Jos duomenimis, jei šį sekmadienį vyktų rinkimai, už konservatorius balsuotų 17 proc. gyventojų, už „valstiečius“ – 15,4 proc., Lietuvos socialdemokratų partiją – 6,8 proc., Liberalų sąjūdį – 5,3 proc. apklaustųjų.

„Jei šiandien būtų rinkimai, ypatingų sensacijų nebūtų, pirmoj vietoj yra Tėvynės sąjunga, antroj vietoj – Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, trečioj vietoj – Socialdemokratų partija, toliau Liberalų sąjūdis, ir tie dydžiai panašūs į tai, kas buvo rinkimų metu daugiamandatėse“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys.

Apklausos duomenimis, už Lietuvos socialdemokratų darbo partiją balsuotų 4,1 proc. apklaustųjų, Laisvės partiją – 4 proc., Darbo partiją – 3,9 proc., Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą – 0,6 proc. apklaustųjų.

12,6 proc. apklaustųjų teigė, jog nebalsuotų, o 24,5 proc. sakė nežinantys, kam atiduotų savo balsą.

Rugsėjo mėnesį už konservatorius būtų balsavę 14,9 proc., „valstiečius“ – 15,1 proc., socialdemokratus – 8,5 proc., Liberalų sąjūdį – 5,5 proc., „socialdarbiečius“ – 3 proc. rinkėjų.

Prezidento populiarumas mažėja, rinkėjų signalai ministrams

Nepaisant prezidento Gitano Nausėdos pastangų atrodyti aktyviam, jo populiarumas mažėja. Piliečiai neigiamus pažymius rašo ir daugeliui ministrų. Tai atskleidė bendrovės „Vilmorus" balandžio 8-17 dienomis atlikta reprezentatyvi apklausa, kurią skelbia Lrytas.lt.

Sumenko ir Prezidentūros, kaip institucijos, autoritetas. Prieš pusę metų ja pasitikėjo 48,6 proc., nepasitikėjo 15,3 proc. šalies gyventojų, dabar atitinkamai 42,4 ir 20,3 procento.

Gitanas Nausėda

Anot Lrytas.lt skelbiamų visuomenės nuomonės apklausos rezultatų, Vyriausybe pasitiki 24,9 proc. piliečių, nepasitiki kur kas daugiau – 36,3 proc. Beje, dabartinio Seimo opozicijos lyderio Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė pernai rugsėjį buvo vertinama geriau – ja pasitikėjo 28,3 proc., o nepasitikėjo 28,5 proc. apklausos dalyvių.

Nors dabartinė Vyriausybė vertinama prieštaringai, jos vadovės Ingridos Šimonytės reitingai kol kas su pliuso ženklu. Premjerę palankiai vertina 42,6 proc., o nepalankiai – 39,3 proc. apklausos dalyvių.

Rinkėjai pasiuntė signalą ir daugeliui Vyriausybės narių. Net 11 iš 14 ministrų per apklausą surinko daugiau nepalankių vertinimų nei palankių.

Gyventojų nuomone, prasčiausiai atrodo Ekonomikos ir inovacijų ministerijai vadovaujanti Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė ir teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Tik trijų ministrų – krašto apsaugos, sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų – Arvydo Anušausko, Arūno Dulkio ir Agnės Bilotaitės reitingai yra teigiami.

Parlamentinių partijų rikiuotės pirmasis trejetas per pusmetį šiek tiek pakito – konservatoriai pralenkė valstiečius ir tapo lyderiais, o trečioje vietoje liko socialdemokratai.

Kariuomenė pasiekė rekordines populiarumo aukštumas

Lietuvos kariuomene pasitiki 66,9 proc. gyventojų ir tai aukščiausias pasiekimas per visus 22 stebėjimo metus, sako „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys.

Laikraščio „Lietuvos rytas“ šeštadienį skelbiamos apklausos duomenimis, aukščiausią pasitikėjimo reitingą išlaiko ugniagesiai gelbėtojai (92,5 proc.), o kariuomenė yra antra su 66,9 proc. jai pasitikėjimą deklaruojančių gyventojų.

„Lietuvos kariuomenė turi rekordą – per 22 metus rezultatas 66,9 proc. palankiai vertinančių, neigiamų – tik 10,7 proc.“, – BNS sakė V. Gaidys.

Vladas Gaidys

Trečioje vietoje pagal pasitikėjimą yra policija (65,2 proc.), toliau – „Sodra“ (62,4 proc.) ir švietimas (49,2 proc.).

Tradiciškai gyventojai mažiausiai pasitiki partijomis (8,5 proc. pasitikinčių ir 55,2 proc. nepasitikinčių) bei Seimu (13,9 proc. pasitikinčių ir 48,3 proc. nepasitikinčių).

Reprezentatyvią gyventojų apklausą „Vilmorus“ laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko balandžio 8–17 dienomis. Apklaustas 1001 Lietuvos gyventojas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1023)