Jis atkreipia dėmesį, kad sudėjus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir socialdemokratų Seimo narių mandatus jie Seime turėtų 73 mandatus iš 141, o tai gali būti nesaugu, esant galimybei „valstiečių“ frakcijai ateityje suskilti.

Tokia nedidelė Seimo dauguma taip pat gali dažnai žlugti dėl prasto Lietuvos parlamentarų posėdžių lankomumo, pridūrė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas.

„Juos sudėjus būtų 73 balsai, o dar yra galimybė, kad iš „valstiečių“ dalis nubyrės. Jeigu būtų konservatorių ir „valstiečių“ koalicija, tai jau kalbėtumėme apie 87 mandatus. Tai jeigu jau ir nubyrėtų, būtų kažkokie nepasitenkinimai, ta koalicija būtų tvirtesnė“, - BNS penktadienį sakė K.Girnius.

„Be to, Lietuvoje skirtingai nuo daugumos kitų šalių, labai dažnai Lietuvoje deputatai nedalyvauja balsavimuose. Tai jeigu tu turi tiktai truputį virš daugumos, yra negerai, reikėtų turėti kokius 10 - 13 virš daugumos. Tai būtų tokia saugumo garantija“, - pridūrė jis.

Politologo teigimu, „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija tikrai netenkintų prezidentės Dalios Grybauskaitės.

„Prezidentė nekeičia savo nuostatų dėl socialdemokratų ir mano, kad tai nevykusi partija, jos santykiai su premjeru Algirdu Butkevičiumi buvo labai įtempti. Be to, žinant prezidentės užsispyrimą, nemanytina, kad ji greitai keistų savo nuostatą“, - sakė K.Girnius.

Pasak jo, prezidentė gali daryti spaudimą „valstiečiams“ dėl koalicijos sudarymo su socialdemokratais, argumentuodama, jog tai neperkraus Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros santykių, nors tokį siekį aktyviai reiškia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Socialdemokratai penktadienį nusprendė derėtis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl valdančiosios koalicijos formavimo. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad derybos gali prasidėti pirmadienį ir užtrukti savaitę.