Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Pagėgių pasienio veterinarijos poskyriui vadovaujantis Z. Komskis vadovauja ir „Rambyno“ medžiotojų klubui. Jis kartu su broliu Arvydu ir kitais bendražygiais antradienį Šereitlaukio prieigose esančiame miške medžiojo elnius.

„Niekas daugiau incidento nematė, iš viso medžioklėje buvo 8 žmonės. Noriu susilaikyti nuo vertinimo – pasakysi, traktuos kaip spaudimą. Vyksta tyrimas, ir aš, ir medžiotojai apklausiami, visi pasimetę. Gaila, kad taip įvyko – ką bepridursi“, – DELFI sakė Z. Komskis, kurio brolis Arvydas medžioklės metu nušovė Ramzį.

Pasak Z. Komskio, vieni medžiotojai elnių tykojo, kiti – sėlino. Jo teigimu, medžioklės taisyklės nebuvo pažeistos.

Anot Z. Komskio, kas galėjo pagalvoti, kad šuo bėglį persekios už trijų kilometrų nuo sienos. Pašnekovo aiškinimu, kada medžiojama pasienyje, apie tai pranešama pasieniečiams, gaunami leidimai. „Labai gaila, kad taip įvyko. Baisu viskas. Tai tikrai nepyktybiškai, lieka apgailestauti ir atsiprašinėti“, – kalbėjo medžiotojų klubo vadas.

Jis atmetė versijas, kad nušaunant šunį galėjo būti talkinama kontrabandininkams. Pasak Z. Komskio, priešingai – medžiotojai bendradarbiavo su pasieniečiais, pranešė, kurioje pusėje loja šunys ir kur gali būti bėgliai.

Kas gresia Ramzio žudikui

Nušovus Ramzį, į įvykio vietą atskubėjo Aplinkos ministerijos Pagėgių agentūros darbuotojai.

„Įstatymiškai medžioklė buvo legali, jei neminėtume incidento“, – DELFI sakė Pagėgių agentūros vedėjas Mindaugas Vaizgėla.

M. Vaizgėlos žiniomis, vyrai namo grįžo be laimikio – nors planavo medžioti elnius, nieko nenušovė. „Šunį nušovė apie septynias, po to medžioklė nutrūko. Ilgai truko, kol suvažiavo visos institucijos“, – kalbėjo pareigūnas.

Virginijus Komskis, Ramzis ir Kęstas Komskis
Aplinkosaugininkai Arvydą Komskį baus už medžioklės taisyklių pažeidimą – sumedžiotas neleistinas gyvūnas, neįtrauktas į medžiojamų gyvūnų sąrašą.

Už tai gresia 868-1727 eurų bauda su teisės medžioti atėmimu bei ginklo konfiskavimu. A. Komskis teisės medžioti gali netekti 1-5 metams. Pasak M. Vaizgėlos, kada yra šiurkštus medžioklės taisyklių pažeidimas, ginklas visada konfiskuojamas. Galutinį žodį, kokią bausmę skirti A. Komskiui, tars teismas.

DELFI primena, kad tarnybinį pasieniečių šunį nušovęs Arvydas Komskis ketvirtadienį po pietų paleistas į laisvę, jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Trečiadienį A. Komskiui buvo pareikšti įtarimai dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Įstatymas tam, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu, numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Įtariamasis yra Seimo vicepirmininko „tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis iškart po nelaimės teigė, kad jo brolis gynėsi nuo puolusio pasieniečių šuns. Ketvirtadienį K. Komskis išplatintame pranešime pareiškė norintis, kad incidentą tirtų Generalinė prokuratūra.

„Norėčiau, kad incidentas Pagėgių savivaldybėje, į kurį dėl nelaimingo atsitiktinumo aplinkybių pateko mano brolis, niekaip nebūtų siejamas su mano politine veikla, todėl šį incidentą turėtų objektyviai tirti aukštesnio lygio teisėsaugos institucijos bei ekspertai. Šiuo metu Lietuvoje vyksta Seimo rinkimų kampanija, todėl neatmesčiau tos galimybės, kad šį įvykį bus siekiama eskaluoti ir sieti su mano asmeniu,“ – pranešime cituojamas K. Komskis.

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė po tokio pareiškimo paragino K. Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.„Seimo vicepirmininkas viršijo savo įgaliojimus ir pasielgė labai neatsakingai, gali būti sumaišyti viešieji ir privatūs interesai. Jis turi prisiimti atsakomybę, aš jį raginčiau atsistatydinti“, - LNK Žinioms sakė L.Graužinienė.

Dar trečiadienį savo feisbuko paskyroje K. Komskis dėl visko kaltino esą laisvai laksčiusį šunį.