Pasaulinės viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Gallup International“ atlikto tyrimo „Žmonių balsas 2004“ (Voice of the People 2004) duomenimis, verslo lyderiai visame pasaulyje turi kur kas geresnį įvaizdį negu politikai. Net 6 iš 10 pasaulio gyventojų mano, kad politikai yra nesąžiningi, turi per daug valdžios ir yra įtakojami galingesnių už juos. Tuo tarpu kritiką verslo lyderiams išsako tik 5 iš 10 apklaustųjų, sakoma pranešime spaudai.
Verslininkai su kostiumais, žmonės
© Corbis/Scanpix
Tyrimą Pasaulio Ekonomikos Forumo (World Economic Forum) užsakymu „Gallup International“ atliko liepos – rugpjūčio mėnesiais. Iš viso buvo apklausta daugiau kaip 50 tūkst. respondentų 60-yje pasaulio šalių.

„Verslo lyderių įvaizdis mūsų šalyje kaip ir visame pasaulyje yra kur kas geresnis nei politikų“, - sako Lietuvoje tyrimą „Žmonių balsas 2004“ vykdžiusios tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ tyrimų direktorius Mindaugas Degutis. Visgi, pasak jo, galima įžvelgti tendenciją, kad ir politikai, ir verslininkai Lietuvoje yra vertinami šiek tiek palankiau nei kaimyninėse valstybėse Latvijoje ir Estijoje.

Net 63 proc. apklaustų Latvijos gyventojų mano, kad politikai yra nesąžiningi, tuo tarpu Lietuvoje taip manančių yra 49 proc., o Estijoje – 36 procentai. Teiginį, kad politikai turi per daug valdžios ir atsakomybės, patvirtina 69 proc. latvių, 34 proc. estų ir tik 29 proc. lietuvių.

Minčiai, kad politikams įtaką daro žmonės, galingesni už juos pačius, pritaria net 62 proc. Latvijos, 48 proc. Estijos ir tik 23 proc. Lietuvos respondentų.

„Galime tikrai didžiuotis tuo, kad bendras verslo lyderių įvaizdis Lietuvoje yra geresnis nei daugelyje kitų Rytų ir Vidurio Europos valstybių“, – teigia M.Degutis. Net 45 proc. Latvijos respondentų mano, kad verslo lyderiai yra nesąžiningi, Lietuvoje taip galvoja 34 proc., o Estijoje – 23 proc. respondentų.

Teiginiui, kad verslo lyderiai turi per daug valdžios ir atsakomybės pritaria 41 proc. Latvijos, 28 proc. Estijos ir 24 proc. Lietuvos respondentų. Mintį, kad verslo lyderiams įtaką daro žmonės, galingesni už juos pačius, palaiko 51 proc. Latvijos, 36 proc. Estijos ir 21 proc. Lietuvos apklaustųjų.

Tyrimo „Žmonių balso 2004“ dalyviai buvo apklausiami ir apie požiūrį į saugumo ir ekonomikos perspektyvas. Iš trijų Baltijos valstybių bene optimistiškiausiai nusiteikę lietuviai, kurių net 62 proc. tvirtina, jog ateinanti karta gyvens gerokai arba bent šiek tiek saugiau nei dabartinė. Latvijoje taip mąstančių yra 46 proc., o Estijoje – tik 50 procentų.

Be to, net 79 proc. Lietuvos respondentų mano, kad ateinanti karta gyvens taip pat ir palankesnėmis ekonominėmis sąlygomis. Latvijoje šiam teiginiui pritaria 70 proc., o Estijoje – 68 proc. respondentų.

„TNS Gallup“ yra didžiausia Lietuvoje viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų kompanija, 2003 metais šalyje pasiekusi 9,3 mln. litų apyvartą, atlikusi per 200 tūkst. interviu, 160 focus grupių, virš 4700 simuliacinių pirkimų. Kompanijoje dirba 230 darbuotojų, iš jų – 170 interviuotojų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (300)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (317)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ susigrąžino lyderio pozicijas (288)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pagal populiarumą nežymiai aplenkė...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (24)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Tillersonas įspėja dėl karinių veiksmų prieš Šiaurės Korėją (24)

Jungtinės Valstijos įspėjo Šiaurės Korėją, kad atsisakymas vesti derybas galėtų iššaukti...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (30)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Žalai dešimtas Dakaro etapas kainavo daug nervų

Po klasikinio ralio tipo greičio ruožų ir duobėtos bekelės Bolivijoje, Dakaro dalyviai vėl...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (235)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Sveikos mitybos raciono karalius – kiaušinis: kuo jis mums naudingas (4)

Mitybos specialistai teigia, kad joks kitas produktas neturi tokio organizmui reikalingų medžiagų...

Imigrantus Airijoje anglų kalbos mokanti Egidija: patys nepakančiausi – lietuviai (3)

Egidija Vaitkienė jau 13 metų gyvena Airijoje . Monachano grafystėje suaugusiųjų kursuose ji...