aA
Širvintų rajono savivaldybei gresiantis tiesioginis valdymas vietinės opozicijos ir valdančiųjų negąsdina bei kilusių aistrų nemalšina. Širvintų savivaldybės opozicijos atstovai dėl susidariusios situacijos kaltina, pasak jų, savivaliaujančią ir įstatymų nesilaikančią merę Živilę Pinskuvienę, tuo tarpu pastaroji dėl neveiklumo ir tyčinio savivaldybės darbų stabdymo priekaištauja politiniams oponentams.
Politinės batalijos Širvintose: politinių oponentų aistrų nenumaldo ir tiesioginio valdymo grėsmė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Tiesioginio valdymo Širvintose įvedimas gresia nesugebėjus per įstatymų numatytą laikotarpį paskirti Etikos komisijos pirmininko, kuri pagal įstatymą pirmoji siūlo opozicija. Širvintų rajono savivaldybėje Taryba nepatvirtino opozicijos siūlytų konservatoriaus Virgilijaus Sarpausko ir socialdemokratės Annos Kuznecovienės.

Opozicijos atstovai teigia, kad nepatvirtinti kandidatai yra politinis žingsnis siekiant „įstatyti“ savo žmogų, tuo tarpu Širvintų rajono merės Ž. Pinskuvienės teigimu, priežastis gali būti kita – kompetencijos ir reputacijos stoka.

Pasak jos, ko gero, tiek vieno, tiek kito kandidatūra ir reputacija pasitikėjimo tarybai nesukėlė. Kartu, teigia ji, įtakos galėjo turėti ir įrašytas V. Sarpausko teistumo faktas.

Pats V. Sarpauskas tvirtina, kad jo teistumo faktas nurodytas per klaidą, o opozicijos iškeltos kandidatūros buvo atmestos valdančiųjų balsais tik dėl to, kad taip norėjo Ž. Pinskuvienė. Jo teigimu, pastaroji savivaldybėje turėdama 15 komiteto „Už sėkmingą Širvintų kraštą“ atstovų iš 21 tarybos nario, gali nesiskaityti su 6 opozicijoje likusiais politikais.

V. Sarpauskas pabrėžia, kad valdantieji neturi teisės atmesti opozicijos keliamų kandidatų. Tai, pasak jo, turi būti tik „mandagumo balsavimas“.

Konservatorius taip pat tvirtina, esą Širvintų rajono savivaldybė remiasi neteisėtu Tarybos reglamentu, kurį, pasak jo, nujaučiant rinkimines nuotaikas dar 2018 metais patvirtino rajono merė.
„Savivaldybė (skiriant komisijų pirmininkus. – ELTA) vadovaujasi ne visiškai teisėtu tarybos reglamentu, nes yra įvestas apribojimas, kad į tą pačią poziciją galima teikti tik du kartus (...) Reglamentas patvirtintas priešrinkiminiu laikotarpiu 2018 m., jaučiant nuotaikas, kad tas reglamentas patogus jiems patiems“, – kalbėjo V. Sarpauskas, dar kartą pridurdamas, kad Etikos komisijoje Ž. Pinskuvienė tiesiog nori savo žmogaus.

Savo ruožtu Ž. Pinskuvienė sako, kad tvarka, kuri galioja Širvintose renkant komisijų pirmininkus, yra tokia pati, kaip ir kitose savivaldybėse, o tai, kad siūlytos opozicijos kandidatūros buvo atmestos – kandidatų patirties stokos klausimas.

„Tarybos narių pareiga yra balsuoti, nes jie turi būti atsakingi.

Pasakykite, kaip man priversti Tarybos narius balsuoti būtent už tą žmogų, jei jie jo kandidatūrai nepritaria. Virginijus Sarpauskas yra visiškai naujas, tik atsiradęs, pirmojoje Taryboje. Kiti tarybos nariai yra buvę Taryboje ir žino, kokią atsakomybę turi Etikos komisijos pirmininkas. Gal jie tiesiog abejoja jo kompetencija, gal Tarybos narius sulaiko (jis tarsi tai patvirtina, tarsi vėl paneigia) tai, kad rinkiminėje knygelėje yra nurodyta, jog jis yra teistas“, – samprotavo Ž. Pinskuvienė.

Jos teigimu, opozicija veikiausiai tyčia siekia, kad siūlomi kandidatai būtų nepatvirtinti, nes, kalbėjo ji, dabartinėje opozicijoje yra politikų, kuriuos valdantieji galėtų palaikyti.

„Opozicija turi kitų narių. Tai, kad jie nėra teikiami, mano nuomone, yra daroma tyčia. Kitas dalykas, gali būti tai, kad tie, kurie yra jau anksčiau buvę taryboje, jie neina, nes supranta, koks tai yra darbas. Kodėl neina (Vytas. – ELTA) Šimonėlis, 15 metų atbuvęs meru? Kodėl Šimonėlis neteikiamas, aš net neabejoju, kad jį palaikytų“, - svarstė merė.

Buvęs Širvintų rajono meras V. Šimonėlis į tokias Ž. Pinskuvienės užuominas reaguoja aštriai ir teigia, kad pats į Etikos komisijos pirmininkus nekandidatuos, esą tai darys kiti.

Živilė Pinskuvienė gali pasakyti per vieną dieną tris skirtingus variantus, ji gali prisiekti vaikų sveikata, apsiverkti gali, ji viską gali, ji yra artistė ir kas ją pažįsta, tas tą žino, nuo tokių žmonių reikia eiti 100 metrų, jei pasisveikinai – kuo greičiau reikia atsisveikinti“, – kalbėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausantis politikas.

Jo teigimu, ir anksčiau siūlyti kandidatai į komisijos vadovus nebuvo prasti. Politiko teigimu, pagrindinė susidariusios situacijos ir kilusios tiesioginio valdymo grėsmės priežastis – Širvintų rajono merė.

„Žmogus įžūlus, nesilaikantis įstatymų gali daryti daug ką ir faktiškai jam niekas negresia“, – apibendrino buvęs Širvintų meras, pridurdamas, kad opozicijos ir toliau teiks kandidatūras iš savo gretų.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.5714

Top naujienos

Visi rodikliai rodo – pandemija Lietuvoje neslopsta: jei taip ir toliau, gali tekti kalbėti apie komendanto valandą (943)

Lietuva antrąsyk į karantiną paniro daugiau nei prieš dvi savaites. Pirminės mokslininkų...

Nausėda paskyrė Šimonytę Lietuvos ministre pirmininke (88)

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo Ingridą Šimonytę paskyrė...

Naujų koronaviruso atvejų ir mirčių šuolis: Klaipėdoje per parą mirė 7 žmonės, masiniai protrūkiai globos namuose fiksuojami protrūkiai šeimose (282)

Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 2289 nauji COVID-19 ligos atvejai, nuo koronaviruso mirė...

Baškienė svarsto sunkų sprendimą (221)

Seimo ir valstiečių žaliųjų frakcijos senbuvė Rima Baškienė svarsto sunkų sprendimą, ar...

Čmilytė: situacija su Seimo narių saviizoliacija man atrodo nenormali kliuvo ir Verygai  (22)

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen suabejojo, ar taikoma Seimo narių izoliacijos praktika...

Idėja apmokestinti dirbančiuosius iš namų sulaukė vieningo pasipriešinimo: viena diena kainuotų apie 3 eurus (302)

Iš namų dirbantys darbuotojai sutaupo pietums, kelionėms ir aprangai, todėl galėtų labiau...

Princo Harry žmona Meghan Markle patyrė persileidimą (6)

Meghan Markle trečiadienį atskleidė, kad patyrė persileidimą po to, kai su vyru, princu Harry...

Kloja pamatus taršos mokesčiui: kai kas gali pabrangti, o dalies lengvatų nebeliktų (277)

Lietuva remia Europos Sąjungos pastangas mažinti išmetamųjų teršalų kiekį, palaiko iniciatyvą...

Kubilius – apie naują premjerę: pasisekė Lietuvai, bet nežinau, ar Šimonytei (315)

Antradienį Seimas patvirtinto valdančiosios koalicijos iškeltą kandidatę Ingridą Šimonytė...

|Maža didelių žinių kaina