aA
Popiežiui Pranciškui aplankius Lietuvą, gali padaugėti piligrimų kelionių į mūsų šalį, tačiau tam reikia įdėti ir savo įdirbio - religinio turizmo niša yra dar neišnaudota, pripažįsta Valstybinis turizmo departamentas.
Popiežius Pranciškus
© Reuters / Scanpix

Popiežiaus vizitas

Kaip teigė departamentas Eltai atsiųstuose atsakymuose, popiežiaus Pranciškaus vizitas neabejotinai prisidės prie Lietuvos, kaip patrauklios piligriminiam ir religiniam turizmui šalies, žinomumo didinimo.

„Juk jo vizitą nušvies daugiau nei 200 užsienio žurnalistų, kuriems Vyriausybės Įvaizdžio skyrius teikia vieningą informaciją bei koordinuoja patraukliai Lietuvą pristatančių infopaketų su suvenyrais įteikimą. Tikimės, kad popiežiaus apsilankymas duos impulsą piligrimų kelionių augimui ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir viso pasaulio“, - teigiama Turizmo departamento atsakymuose.

Pasak Turizmo departamento, iš Statistikos departamento pateikiamos turizmo statistikos neišeina išskirti, kokį procentą sudaro į Lietuvą atvykstantys piligrimai. Vis dėlto žinoma, kad Lietuva daugiausiai piligrimų sulaukia iš Lenkijos. Jie lanko Aušros Vartus, Vilniaus arkikatedrą, Kryžių kalną, Šiluvą, Kauno arkikatedrą.

Departamento specialistų teigimu, moksliniai tyrimai rodo, kad po pasaulio šventoves keliaujančių piligrimų išlaidos yra susijusios su transporto paslaugomis, apsipirkimu, aukomis ir panašiai, todėl piligrimai yra svarbus turistų segmentas.

Pasak departamento, piligriminis turizmas Lietuvoje yra plėtojamas - atidarytas Carmino de Santjago kelio ruožas Lietuvoje, „Vilnius GO“ paruošė piligriminį maršrutą „Vilnius - Gailestingumo miestas“, ruošiantis popiežiaus vizitui skleidžiama informacija užsienyje apie piligriminius traukos objektus Lietuvoje ir kita.

„Vis dėlto ši niša yra dar neišnaudota. Tinkamai išvysčius religinio turizmo infrastruktūrą, pavyzdžiui, pasiūlius nakvynių vienuolynuose, kitų išskirtinių patirčių, galima būtų pritraukti ir didesnes išlaidas savo kelionėms skiriančius piligrimus iš tokių šalių kaip Ispanija, Italija“, - pripažįsta Turizmo departamentas.

Popiežius Pranciškus Lietuvoje lankysis rugsėjo 22-23 dienomis, jis viešės Vilniuje ir Kaune. Vėliau popiežius vyks į Latviją ir Estiją, tad iš šių šalių didesnio srauto turistų į Lietuvą dėl vizito neverta tikėtis.

ELTA primena, kad Vyriausybė posėdyje šią savaitę patvirtino maksimalią sumą, kuri galėtų būti skirta su popiežiaus vizitu susijusioms nenumatytoms išlaidoms padengti.

Vyriausybės kanclerio sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, išnagrinėjusi institucijų pateiktas sąmatas, pasiūlė iš viso kompensuoti ne daugiau kaip 1,4 mln. eurų: Vyriausybės kanceliarijai - ne daugiau kaip 12 tūkst. eurų, Sveikatos apsaugos ministerijai - ne daugiau kaip 28,4 tūkst. eurų, Užsienio reikalų ministerijai - ne daugiau kaip 865,4 tūkst. eurų, Vidaus reikalų ministerijai - ne daugiau kaip 248 tūkst. eurų, Vilniaus miesto savivaldybei - ne daugiau kaip 108,9 tūkst. eurų, Kauno miesto savivaldybei - ne daugiau kaip 162,9 tūkst. eurų, viešajai įstaigai „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ - ne daugiau kaip 21,2 tūkst. eurų.

Iš Užsienio reikalų ministerijai skiriamos 865 421 euro sumos viešajai įstaigai „Vilniaus arkivyskupijos Ekonomo tarnyba“ numatoma skirti 858 421 eurą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Arūnas Milašius. Dar kartą apie sugedusį lėktuvą

Kaip sakė vienas iš jau legenda tapusių mūsų politikų, „valstybė truputį nepavyko“ ir,...

10 vaikų auginanti Eglė atvirai apie visuomenės požiūrį, akyse ištirpstantį maistą

„Negaliu pasakyti, kad tai dovana – paklausta, apie įsimintiniausią Kalėdų dovaną ,...

Aušra Maldeikienė ir Gitanas Nausėda turėjo ką pasakyti vienas kitam: jūs „durninate“ tautą (165)

Pirmadienio LNK laidoje „Yra, kaip yra“ 17 val. 35 min - pirmoji kandidatų į Lietuvos...

Šimašiaus sprendimas užminė mįslę: liko tuščiomis kišenėmis ar išlošė aukso puodą? (71)

Vilniaus meras Remigijus Šimašius priėmė gan rizikingą sprendimą – likus visai mažai...

Žiniasklaida: Interpolui vadovauti bus paskirtas Putino statytinis Prokopčiukas kalba apie grėsmę tarptautinės teisės pamatams (3)

Britų valstybės pareigūnai mano, kad jau ateinantį trečiadienį buvęs Rusijos Vidaus reikalų...

Peikia galimybę važinėti su užsienietiška technine apžiūra: taip į kelius grįžta „lavonai“ (22)

Galimybė Lietuvoje užregistruoti naudotą automobilį, turintį galiojantį užsienyje atliktos...

R.I.T.A. Marijampolės LEZ investicijų šleifas: kur nuteka valstybės ir investuotojų pinigų upės? (6)

Valstybės kontrolė yra nustačiusi, kad LEZ – Laisvųjų ekonominių zonų - priežiūra...

Trumpo komentarai sukėlė internautų pašaipų bangą (26)

Socialinių tinklų vartotojai Suomijoje pirmadienį neslėpė nuostabos dėl Jungtinių Valstijų...

Lietuviai pasidalino į dvi stovyklas: ar brangtų prekės, jei prekybos tinklai sekmadieniais nedirbtų? (189)

Prekybos tinklų darbo laikas sekmadieniais – vis dar neišspręstas klausimas. Seime sprendimas...

Miške surado įtartinai sužymėtus medžius: ką visa tai reiškia? (40)

Vaikštinėjant miške, dažniausiai grožimasi natūralia gamta, mėgaujamasi grynu oru. Vasaros...