aA
Viešojoje erdvėje kylant įtampai dėl skandalų, į kuriuos įsivėlė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, politologai įvertino premjero ir prezidento reakcijas.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda
© DELFI / Andrius Ufartas

Ekspertai sutaria, kad J. Narkevičius šiuo metu yra ne tik Vyriausybės, bet ir prezidento problema, tačiau atsakant į klausimą, kas šiuo metu turėtų imtis iniciatyvos, vertinant skandalingus Lietuvos lenkų rinkimų akcijai - Krikščioniškų šeimų sąjungai priklausančio politiko veiksmus, ekspertų nuomonės šiek tiek išsiskiria.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius politologas Lauras Bielinis teigia, kad prezidentas susisiekimo ministro atžvilgiu laikosi subordinacijos principo, todėl vengia kištis į susidariusią situaciją.
„Tiesiog prezidentas pabandė laikytis subordinacijos. Dėl ministro yra atsakingas premjeras ir, jeigu prezidentas su kažkuo turi griežtai kalbėti, turi kalbėti su premjeru. Ir premjeras turi visus karčius žodžius išsakyti dėl savo ministro ir daryti sprendimus. Jeigu prezidentas kištųsi į šitą situaciją energingiau, tai tokiu būdu jis tarsi užgožtų premjerą ir taptų premjeru prezidento pozicijoje“, – Eltai teigė L. Bielinis.

Pasak politologo, iš prezidento retorikos galima suprasti, kad šalies vadovas laukia premjero sprendimo susisiekimo ministro atžvilgiu. Visgi, pasak eksperto, greitu metu nesulaukus griežtesnių premjero veiksmų, G. Nausėda gali priekaištus išsakyti ir pačiam premjerui.

„Tuomet prezidentas gali išsakyti priekaištus konkrečiai premjerui. Kad premjeras ir Vyriausybė iš tikrųjų užmerkia akis, matydami šitokias bėdas, neveikia, nedaro sprendimų ir t. t. Priekaištai gali būti išreikšti asmeniški, gali būti išsakyti žiniasklaidos priemonėms“, – kalbėjo L. Bielinis.

Savo ruožtu Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologė Rima Urbonaitė laikosi kiek kitokios nuomonės ir teigia, kad prezidentas jau dabar ir tiesiogiai turėtų dar kartą pasisakyti susisiekimo ministro atžvilgiu.

„Reakcija turėtų būti šiandien arba rytoj, ir man būtų labai keista, jeigu jos nebūtų. Įvykiai vystosi sparčiu tempu, per dieną po kelias naujienas, kurios verčia gerokai kilstelėti antakį“, – Eltai teigė R. Urbonaitė.

Pasak politologės, labai svarbu ir tai, kokia reakcija bus ir iš premjero pusės. R. Urbonaitė įsitikinusi, kad tiek prezidentas, tiek ministras pirmininkas šioje situacijoje turi imtis principinių sprendimų.

„Situacija yra tokia, kuri reikalauja jau principinių sprendimų ir visiškai aiškios pozicijos. Akivaizdu, kad pasitikėjimo kredito laikas jau yra praėjęs“, – akcentavo politologė.

Visgi R. Urbonaitė pabrėžia, kad neteisinga teigti, jog kritikos iš prezidento pusės apskritai nėra. Pasak ekspertės, šalies vadovą galima kritikuoti nebent dėl to, kad esanti jau išsakyta kritika yra pavėluota.

„Jeigu G. Nausėdos komentarų nebus artimiausiu metu, manau, kad tą klausimą dėl prezidento reakcijos reikės kelti dar aštriau. Natūralu, kad ne tik premjeras turi jausti atsakomybę už savo ministrus, bet tam tikra dalimi ir prezidentas privalo prisiimti atsakomybę už ministrus... Ministrai juk buvo paskirti jam dedant parašą“, – apibendrino R. Urbonaitė.

Susisiekimo ministras J. Narkevičius per pastarąsias kelias savaites įsivėlė į kelis skandalus.

Visuomenėje pasipiktinimo susilaukė ministro sprendimas spalio pabaigoje atleisti „Lietuvos pašto“ valdybą, ažiotažas kilo ir po to, kai „15min.lt“ pasirodė informacija, jog komandiruotės Abu Dabyje metu ministras už vakarienę nemokėjo iš jo komandiruotei skirtų pinigų, bet pasinaudojo ministerijai pavaldžių įmonių lėšomis.

Praėjusią savaitę portalas „15min.lt“ taip pat paskelbė, kad J. Narkevičiui, kaip Seimo nariui, skirtame bute Seimo viešbutyje gyvena jo dukra Karolina Narkevič.

Šią savaitę LRT radijas paskelbė turįs informacijos, kad, naudodamasis nemokamomis Seimo viešbučio paslaugomis, susisiekimo ministras su žmona visgi užsiima ir butų nuoma sostinėje.

Galiausiai LNK laida KK2 gavo net kelis pranešimus, kad Trakų rajone, Gilūšio ežere, ministras taip pat galimai vykdė neteisėtą žvejybą, brakonieriavimą.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
4.4737

Top naujienos

Kaimo mokytojas Lazdijų rajone uždirba daugiau nei 2000 eurų per mėnesį (28)

Lazdijų rajono savivaldybė – galimybių šalis. Su viena sąlyga – jei pasisekė įsidarbinti...

Vaikui automobilį užrašęs vyras pateko į problemų virtinę: kelias atgal – tik per teismą (9)

Lietuvoje nėra nustatyta amžiaus ribojimų tapti transporto priemonės savininku. Kaip parodė vieno...

Serbų žvaigždės Jokičiaus gynybą talžęs Valančiūnas ir „Grizzlies“ šventė įtikinamą pergalę (3)

NBA pirmenybėse puikią sportinę formą ir toliau demonstruoja Memfio „Grizzlies“ (23-24)...

Kaip aukštai pavyks iškilti? Trijų miestų lenktynės į viršūnę

Ką bendro turi Pietų Afrika , Dramblio Kaulo Krantas ir Marokas ? Visos trys šalys, esančios...

Andrius Almanis

Lietuvos kariuomenė – milijonas žmonių

Ką darytų absoliuti dauguma pilnamečių, sveikų Lietuvos piliečių, jeigu ryt (ar poryt) –...

Ką daryti, jei gėlių vazonėliuose ėmė veistis pelėsis

Nuo dažno laistymo arba žemės keitimo gėlių vazonėliuose gali susiformuoti baltos arba pilkšvos...

Apie skyrybas su Bieberiu prakalbusi Selena Gomez šokiravo pareiškimu, jog buvo jo emocinės prievartos auka

Selena Gomez prisipažino, kad santykiai su Justinu Bieberiu buvo pavertę ją emocinės...

Tyrimas rodo: beveik pusė tėvų, pirkdami žaislą, neatkreipia dėmesio į vieną svarbią detalę

Jei tėvai, draugai ar seneliai atnešė jūsų mažyliui dovaną, kurios rekomenduojamas amžius...

Liuksemburge gyvenanti lietuvė apie motinystę svetur: čia vaikai į darželį vedami ir su temperatūra (190)

DELFI tęsia pasakojimus apie mamas, kurios nebijo keliauti su vaikais. Savo patirtimi ir patarimais...

Ypatingas įvykis Šiaulių tardymo izoliatoriuje: kalinys paėmė įkaite pareigūnę ir ištrūko į laisvę sulaikytas išėjęs už vartų (102)

Sausio 28-osios vakarą, apie 21 val., Šiaulių tardymo izoliatoriuje, režiminiame korpuse, vedamas...