Šalį krečiantis politinis skandalas pertvarko ir populiariausių politikų rikiuotę. Nors šalies Prezidentas Rolandas Paksas ir išlaikė nemažą savo gerbėjų būrį, vis labiau populiarėjantys Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas, kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus, Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas, Seimo narys, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas nustūmė Prezidentą į penktą reitingų lentelės vietą.
Prezidentai koncerte "Lietuvai"
© ELTA
Pasikeitęs Vyriausybės vadovo Algirdo Brazausko požiūris į Prezidento R. Pakso veiklą bei elgesį neliko nepastebėtas. Iš pradžių atsargiai ir net pašaipiai vertinusį šalį sukrėtusį skandalą, o vėliau ne kartą pareiškusį, jog Prezidentas turi atsistatydinti, Premjerą gerbėjai iškėlė į pirmą populiariausių politikų reitingų lentelės vietą. Lapkričio mėnesį jį palaikė 16,4 proc. apklaustųjų, o gruodį jau 23,3 proc. apklaustųjų.

Tarp geriausiai atstovaujančių žmonių interesams antroje vietoje minimas Prezidentas V. Adamkus, trečioje - V. Uspaskichas. R. Paksą pralenkė ir jo politinis oponentas Seimo Pirmininkas A. Paulauskas, surinkęs 14 proc. apklaustųjų balsų (lapkritį - 9,7 proc.)

Tarp politikų, geriausiai atstovaujančių žmonių interesams, žmonės aukštai įvertino ir Prezidentūros skandalą tyrusios Seimo komisijos pirmininką Aloyzą Sakalą. Šis politikas per mėnesį padarė vieną didžiausių šuolių reitingų lentelėje ir surinkęs 7,1 proc. balsų (lapkritį - 2,6 proc.) pakilo į 6 reitingų lentelės vietą.

Skandalo sūkurio centre atsidūręs šalies vadovas per dvi savaites politikų ir visuomenės veikėjų rikiuotėje smuktelėjo dar viena vieta. R. Paksą remia 34,6 proc., o neremia 43,7 proc. šalies gyventojų. Pagal tai, kam palankūs žmonės Prezidentas atsidūrė penktoje nuo pabaigos sąrašo vietoje. Lapkričio 20-23 dienomis atliktos apklausos duomenimis, kaime buvo daugiau šalies vadovą palaikančių nei nepalaikančių žmonių, o dabar šis santykis apsivertė Prezidento nenaudai.

Gerokai sumenkęs R. Pakso populiarumas buvo palankus ir padėjo į viršūnę šoktelėti Seimo nariui V. Uspaskichui (58,2 proc.). Jį pagal palankumą lenkia tik policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius (67,9 proc.), populiariausiųjų visuomenės veikėjų sąraše atsidūręs pirmoje vietoje.

Respondentai iš viso paminėjo 66 politikus bei visuomenės veikėjus. 44 iš jų surinko mažiau negu po vieną procentą apklausos dalyvių balsų.

Prezidento instituciją teigiamai vertina tik mažiau kaip trečdalis žmonių.

Didžiausią šuolį institucijų rikiuotėje padarė Konstitucinis Teismas, pradėjęs nagrinėti R. Pakso dekreto dėl pilietybės suteikimo išimties tvarka Jurijui Borisovui teisėtumą. Žmonės labiau ėmė pasitikėti ir kitais teismais, taip pat bankais.

Partijų reitingų lentelėje vis dar pirmauja neseniai įkurta V. Uspaskicho Darbo partija, nors vėl didėja ir valdžioje esančių socialdemokratų populiarumas. Jei Seimo rinkimai vyktų kitą sekmadienį, už politikos arenoje pasirodžiusią naująją partiją balsuotų 20,2 proc. apklaustųjų, už Socialdemokratų partiją - 14,9 (lapkritį - 13,0 proc.). Liberalų demokratų partija susikeitė vietomis su Liberalų ir centro sąjunga. Liberaldemokratai iškopė į trečiąją vietą. Ketvirtoje vietoje - Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai) - 6,1, penktoje - Liberalų ir centro sąjunga - 5,4 proc. (lapkritį - 6,6 proc.).

Tai parodė gruodžio 4-7 dienomis atlikta visuomenės nuomonės ir tyrimų centro "Vilmorus" apklausa.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nepriklausomybės pamokos. Diena, kai dužo Seimo langai (21)

Prieš devynerius metus, 2009-ųjų sausio 16 dieną, prie Seimo įvykęs profsąjungų surengtas...

Būkite atidūs – kai kurių bankų paslaugų įkainiai didės ir 50 proc. (32)

Daugelis komercinių bankų klientų jau gavo laiškus apie būsimus paslaugų kainų pokyčius. Jeigu...

Dviguba savižudybė Kazlų Rūdoje: tragišką sprendimą paskatino nelaiminga meilė? (107)

Šalia Kauno esantį Kazlų Rūdos miestelį šią savaitę sukrėtė didelė tragedija –...

Apsilankė šalčiausiame pasaulio kaime Rusijoje: net nuėjimas į tualetą čia – ekstremali patirtis rekordinė temperatūra - minus 71,2 (52)

Žmonės čia ištvermingi, nebijantys sunkaus darbo. Vargu ar daug pasaulyje tokių vietų, kuriose...

Dar viename kelyje Lietuvos vairuotojų laukia nauji kelio ženklai (8)

Magistralėje A2 Vilnius– Panevėžys (95,88 km ir 110,31 km) pradeda veikti du naujai įrengti...

Tragikomedija Sibire – 36 Rusijos sportininkai „tepė slides“ atvykus dopingo kontrolieriams (29)

Rusijos sporto portalas Championat.ru publikavo straipsnį, kuriame aprašyta tragikomiška situacija...

Donaldas Trumpas ir vėl juokina pasaulį savo „džentelmeniškumu“ (6)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ne kartą savo „džentelmenišku“ elgesiu kėlė pasaulio...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: lyderiai kaunasi be kompromisų visi lietuviai jau trasoje, Žala vėl spaudžia (74)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikės iš Beleno...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (63)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Prie Kauno susidūrė vilkikai, BMW nulėkė nuo kelio, susidarė didžiulės spūstys sunkiai sužalotas vilkiko vairuotojas (46)

Trečiadienį, apie 14.36 val., gautas pranešimas, kad Kauno rajone, A8 kelyje, 2 km nuo Kauno,...