aA
Lietuvoje 2019 metais buvo 97 nužudymai visoje Lietuvoje, tai yra mažiausias skaičius nuo 1980 metų, tokią statistiką pristatė Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris, per spaudos konferenciją ketvirtadienį.

Saugumo Lietuvoje klausimas kilo po amerikiečių portalo „Fox news“ portale paskelbto straipsnio, kuriame skelbiama, kad trys didžiausi Lietuvos miestai pirmauja visoje Europoje pagal nužudymų rodiklį.

„Antras dalykas, kuo Lietuvoje vykdomi nužudymai išsiskiria, pagal tai, kaip jie yra kvalifikuojami Lietuvoje, tai absoliuti dauguma – daugiau nei 90 proc. jų yra buitiniai. Tai reiškia, kad – ne viešoje vietoje, ne kažkaip kitaip, o dažniausiai buitinio girtavimo metu sugėrovas nužudo kitą. Viešoje vietoje tiek miestiečiai, tiek miesto svečiai turėtų jaustis pakankamai saugiai“, – sakė E. Šileris.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas teigė, kad jau ne pirmus metus stebima tendencija, kad per metus fiksuojamas vienas-du nužudymai, kurie siejami su organizuotu nusikalstamumu, ir dažniausiai būna išaiškinami.

„Ir turime keletą nužudymų, dažniausiai peiliu sužalotų žmonių, viešose vietose“, – sakė E. Šileris.

Pareigūnas informavo, kad 2018 m. Vilniuje buvo įvykdyti devyni, Kaune – trylika, Klaipėdoje – septyni nužudymai. Visi Vilniuje ir Kaune įvykdyti nužudymai buvo išaiškinti, iš Klaipėdoje tais metais įvykdytų nužudymų – išaiškinti penki.

2019 m. Vilniuje buvo 18, Kaune – 13, Klaipėdoje – 6 nužudymai. Visi Vilniuje ir Kaune įvykdyti nužudymai išaiškinti. Klaipėdoje išaiškinti 4 nužudymai.

Tikina, kad Lietuvoje - saugu

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas užtikrino, kad absoliučiai visoje Lietuvos teritorijoje yra saugu.

„Kiek pačiam yra tekę kalbėti su kolegomis užsienyje, tikrai taip, kaip gyvena saugiai lietuviai, reikėtų pavydėti labai daug kam, ir ypač tam portalui, kuris sako ne taip“, – sakė E. Šileris.

Paklaustas, ką būtų galima daryti, kad nužudymų būtų mažiau, pareigūnas atsakė: „reikėtų mažiau gerti“.

Lietuvos policijos atstovas nesutiko su paskelbta informacija, kad trys labiausiai mirtinai pavojingi miestai Europoje yra Lietuvoje.

„Nemanome, kad tai yra teisybė. Kiekviena valstybė, teikdama statistiką, skaičiuoja labai skirtingai. Vieni skaičiuoja nužudymus, kiti nužudymus su ginklu, kiti – avarijose žuvusius žmones. Dėl to tos statistikos skiriasi kartais, todėl būtų nelabai etiška lyginti ir ieškoti kaltų, kur koks miestas“, – sakė E. Šileris.

Į žurnalistę kreipėsi Vyriausybės atstovai

Vyriausybės atstovai teigia susisiekę su JAV žurnaliste dėl televizijos „Fox News“ portale paskelbto straipsnio, kuriame skelbiama, kad trys didžiausi Lietuvos miestai pirmauja visoje Europoje pagal nužudymų rodiklį, rašė BNS.

Už įvaizdį atsakingas Vyriausybės atstovas Marius Gurskas teigė, kad pasirinkta statistikos intepretacija neatspindi realios situacijos.

„Realiai žiūrint ir vertinant situaciją, nei Vilnius, nei Kaunas, nei Klaipėda tikrai nėra ir nepatektų į dešimtuką Europos miestų, kuriuose didžiausi nužudymų skaičiai ir jie būtų pavojingiausi“, – BNS ketvirtadienį sakė Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas M. Gurskas.

„Su žurnaliste teko pabendrauti, užklausėme, kokiu kampu norėta padaryti, galbūt jos buvo matymas palyginti JAV ir Europos situaciją ir parodyti, kad Europoje skaičiai nėra tokie dideli kaip JAV. Bet parinkus tokią antraštę ir taip sudėliojus, sakyčiau, kad tai yra selektyvu“, – teigė jis.

Pasak M. Gursko, valstybės institucijos turėtų svarstyti, kaip Lietuvos statistika pateikiama Jungtinėms Tautoms.

„Reikės kelti diskusiją, galbūt ir su kolegomis iš Užsienio reikalų ministerijos kalbėti apie tai, kaip tie duomenys yra pateikiami Jungtinėse Tautose, kai kuriuose biuruose“, – teigė Vyriausybės atstovas.

„Fox News“ straipsnyje skelbiamas dešimtukas kruviniausių Europos miestų, teigiama, kad remiamasi Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro šiemet paskelbta ataskaita apie žmogžudysčių reitingus.

Straipsnyje rašoma, kad trečiąją vietą Europoje, pagal žmogžudystes, tenkančias 100 tūkst. gyventojų, užima Klaipėda. Antroje vietoje – Vilnius, o viršūnėje – Kaunas. „Fox News“ tekste taip pat teigiama, kad, remiantis žmogžudysčių statistika, Europos miestai yra kur kas saugesni už JAV miestus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(28 žmonės įvertino)
4.3929

Top naujienos

Nepavykęs Kremliaus noras įgelti: lietuviai, rinkitės – ginklai arba vakcinos (165)

Lietuvos kariuomenės įsigijimai visada buvo ir išliko Kremliaus propagandistų dėmesio centre: tai...

Perspėja apie įžūlių sukčių pinkles feisbuke – pirko suknelę ir vos neprarado pinigų nedarykite šios klaidos (6)

Savaitgalį pabandžiau nusipirkti įstabaus grožio suknelę internetu ir vos per plauką...

Tyli ir sunki plaučių liga: laiku nediagnozavus gali tekti net persodinti širdį (10)

Apie arterinę hipertenziją ar padidėjusį kraujo spaudimą yra girdėjęs bene kiekvienas. Tačiau...

Sužinojusi, kad jos sūnus homoseksualus, pradėjo kovą: teko pakeisti ir kirpėją, ir pažįstamus turgaus pardavėjus (77)

Iki šiol dauguma LGBT žmonių ir jų artimųjų apie netradicinę lytinę orientaciją yra linkę...

Rusijos apžvalgininkas: Putino nurodymas suglumino net Lavrovą (322)

Po dar vienos Rusijos prezidento Vladimiro Putino akistatos su Vakarais Rusijos piliečiai...

Miške dingo buvęs vyriausiasis gydytojas ligoninės, į kurią atvežė Navalną (195)

Omsko srities miškuose dingo regiono sveikatos apsaugos ministras Aleksandras Murachovskis ,...

Blinkevičiūtė žada susitikti su Skverneliu: kol kas opozicinė koalicija neatrodo rimta papildyta (257)

Lietuvos socialdemokratų partija ( LSDP ) naujai dvejų metų kadencijai pirmininke išsirinko...

Kas vyksta Černobylio katastrofą likvidavusių žmonių kūnuose? Tyrimas atskleidžia stebinančias tendencijas (64)

Grupė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto mokslininkių ėmėsi tirti Černobylio avarijos...

Rimvydas Valatka. Kuo Stalino pergalės diena svarbi Lietuvai? (240)

Ne, tikrai ne dėl to, kad, kaip pučiasi Putino sėbrai iš vagių artelės „Oziero“ ir jų...