aA
Rinkimų arenoje Panevėžyje darosi laisviau. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) išsiaiškinus, kad Darbo partijos vienas iš kandidatų į miesto Tarybos narius nuslėpė buvęs teistas, iš politinių varžytuvių ringo šalinamas ne tik jis.
© DELFI / Domantas Pipas

Sąraše nelikus Panevėžyje privalomo minimalaus 14-os kandidatų skaičiaus, ant plauko pakibo visų likusių 13-os Darbo partijos pretendentų politinė ateitis.

Kitų Aukštaitijos sostinėje dėl vietos valdžioje besirungiančių partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų kandidatų sąrašai taip pat sutrumpėjo. Mieste išbraukta 13-a kandidatų, Panevėžio rajone – penki.

Įkliuvo Prancūzijoje

VRK posėdyje politinę karjerą baigęs ir visą sąrašą iš paskos nusitempęs kandidatas teisinasi, esą būtų nurodęs teistumą, jei būtų pats apie jį žinojęs. Panevėžietis tikina buvęs nuteistas už akių Prancūzijoje.

„Beveik prieš dvidešimt metų buvau atvesdintas policijos dėl automobilio bagažinėje turėto kirvio. Prancūzijoje toks laikomas trečios kategorijos šaltuoju ginklu, kokį draudžiama šitaip vežioti. Kitą dieną mane policija paleido, galvojau, kad tuo viskas ir baigėsi. Taip išeina, kad buvau nuteistas. VRK posėdyje buvo ir daugiau kandidatų, nežinojusių, kad yra teisti“, – aiškino į miesto Tarybą taikęsis „darbietis“.

Jis tikina pernelyg nesigraužiantis dėl užkirstos politinės karjeros, bet jaučiantis gėdą prieš partijos kolegas, kuriems irgi teks politiškai sumokėti už paties klaidą. VRK demaskavus „darbiečio“ teistumą, jis suskubo pateikti prašymą išstoti iš partijos.

„Išeinu, kad nejuodinčiau partijos. Gaunasi, kad teistas ir dar melagis“, – sako panevėžietis.

Įžvelgia neteisybę

Buvęs kandidatas į miesto Tarybos narius piktinasi esą VRK per griežtai ir neteisingai dėl jo vieno klaidos baudžiantis visą Panevėžio „darbiečių“ sąrašą.

„Pats buvau nuvažiavęs į VRK pasiaiškinti. Įdomi situacija ten. Kituose sąrašuose buvo žmonių, kurie ne kartą Lietuvoje teisti už įvairius nusikaltimus, taip pat dokumentų klastojimą, apgaulingą buhalterijostvarkymą. Pagal taisykles kandidatai privalo nurodyti visus savo teistumus, bet tiems, kurie bent dalį jų nurodė, buvo leista pasitaisyti ir toliau kandidatuoti. O dėl mano vienintelio teistumo visa komanda griūna, niekuo nenusikaltę žmonės negalės dalyvauti rinkimuose“, – neteisybę įžvelgė teistumą nuslėpęs politikas.

Du keliai

Nors VRK galutinį verdiktą Panevėžio „darbiečiams“ oficialiai turi paskelbti šiandien, sąrašo lyderė, Savivaldybės administracijos direktorė ir Darbo partijos Panevėžio skyriaus pirmininkė Sandra Jakštienė neslepia jau susitaikiusi, kad jos kolegų ateinančius ketverius metus miesto Taryboje veikiausiai nebus.

Iš kandidatų sąrašų išbraukus Panevėžio „darbiečius“, jų vedlei S. Jakštienei leista toliau varžytis dėl miesto mero posto.

„Man liko du keliai – arba merė, arba grįžtu dirbti akademinio darbo su studentais. Man širdis dainuos pas juos grįžus“, – sako S. Jakštienė.

Panevėžio „darbiečius“ ateinantiems ketveriems metams ant atsarginių suolelio siunčiančią naujieną kandidatė į merus teigia žinojusi jau sekmadienį.

„Informavau savo pirmąjį pavaduotoją. Plačiai tos žinios neskleidžiau, nenorėjau kelti chaoso, nors yra be galo apmaudu“, – sako skyriaus pirmininkė.

„Atsarginiais“ nepasirūpino

Kad galėtų Panevėžyje siekti Tarybos nario mandato, partijų sąrašuose privalėjo būti ne mažiau kaip 14-a kandidatų. S. Jakštienė tvirtina visiškai pasitikėjusi visais iki vieno, todėl į sąrašą nerinkusi „atsarginių“.

„Galėjau prirašyti ką tik nori, bet kam to reikia? Tokį mūsų sąrašą patvirtino ir skyriaus, ir partijos tarybos ir nė vienas neiškėlė klausimo, ar keldami minimalų kandidatų skaičių nerizikuojame“, – sako miesto „darbiečių“ lyderė.

Ji tvirtina nė nenutuokusi, kad Tarybos nariu siekiantis tapti kolega galėjo nuslėpti teistumą ir toks poelgis šokiravo. Anot S. Jakštienės, ji iš karto po pareiškinių dokumentų pateikimo VRK komandai kalbėjusi apie kiekvieno kandidato didelę asmeninę atsakomybę.

„Esu įpratusi dirbti su atsakingais žmonėmis, o šiuo atveju kai kam atsakomybės pritrūko. Nesuprantu, kodėl reikėjo nenurodyti to teistumo. Stebėjau VRK posėdį ir mačiau, kad komisija leido pasitaisyti kandidatui, nurodžiusiam tik vieną teistumą iš turėtų net šešių. Būtų kolega tą vieną teistumą nurodęs, nebūtų jokių bėdų“, – nusivylusi S. Jakštienė.

Šiandien vakare ji šaukia skyriaus tarybos posėdį.

S. Jakštienė neslepia, kad „darbiečių“ šansai rinkimuose ir taip nebuvę dideli. Sąrašo lyderė prognozavo laimėti vos vieną dvi vietas Taryboje.

Praretino sąrašus

Panevėžio „darbiečiai“ guodžiasi, kad ne jiems vieniems rinkimai baigėsi vos prasidėję. VRK iš savivaldybių rinkimų kovos pašalino visuomeninį rinkimų komitetą „Už Kaišiadoris“, nes šis nebeturėjo būtino narių skaičiaus.

VRK iš savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujančių partijų ir visuomeninių rinkimų judėjimų sąrašų jau yra pašalinusi beveik 400 kandidatų. Iš jų 290 durys į tarybas užvertos dėl nuslėpto teistumo. Tarp tokių pateko ir į Šiaulių miesto merus norėjęs kandidatuoti „socialdarbietis“, verslininkas Andrius Šedžius.

VRK gavo duomenų iš Informatikos ir ryšių departamento, kad 2016 metų spalį A. Šedžius teistas Šiaurės Airijoje už kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tuo metu pats politikas tvirtino tapęs absurdiškų aplinkybių auka, esą nevairavęs automobilio, jame net nesėdėjęs, tik padėjęs lietuviui vairuotojui susikalbėti su vietos pareigūnais. Visgi, Airijos teisėsaugos duomenimis, bauda skirta būtent A. Šedžiui.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(6 žmonės įvertino)
3.3333
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šios savaitės orai: po šilumos pliūpsnio ruoškitės permainoms (3)

Pirmadienį Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas. Lietaus tikimybė bus minimali. Tankesni...

Žmonių partija ar „dešinysis trolibanas“: trys atsinaujinusių konservatorių sėkmės ir nesėkmės (551)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija teisingai daro, kad plečia...

Adomaitis – ant balto žirgo: dabar iš sirgalių jau girdėjau atsiprašymus (137)

Dar prieš mėnesį nepalankius šūksnius ir raginimus atsistatydinti iš vyriausiojo Vilniaus...

Pakako tik vieno skambučio Putinui, ir Rusijos televizija pakeitė savo pasakojimą (93)

Buvęs Italijos premjeras Matteo Renzi savo vadovavimo vyriausybei pabaigoje beviltiškai kovojo...

Pradėjęs lankyti darželį, Danielius susirgo pavojinga infekcija: dabar berniukas nejuda, nemato ir nekalba (156)

„Kaip ir kiekvienai jaunai šeimai, taip ir mūsų, kūdikio laukimas buvo neapsakomas džiaugsmas,...

Netaiklus Westermanno metimas padovanojo „Rytui“ Karaliaus Mindaugo taurę (1087)

Leo Westermannas paskutinėmis rungtynių sekundėmis meistriškai išprovokavo pražangą mesdamas...

Perspektyviausi kitų metų darbai: šviesią ateitį žada trims sritims (10)

Ieškomas skraidančių automobilių kūrėjas, įrengimų rizikos pareigūnas, proto perkėlimo į...

Suttonui nerūpi „Ryto“ džiaugsmas – bus sužavėtas tik triumfu Europos taurėje (17)

Vilniaus „Rytas“ nutraukė titulų badą ir po trejų metų pertraukos susigrąžino Karaliaus...

100 dienų iššūkis be interneto: kentėjau, kaip negaunantis išgerti alkoholikas (23)

„Pagal telefono duomenis mačiau, kad internete praleisdavau po 9 valandas per parą. Po pirmos...