Seimo narių darbo sąlygų įstatymas numato, kad mandato atsisakiusiems parlamentarams, nesvarbu, kiek laiko jie dirbo Seime, priklauso išeitinės kompensacijos. Seimo narių mandatų atsisakę ir ministrais paskirti Darbo partijos atstovai žadėjo neimti pagal įstatymą jiems priklausančių išeitinių kompensacijų, tačiau iki šiol didžiąją dalį jiems išmokėtų pinigų turi savo sąskaitose.
Pinigai, litai, godumas
© DELFI
Seimas pinigus pervedė prieš tris savaites

Teisingumo ir kultūros ministrais paskirti G.Bužinskas ir V.Prudnikovas gautas kompensacijas žadėjo skirti labdarai, o susisiekimo viceministru paskirtas Aidas Gedvilas kompensaciją ketino grąžinti Seimo buhalterijai. Pastarasis dar neatsisakė mandato, todėl išeitinė kompensacija jam nėra išmokėta.

Pagal Seimo narių darbo sąlygų įstatymą, spalį į Seimą išrinktiems Darbo partijos atstovams priklausė dviejų mėnesių atlyginimo dydžio kompensacijos, siekiančios apie 8 tūks. 170 litų. Nieko nespėję nuveikti politikai, atskaičiavus mokesčius, gavo didesnes nei 5 tūkstančių litų kompensacijas.

Kaip “Kauno dieną” informavo Seimo Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė, kompensacijos mandato atsisakiusiems politikams pervestos iš karto, kai jie paliko parlamentą. “Kai gavome nurodymą pervesti kompensacijas, šiek tiek sutrikome, tačiau įstatymas jas numato, o mūsų pareiga su žmonėmis atsiskaityti kiek įmanoma greičiau. Tai padarėme prieš tris savaites”, - sakė Finansų departamento direktorė D.Petrauskienė.

G.Bužinskas pamiršo, kad neaukojo

Teisingumo ministras G.Bužinskas daugiau nei 5 tūkstančius litų žadėjo pervesti Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namams, tačiau įstaigos vadovė Petronėlė Valatkevičienė sako, kad pastaruoju metu kūdikių namai teisingumo ministro labdaros nesulaukė.

G.Bužinskas tikina, kad kūdikių namams pervedė tris tūkstančius litų, likusius pinigus esą skyrė daugiavaikėms šeimoms. Paklaustas kokioms, ministras nepanoro jų atskleisti: “Leiskite man nors kokį privatumą, nenoriu jų įvardyti. Kodėl? Todėl, kad nenoriu”.

Pokalbiui įpusėjus, ministras prisiminė, kad daugiavaikių šeimų vis dėlto neparėmė. “Su partijos pirmininku buvo sutarta, kai rasime šeimas, joms ir atiduosime. Tais pinigais aš nedisponuoju. Pirmininkas paprašė, kad visos sumos neatiduočiau”, - sakė teisingumo ministras.

Paklaustas, ką daryti su pinigais G.Bužinskui pataria V.Uspaskichas, ministras tikino, kad sprendžia pats. “Jis pasakė, kad reikėtų paremti kuo daugiau žmonių. Dabar tie pinigai sudėti į vokelį”, - sakė G.Bužinskas. Ministras žadėjo, kad pinigai bus paaukoti.

Rinkiminis dosnumas

Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė P.Valatkevičienė sako, kad G.Bužinskas vaikų namus rėmė, bet tik tuomet, kai siekė Seimo nario mandato. “Buvo paaukojęs tūkstantį litų, atvežė ir kitų materialinių vertybių. Žada senų baldų iš Teisingumo ministerijos”, - sakė P.Valatkevičienė.

Ji pripažino, kad kultūros ministras kūdikių namams iki šiol nepervedė nė cento. “Sakė, kad perves. Ir Bužinskas, ir dar kažkoks ministras”, - pastebėjo P.Valatkevičienė.

Vadovė sako, kad yra kur kas dosnesnių kūdikių namų rėmėjų nei Darbo partijos nariai. Esą prezidento patarėja teisės klausimais Toma Birmontienė kas mėnesį kūdikių namams perveda tūkstantį litų.

Pinigai - V.Prudnikovo kišenėje

Naujasis kultūros ministras apskritai neranda laiko pakomentuoti, kodėl iki šiol nepaaukojo išeitinės kompensacijos. Šia tema jis vengia kalbėti su žurnalistais.

Kultūros ministro atstovė spaudai Dalia Grigaravičiūtė patvirtino, kad V.Prudnikovas pinigų kol kas niekam nepaaukojo. “Tiesiog ieškojome šeimų, kurioms būtų galima skirti šiuos pinigus”, - teigė atstovė spaudai. Ji žada, kad pinigai labdarai bus skirti artimiausiu metu.

D.Grigaravičiūtė patikino, kad ministras neišleido nė lito iš jam skirtos išeitinės kompensacijos.

Opozicijos atstovų iniciatyva Seimui jau yra pateikta įstatymų pataisa, kuria būtų pakeista nuostata, suteikianti teisę gauti išeitinę kompensaciją savo noru mandato atsisakiusiems asmenims.

Darbo partijos pirmininkas anksčiau taip pat patikino, jog politikams nepagrįstai priklausančių privilegijų klausimas bus sprendžiamas tobulinant teisinę bazę.

Politikos senbuvis pažadą tesėjo

Dėl įtarimų korupcija praėjusios kadencijos Seimo nario įgaliojimų atsisakęs socialdemokratas Vytenis Andriukaitis didžiąją dalį išeitinės kompensacijos taip pat žadėjo skirti labdarai.

Maždaug 20 tūkstančių litų jis ketino padalyti perpus ir skirti šias lėšas Vilniaus klinikinės Santariškių ligoninės Širdies chirurgijos centro Vaikų kardiologijos skyriui bei Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Anesteziologijos, reanimacijos-intensyvios terapijos skyriui.

Buvusiam parlamentarui paskaičiuota 37 tūkst. 564 litų kompensacija. Atskaičius mokesčius, buvęs parlamentaras gavo 25 tūkst. 896 litus.

V.Andriukaitis savo pažadą įvykdė, Vilniaus universiteto vaikų ligoninei dar liepą paaukojo 10 tūkstančių litų. Ligoninės vyriausioji buhalterė Olga Kravec sakė, kad ligoninei skirti pinigai buvo labai naudingi.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1101)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (163)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (20)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (8)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (46)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (4)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (555)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (3)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...

Prienų „Golden State Warriors“: LaVaras nori itin greito „Vytauto“ žaidimo ir LKL (29)

„Žaidžiame kaip „Golden State Warriors“, gynybą pamiršę, bet laimi tie, kurie įmeta...