbus.

Pažymos K. Komskio įmonei reikėjo, nes Pagėgių savivaldybės kraštovaizdžio formavimo darbų konkurso sąlygose buvo nustatytas reikalavimas turėti panašių darbų patirties. Konkurse dalyvaujančios įmonės per pastaruosius 5 metus turėjo būti įvykdžiusios bent vieną panašaus pobūdžio sutartį už ne mažiau kaip 40 tūkst. eurų.

Tada „Kalibrus“ ir pateikė bendrovės „Ginota“ raštą, liudijantį, kad K. Komskio įmonė 2019 m. atliko „Lentvario dvaro sodybos ir parko sutvarkymo darbų“ už 73,5 tūkst. eurų be PVM.

Iš pradžių „Ginotos“ direktorius teigė, kad „Kalibrus“ atliko darbus Lentvario parke, tačiau paprašius patikslinti, kokius darbus Lentvario dvaro teritorijoje atliko jos samdyti K. Komskio pavaldiniai, informacijos A. Laktionkinas ieškojo maždaug pusantros savaitės.

Tada „Ginotos“ direktorius versiją pakeitė ir teigė, kad jokių darbų UAB „Kalibrus“ Lentvario dvare ar parke vis dėlto neatliko. Anot verslininko, K. Komskio įmonė tikrai dirbo ir tikrai įgyvendino didelės apimties darbus – tik ne dvare ir ne Lentvaryje, O Vilniaus mieste, Karoliniškių mikrorajone.

Anot verslininko, Pagėgių savivaldybei pateiktame dokumente įsivėlė klaida.


Kraštovaizdžio darbų konkurse be „Kalibrus“ dalyvavo tik viena įmonė, bendrovė „Vilniaus betono demontavimo technika“. Jos galutinis pasiūlymas buvo kur kas pigesnis, tačiau buvo atmestas dėl esą laiku nepateiktų papildomų dokumentų.

Įmonės atstovė teigė, kad buvo pateiktas ieškinys dėl konkurso organizavimo, tačiau dėl žmogiškos klaidos skundas pasiekė ne tos apylinkės teismą ir įmonė liko nieko nepešusi.

Verslus sieja politika

Pažymą išdavusi įmonė „Ginota“ – įmonės vadovo A. Laktionkino šeimos verslas. Pats A. Laktionkinas įmonės akcijų paketą įgijo tik pernai sausį, perimdamas jį iš savo tėvo Vitalijaus Laktionkino, buvusio K. Komskio bendrapartiečio.

V.Laktionkinas, kaip ir Kęstas Komskis politinėje veikloje dalyvavo po partijos „Tvarka ir Teisingumas“ vėliava. Su šia partija K. Komskis ėjo Pagėgių mero pareigas ir dvi kadencijas dirbo Seime. K. Komskis su „tvarkiečiais“ į Seimą buvo išrinktas ir 2016 metais. Tiesa, vėliau jo mandatas buvo panaikintas dėl balsų pirkimo.

V. Laktionkinas su šia partija 2015 metais kandidatavo į Šilutės rajono savivaldybės tarybą.

Tai, kad K. Komskio ir V. Laktionkino keliai susikerta ne tik politikoje, rodo ir jų verslų bendradarbiavimas. Dabartinis „Ginotos“ direktorius A. Laktionkinas teigė, kad su K. Komskio verslais jo įmonė reikalų turi jau tikrai ne pirmą kartą – esą anksčiau buvo dirbama su „Agrolira“, pernai bankrutavusia K. Komskio įmone.

„Turėjom anksčiau sutarčių ir su „Agrolira“, bet turėjom ir su „Kalibrus“. Ir buvo ne viena, tai faktas“, – komentavo A. Laktionkinas.

Senos problemos naujam verslui netrukdo

„Kalibrus“ K. Komskio verslo žemėlapyje atsidūrė tik pernai vasarį. Dabar ši įmonė yra didžiausia darbų tiekėja Pagėgių savivaldybei. Tokių darbų, kuriuos anksčiau atlikdavo bankrutuojanti „Agrolira“.

Pagėgių savivaldybė „Tauragės kurjeriui“ yra nurodžiusi, kad netikėto bankroto ištikta „Agrolira“ sulaukė sankcijų. Pernai dėl nebaigtų darbų su žlungančia K. Komskio įmone nutrauktos trys sutartys. Kaip nurodo Pagėgių savivaldybė, neatliktų darbų vertė siekia apie 160 tūkst. eurų.

„Kalibrus“ laimėtų pirkimų vertė šią sumą jau dabar viršija kelis kartus. Nors „Kalibrus“ vykdo tokią pačią veiklą, kokia užsiėmė žlunganti „Agrolira“, seno K. Komskio verslo problemos nesukelia sunkumų dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose. Bendrovės „Kalibrus“ neslegia ir „Agroliros“ skolų našta.

„Agrolira“ bankrutuoja sukaupusi skolų už daugiau nei 400 tūkst. eurų. Įmonės turto vertė šiai sumai neprilygsta nė iš tolo. Prieš maždaug pusmetį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl „Agroliros“ veiklos, įtariant galimą nusikalstamą bankrotą. Tyrimas pradėtas „Sienos“ ir „Tauragės kurjerio“ publikacijų pagrindu.

K. Komskis į „Sienos“ klausimus apie savo verslus atsakinėjo tik raštu. Tačiau ir į juos atsakinėti nustojo, kai pradėjome domėtis „Kalibrus“ darbais Lentvario dvare.

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
4.1667

Top naujienos

Visai netoli Lietuvos – pirmieji omikron atvejai: prognozė, kas gali laukti pas mus (1)

Naujoji omikron atmaina sparčiai plinta daugelyje pasaulio šalių. Estijoje nustatyti jau šeši...

Nuo trečiadienio įsigalioja sankcijos Baltarusijai: ar Lietuvos verslas jas taikys – vis dar neaišku (30)

Nuo trečiadienio, gruodžio 8 d., Baltarusijos trąšų gamintojai „ Belaruskalij “ įsigalioja...

Įtampai dėl Ukrainos augant prasideda Bideno ir Putino pokalbis likus kelioms valandoms – Kremliaus perspėjimas (16)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pradėjo derybas...

Svarsto kruvino konflikto Ukrainoje tikimybę: KGBistas Vova turi labai aiškiai matyti, kas jam bus, jei užsiraus (114)

Pasaulyje jaučiama itin išaugusi įtampa dėl Rusijos karinės technikos sutelkimo Ukrainos...

Kiek kainuos padegtos Kauno Kalėdų eglės atstatymas? (30)

Vandalo padegta ir nemenkai nukentėjusi pagrindinė Kauno eglė vėl spindi it nieko nebūtų...

Romano apie klimato kaitą autorius Marijus Gailius: net jei įvyks katastrofa, mes jos nebūsime pastebėję

Naujausioje laidos „Išpakuota“ serijoje susitinkame pasikalbėti su rašytoju, žurnalistu ir...

Pavilionis: buvo sąmoningai kuriamos situacijos, kad prezidento ir užsienio reikalų ministro pozicijos išsiskirtų

Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovas konservatorius Žygimantas Pavilionis teigia, kad...

Kaukę užsidėti atsisakęs vyras Maskvoje nušovė du žmones, dar 4 sužeidė papildyta (89)

Viename Maskvos valstybinių paslaugų centre ginkluotas vyras antradienį nušovė du žmones ir dar...

Landsbergis: sankcijos „Belaruskalij“ – įmonių rankose (124)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Jungtinių Valstijų sankcijų vienai...

M360 PremiumJūratė Žuolytė

Ramūnas Matonis atskleidė, kokių taisyklių policija laikosi feisbuke: iš pradžių mus laikė išsišokėliais

Jei ir jūs esate tarp beveik 300 tūkstančių Lietuvos policijos profilio sekėjų feisbuke,...