aA
Šįmet 60 metų veiklos sukaktį pažyminti sostinės "Minties" leidykla išleido solidžią knygą "Politinės minties enciklopedija". Pasak leidėjų, tai simboliškas leidinys, tarsi įvardijantis ir įkūnijantis ilgametes "Minties" tradicijas.
Pasaulinio garso leidybos namų "Blackwell" parengta "Politinės minties enciklopedija" - tai bene pats išsamiausias enciklopedinis žinynas, apžvelgiantis visą politikos istorijos ir teorijos spektrą nuo Sokrato iki Rawlso.

Anot leidėjų, politinės minties tyrėjui - ir profesionalui, ir mėgėjui - ši knyga bus patikimas vadovas po pagrindines idėjas ir doktrinas, darančias poveikį šiuolaikiniam pasauliui. Joje aptariamos svarbiausių praeities ir dabarties politinių teoretikų idėjos, taip pat istorinė politinės minties raida. Daugiausia medžiagos knygoje pateikta iš Vakarų politinės minties tradicijos, tačiau yra ir gana plačiu apžvalginių straipsnių apie kinų, indų, islamo politinę mintį.

"Vis dėlto nesiekėme jų išsamiai aptarti. Aptarėme tik tas filosofų, istorikų, teisininkų, ekonomistų ir sociologų idėjas, kurios tiesiogiai prisidėjo prie politinių diskusijų raidos. Stengėmės pernelyg neišsiplėsti rašydami apie mąstytojus, be to, pateikėme daug apžvalginių straipsnių, kuriuose aptariami svarbiausi politinės minties laikotarpiai (graikų, Renesanso ir kt.) ir tradicijos (liberalizmo, marksizmo ir kt.); šiuose straipsniuose minimoms mažiau reikšmingoms asmenybėms skiriame po keletą eilučių ir pateikiame nuorodų į kitus straipsnius. Nebuvome užsimoję pateikti išsamią šiuolaikinių politinių institucijų apžvalgą, nes tam yra skirta "Blackwell" politinių institucijų enciklopedija", - rašoma žinyno pratarmėje.

Knygos skaitytojams patariama naudotis kryžminių nuorodų sistema. Kiekviename straipsnyje didžiosiomis raidėmis spausdinti žodžiai nurodo kitus straipsnius, kuriuose galima rasti daugiau informacijos, o rodyklėje pateikiamos nuorodos į asmenį arba dalyką. Po kiekvieno straipsnio pateikiamas literatūros sąrašas, kuriame nurodomi straipsnyje aptariamų tekstų šiuolaikiniai angliški ir lietuviški vertimai, taip pat antrinė literatūra. Specialiu ženklu pažymėti tolesnėms studijoms labiausiai tinkantys tekstai.

Knygos "Politinės minties enciklopedija" mokslinė redaktorė - Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto vyresnioji specialistė Jurga Valančiūtė, iš anglų kalbos išvertė Algirdas Degutis ir Elena Macevičiūtė. Knygos leidimą rėmė Atviros Lietuvos fondas.

Leidyklos "Mintis" ištakos siekia 1945-uosius, kai ji buvo Valstybinė politinės ir mokslinės literatūros leidykla. "Minties" vardas leidyklai suteiktas 1964 metais. Po Nepriklausomybės atgavimo "Mintis" buvo viena iš tuo metu egzistavusių penkių valstybinių šalies leidyklų, leido ne tik politinę, istorinę, sociologinę, filosofinę, teisės, medicinos ir kitą mokslinę literatūrą, knygas apie Lietuvos regionus ir gamtą, mitologiją, bet taip pat ir leidinius, reprezentavusius tuometinę Lietuvą užsienio skaitytojams bei grožinę literatūrą.

Šiandieninė leidybos kryptis išliko beveik nepakitusi: orientuota į kultūrologinio, filosofinio, politologinio, istorinio pobūdžio, grožinę literatūrą. Šiuo metu leidykla bendradarbiauja su įvairiais užsienio leidėjais bei autorių teisių agentūromis, verčia iš anglų, vokiečių, rusų, latvių, suomių, norvegų, prancūzų, lenkų ir lotynų kalbų. Nuo pat įsikūrimo iki šių dienų leidykla savo veiklą plėtoja tame pačiame pastate sostinės Z. Sierakausko gatvėje, kuriame įsikūręs ir leidyklos knygynas.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Smūgį „kaip nuo Fury“ gavęs Maskoliūnas įvardijo savo klaidas ir Kalniečio įpėdinį (106)

Nors braškėjo ir krypavo, Lietuvos rinktinė padėjo Dariui Maskoliūnui atgauti pusiausvyrą, o...

Keturių vaikų motina viešai kreipėsi į Kručinskienę: noriu jums parašyti, kuo skiriasi mūsų šeimos (391)

Internete sparčiai plinta pasidalintas Erikos Palšauskaitės - Švenčionienės atviras laiškas...

Klaipėdiečiai neapsikentė: taršos problemą ėmėsi spręsti iš savo kišenės (10)

Šios savaitės pradžioje paaiškėjus, kad iš kelių uostamiesčio daugiabučių namų vamzdžių...

Paluckas: mūsų partijoje nėra dvigalvystės, kaip kitur (128)

Sociologai teigia, kad šiemet vyksiančiuose Seimo rinkimuose dominuos keturios partijos:...

Atsitiktinumu sukrėtimą Belgijoje pavadinęs Bendžius: vis tiek parodėme savo klasę

Kiek prašvilpė Belgijoje, tiek – ir dar su kaupu – grąžino Vilniuje. Pažįstami „Siemens“...

Vilniuje įtariamas koronaviruso atvejis (892)

Kaip rašo portalas lrytas.lt , iš Italijos į Lietuvą grįžusiam vyrui pirmadienį įtartas...

Stebins permainingi orai: sniegą keis lietus, bet šiluma nesitrauks (2)

Antradienio dieną šalies dangų dengs tankūs Atlanto ciklono debesys, tik gerokai po pietų...

Miglė Savickaitė

Knygų mugė: triukšmas ir mažai literatūrinės romantikos

Rašytojai, knygų leidėjai, literatūros kritikai, žurnalistai, fotografai ir mes, paprastieji...

Dviejų pratęsimų trileryje nuo bulgarų nusvilo latviai, vokiečiai nusileido britams visi rezultatai

2021 metų Europos čempionato atrankos H grupėje dramatišką dviejų pratęsimų kovą pralaimėjo...

Kvapą gniaužiantys atokiausi pasaulio vienuolynai, pakibę virš uolų (1)

Budistų vienuolynai paprastai įkuriami itin atokiose vietose, toli nuo miestų erzelio ir žmonių...

|Maža didelių žinių kaina