aA
Tai, kad partija Tvarka ir teisingumas sustabdė derybas su Darbo partija, buvo tikėtinas sprendimas - "darbiečiams" susijungus su antrine Leiboristų partija "tvarkiečiai" tapo nereikalingi, mano Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Vytautas Dumbliauskas.
Vytautas Dumbliauskas
© DELFI

"Tikėtinas (derybų stabdymas - ELTA), kadangi po "darbiečių" susijungimo su vadinamaisiais leiboristais tapo aišku, kad šitos sąjungos su Tvarka ir teisingumu nebus, nes tiesiog Viktoras Uspaskichas pasiekė tikslą lengvesniu keliu - jam reikėjo kitos tapatybės partijai, jis tą tapatybę gavo. Šia prasme to buvo galima tikėtis", - naujienų agentūrai ELTA sakė V. Dumbliauskas.

Valdančiosios partijos Tvarka ir teisingumas valdyba trečiadienį nusprendė siūlyti partijos tarybai stabdyti derybas su valdžioje taip pat esančia Darbo partija dėl planuoto jungimosi.

Pasak politologo, dabar "tvarkiečių" vadovas Rolandas Paksas, siejęs dideles viltis su susijungimu su Darbo partija, politiniais dividendais, lieka prastesnėje padėtyje. MRU docento teigimu, iš pradžių interesą dėl jungimosi turėjo tiek R. Paksas, tiek V. Uspaskichas. Esą V. Uspaskichui reikėjo naujos tapatybės, o R. Paksui - galingesnės partijos, nes jo partija po truputį praranda populiarumą.

"Tai V. Uspaskichas pasiekė kitu keliu, daug lengvesniu, jis tiesiog sužaidė susijungdamas su savo įkurta kita partija. O R. Paksas tikėjosi, ir jis dabar šia prasme prastesnėje padėtyje, nes jo viltys buvo kitokios", - dėstė pašnekovas ir pridūrė, kad šios dvi partijos - vieno lyderio partijos.

Nors R. Paksas kategoriškai neteigia, kad nesijungti jau galutinis sprendimas, politikos apžvalgininkas mano priešingai.

"Manau, kad mažai tikėtina (atnaujinti derybas - ELTA), nes V. Uspaskichas pasiekė tai, ko norėjo, - įkūrė naują partiją, kuri nesusijusi su teisiamąja partija ir civiliškai tą dalyką sutvarkė, kaip sakoma, laimėjo šį ėjimą. Pats truputį pasitraukė į šalį, žmogiškai žiūrint, jis truputį pavargo", - įžvalgomis dalijosi V. Dumbliauskas.

Politologas pritarė R. Pakso nuomonei, kad per šią istoriją partija Tvarka ir teisingumas "išsigrynino" - tokie asmenys, kurie nepaklūsta lyderiui, šiuo atveju R. Paksui, partijoje nereikalingi.

"Ar jūs norėtumėte savo pulke turėti žmonių, kurie jums nepaklūsta? Aišku, geriau tegu jie išeina ir šia prasme R. Paksui, kaip lyderiui, galbūt geriau, kad liko tik ištikimieji. Dabar tas klausimas pakibo ore, bet, manau, kad Darbo ir Tvarkos ir teisingumo partijų susijungimo nebus. Tai tada tie, kurie nenorėjo jungtis, savotiškai liks teisūs. Jie matė, kad čia nieko rimto", - sakė docentas.

Skaičiuojama, kad dėl jungimosi su "darbiečiais" Tvarką ir teisingumą paliko kelios dešimtys "tvarkiečių".

Apskritai V. Dumbliauskas sakė abejojantis partijos Tvarka ir teisingumas jungimusi su kokiomis nors kitomis politinėmis jėgomis. Pasak politologo, Liberalų ir centro sąjunga yra labai smukusi ir vargu ar atgims, juo labiau, kad liberalų nišą užėmė Liberalų sąjūdis.

"Tvarkos ir teisingumo žmonės, manau, turėtų suprasti, kad su Liberalų ir centro sąjunga neverta jungtis. Nemanau, kad iš tokios sąjungos kažkas išeitų", - svarstė jis.

Be to, Tvarkos ir teisingumo partiją V. Dumbliauskas apibūdino kaip "specifinę, R. Pakso partiją". R. Paksas, paklaustas, ar neplanuojama paspartinti pokalbių dėl jungimosi su Liberalų ir centro sąjunga, atsakė aptakiai - kad "pagyvensime pamatysime", o partija esą nuolat sulaukianti pasiūlymų jungtis su kitomis partijomis.

"Kažkokio tokio visos partijos jungimosi nebus. R. Paksas pats norėjo susijungti su Darbo partija, juo labiau, jam V. Uspaskichas iš pradžių buvo pirmininko postą pažadėjęs. Tokių sąjungų jau dabar nebus, nėra su kuo jungtis. "Rinkoje" labai nedaug partijų, ir dabar parlamente esančios partijos vargu ar kuri nors norėtų jungtis su Tvarka ir teisingumu. Tai sunkiai tikėtina", - apibendrino MRU docentas, politologas V. Dumbliauskas.

Pagrindinės priežastys, dėl kurių sustabdytos Darbo ir Tvarkos ir teisingumo partijų derybos, - nepasiekti rezultatai, grafiko ir nuostatų nesilaikymas, nurodė R. Paksas.

Informacija apie dviejų politinių partijų - Darbo bei Tvarkos ir teisingumo - galimą jungimąsi viešojoje erdvėje pasirodė vasario 18-ąją.

Vasario 24-ąją įvyko abiejų partijų prezidiumų ir tarybų posėdžiai, per kuriuos pritarta jungimuisi.

Balandžio pabaigoje Darbo partija susijungė su Leiboristų partija. Balandį planuotas ir abiejų partijų jungiamasis kongresas, tačiau jo data nuolat buvo nukeliama.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ukrainos milijardierius: šalis atsigręš į Rusiją (28)

Kai Igoris Kolomoiskis sako, kad Ukraina turėtų nusigręžti nuo Vakarų ir atsigręžti į...

Siaubingi faktai: Kėdainiuose nauja poilsiavietė su paplūdimiu įrengta ant žmonių kaulų (131)

Mažiau nei savaitę Kėdainiuose dirbantys archeologai atskleidė siaubingus faktus – apie 700...

Lietuva rengs olimpinį krepšinio atrankos turnyrą

FIBA Vykdomasis komitetas penktadienį paskelbė keturias šalis, kuriose bus rengiamas olimpinis...

Švedijos žiniasklaida: SEB susijęs su masiniu pinigų plovimu Baltijos šalyse (129)

Švedijos visuomeninis transliuotojas SVT parengė reportažą apie įtariamą pinigų plovimą...

Neapsikentė ir Tapinas: jei prieš 3 metus į LFF būtų atėję vyrai juodais kostiumais ir kaukėmis... (23)

Paskutinis Lietuvos futbolo rinktinės pralaimėjimas Europos čempionato atrankos rungtynėse su...

Vidą Antonovą pažinojęs režisierius prabilo apie mažai kam matytą jo pusę: kraštutinumai šeimoje kėlė didžiausią nuostabą (23)

Lapkričio 14-osios dienos rytą nuo kraujo vėžio mirė „Mafijos tėvu“ vadintas Vidas Zenonas...

Niūrios žinios iš vienos pavojingiausių vietų Žemėje: ima aižėti radioaktyvių atliekų pilnas kapas (13)

Maršalo Salų gyventojai branduolinių atliekų saugojimo vietą – Runito kupolą – vadina kapu...

Bugavičiaus mylimoji Vita Jakutienė reikalauja beveik 2 milijonų eurų prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (163)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Rusijos žvalgybos vadas žada „veidrodines priemones“, atsakant į malonę dviem rusų šnipams (57)

Rusijos Užsienio žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas penktadienį paskelbė, kad...

Romas Lazutka. Dėl nedidinamų algų kalti visi, bet labiausiai mes patys (106)

Valdžia skriaudžia dėstytojus, išsižada kitąmet 10 proc. didinti algas. Doc. M. Jastramskis...