„Su jais (laisvės atėmimo bausme nuteistiems E. Masiuliu, R. Kurlianskiu ir V. Gapšiu – ELTA) susisiekta ir sutarta, kad šiandien visi atvyks į policijos įstaigas pagal gyvenamąsias vieta“, – Eltai patvirtino Policijos departamento atstovas spaudai R. Matonis.

„Asmenims atvykus į policijos įstaigas, policijos pareigūnai juos pristatys į įkalinimo įstaigą“, – pridūrė policijos atstovas.

Gapšys: institucijos šį kartą dirbo neįprastai greitai

Į policijos įstaigą prisistatęs laisvės atėmimo bausme nuteistas parlamentaras V. Gapšys teigė su savimi atsinešęs būtiniausius daiktus. Į kalinimo įstaigą keliausiantis Seimo narys vylėsi, kad jo kasacinio skundo nagrinėjimas bus operatyvus.

„Tikiuosi, ilgai neužtruksiu Aukščiausiajam Teisme ir išnagrinės šiandien pateiktą kasacinį skundą su prašymu stabdyti bausmės vykdymą. Bet matosi, kad institucijos šį kartą dirbo neįprastai greitai savo darbą. Tai tikiuosi, kad bent jau įprastai greitai atliks ir kitos institucijos, kurios nagrinės skundą“, – žurnalistams sakė V. Gapšys.

Parlamentaras teigė, kad pareigūnai jam suteikė papildomą valandą atvykti į policijos įstaigą, jog jis spėtų pabaigti rengti kasacinį skundą.

„Tai toliau lauksime Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimo dėl mūsų kasacinio skundo priėmimo ir sprendimo dėl bausmės vykdymo atidėjimo“, – teigė V. Gapšys.

LAT gavo V. Gapšio skundą dėl Apeliacinio teismo sprendimo „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) penktadienį gavo pirmą kasacinį skundą vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje. Jį pateikė V. Gapšys.

Kaip pranešė LAT, V. Gapšys prašoma panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir palikti galioti pirmosios instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį.

„Kasaciniame skunde yra teikiamas ir prašymas stabdyti bausmės vykdymą“, – nurodoma LAT pranešime spaudai.

Pagal galiojantį teisinį reguliavimą, kasacinis skundas bus perduotas nagrinėti trijų teisėjų atrankos kolegijai. Atrankos etape patikrinama, ar kasacinis skundas arba prašymas atitinka įstatymo nustatytas priėmimo nagrinėti sąlygas ir pagrindus. Kasacinių skundų atrankos metu byla nėra sprendžiama iš esmės. Atranka vyksta rašytinio proceso forma.

Kaip nurodo LAT, atrankos kolegija, priėmusi kasacinį skundą nagrinėti, ta pačia nutartimi, esant savarankiškam prašymui, išsprendžia ir bausmės vykdymo stabdymo klausimą, iki byla bus išspręsta kasacinės instancijos teisme.

„Taigi, bausmės vykdymo stabdymo klausimas yra nagrinėjamas kartu su kasacinio skundo priėmimo klausimu. Tik nusprendus priimti skundą svarstoma, ar tikslinga ir ar yra pagrindas stabdyti bausmės vykdymą“, – tvirtinama LAT pranešime spaudai.

Anot LAT, paprastai bausmės vykdymas stabdomas išimtiniais atvejais. Skundų priėmimo klausimas išsprendžiamas per 1–3 savaites.

Darbo partijos atstovui, Seimo nariui V. Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamantarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.

Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas šią savaitę pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis. Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) R. Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį E. Masiulį, jiems atitinkamai skirta 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Darbo partijos atstovui, Seimo nariui V. Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamantarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.


Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.

Apeliacinio teismo sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT).

R. Kurlianskio advokatas Giedrius Danėlius Eltai teigė, kad jo ginamasis LAT prašys stabdyti laisvės atėmimo bausmės vykdymą iki kol kasacinis teismas priims galutinį sprendimą byloje. Tokį prašymą jau yra pateikęs laisvės atėmimo bausme nuteistas V. Gapšys, analogišką prašymą planuoja teismui pateikti ir E. Masiulis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)