aA
Pokyčiai Dūkšto miestelyje – trejus metus čia tarnavęs ir į skandalus įsivėlęs kunigas Sigitas Grigas gavo naują paskyrimą: išsiunčiamas į Telšius.
Sigitas Grigas
© DELFI / Audrius Solominas

Nesėkmių ruožas

Į Dūkšto miestelį kun. S. Grigas buvo paskirtas 2015-ųjų birželį, prieš tai ėjo vikaro pareigas Šalčininkų šv. apaštalo Petro parapijoje.

Tarnystė Dūkšte kun. S. Grigui nebuvo sėkminga – ilgapirščiai iš klebonijos pavogė parapijiečių suaukotus 25 tūkst. eurų, šių metų vasarį jis pakliuvo į avariją, po kurios teko pirkti naują automobilį.

„Važiavau iš Mišių. Buvo labai blogas oras, keliai nevalyti, provežuoti, šlapio sniego danga ant jų, po mašinos ratais pakliuvo šiek tiek purvino sniego, mašina tapo nevaldoma ir nuslydo į kelkraštį. Buvo šlaitas, tad šonai šiek tiek apsilamdė“, – prieš kelis mėnesius DELFI teigė kun. S. Grigas.

Ši avarija parapijiečiams pasirodė mįslinga, mat policijoje ji nebuvo registruota, tačiau parapijiečius kunigas nuramino pateikdamas policijos pažymą.

Bendravimas su parapijiečiais kun. S. Grigui nebuvo sėkmingas. Šie net du kartus rašė skundus į vyskupiją. Pirmą kartą išsiuntė anoniminį laišką, tačiau vyskupija teigė, kad tirti anoniminio skundo negali, tad Dūkšto gyventojai surašė dar vieną laišką, kurį pasirašė neslėpdami pavardžių. Laišką pasirašė ir miestelio seniūnas.

Parapijiečiams užkliuvo artimas kunigo dėmesys berniukams. „Nenorime teigti, jog kunigas turi pedofilinį nuokrypį, tačiau yra pastebėta, kaip dalindamas komuniją, jis vaikams liečia lūpas, kažkokio susiėjimo metu, kur yra vaikų, jei atsisėda šalia, glosto kojas ir panašiai“ – laiške vyskupijai rašė parapijiečiai.

24-erių vyras skundėsi ir, kaip jam atrodė, per daug atvirais klausimais išpažinties metu: „Tai buvo keisti klausimai, susiję su masturbacija, ar turėjau lytinių santykių ne santuokos metu. Kraupu pasidarė, pasimečiau, nežinojau, ką atsakyti, pasakiau tiesą, juk nemeluosi klebonui, tačiau po to karto nebeinu išpažinties, net ir bažnyčią apleidau.“

Parapijiečiai kunigą kaltino ir bendruomenės kiršinimu, apkalbomis, išgalvotais dalykais, kuriuos esą viešindavo pamokslų metu. Parapijiečių teigimu, kunigas naudodavosi jų gerumu, esą pagal grafiką valgydavo vis kitų parapijiečių namuose.

Dūkšto gyventojai skundėsi, kad kunigas draudė jiems į kitas parapijas kreiptis dėl apeigų.

Į Dūkštą paskirtas kitas kunigas

Naują paskyrimą iš Vilniaus arkivyskupijos kun. S. Grigas gavo birželio 21-ąją. Į Dūkšto miestelį paskirtas kunigas Vytautas Pūkas, jis čia atvyks iš Adutiškio.

Tiesa, dar birželio 13 dieną buvo paskelbta, kad kun. V. Pūkas atleidžiamas iš Adutiškio švč. M. Marijos Škaplierinės parapijos klebono pareigų ir skiriamas Rimšės švč. Trejybės, Gaidės Nukryžiuotojo Jėzaus ir Pūškų švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos parapijų klebonu. Tačiau birželio 21-ąją šis paskyrimas buvo panaikintas – V. Pūkas perims visas tris S. Grigo parapijas.

„Birželio mėnesį Vilniaus arkivyskupijoje daliai kunigų buvo įteikti nauji paskyrimai. Tai yra įprasta praktika – kunigas keliauja ten, kur jį siunčia vyskupas, ir periodiškai visose vyskupijose dalis kunigų sulaukia paskyrimų į naują tarnystės vietą, – DELFI kalbėjo Vilniaus arkivyskupijos komunikacijos specialistė Santa Kančytė. – Šie sprendimai yra vietos vyskupo kompetencijoje ir priimami atsižvelgiant į daugelį aplinkybių.“

Viešame rašte įvardyta, kad kun. S. Grigas atleidžiamas iš Dūkšto šv. Stanislovo Kostkos, Gedžiūnėlių švč. Mergelės Marijos Sopulingosios ir Kazitiškio švč. vyskupo Stanislovo parapijų administratoriaus pareigų ir išleidžiamas pastoracinei tarnystei į Telšių vyskupiją.

„Pastoracinė tarnystė – įprasta kunigo veikla“, – paaiškino S. Kančytė, tačiau nepatikslino, kokias pareigas kun. S. Grigas užims Telšių vyskupijoje.

Parapiją turi palikti per mėnesį

Telšių vyskupija dar nepaviešino naujų paskyrimų, tad dar neaišku, kur tarnaus kun. S. Grigas, nors Dūkšto parapiją turi palikti jau netrukus. Parapiją naujam kunigui kun. S. Grigas turi perleisti per mėnesį nuo paskyrimo dienos, iki liepos 21-osios.

Parapijos perleidimo kitam kunigui laikotarpis yra tiksliai apibrėžtas, tačiau naujo paskyrimo skyrimas – ne, tad tai gali užtrukti.

Kol kun. S. Grigui bus nepaskirtas paskyrimas, jis glausis Telšių vyskupijoje.

Šiuo metu atostogaujantis Dūkšto seniūnas Vytautas Kazėnas DELFI teigė, kad šią naujieną pats ką tik išgirdo, todėl dar negali pasidalyti Dūkšto nuotaikomis. „Tik šiandien sužinojau, kad jį iškelia, tai nelabai ką galiu ir pasakyti. Dauguma, matyt... Teigiamai“, – kalbėjo seniūnas.

Pasidomėjus, ar seniūnas žino, kur paskirtas kun. S. Grigas, šis tikino, kad nieko neteko girdėti. „Žinau, kad iškelia ir viskas. O pas mus ateina kunigėlis iš Adutiškių“, – tvirtino seniūnas ir pabrėžė, kad dar neteko bendrauti V. Pūku.

Tolimesnis kelias dar nežinomas

DELFI susisiekus su kun. S. Grigu, šis teigė, kad nenori kalbėti apie savo gyvenimo detales.

„Nenoriu komentuoti žurnalistams, – nekalbiai bendravo S. Grigas. – Tai yra mano privatūs dalykai, nenoriu viešai apie tai kalbėti.“

Telšių vyskupas dar negali įvardyti, kur bus paskirtas kun. S. Grigas, sako kunigas, Telšių vyskupo sekretorius Donatas Liutika. „Jis siunčiamas į mūsų vyskupiją pastoracinei tarnystei, bet vyskupas dar nėra su juo kalbėjęs. Pokalbis vyks greičiausiai tik kitą savaitę, o paskyrimai bus aiškūs tik liepos 11 dieną“, – teigia D. Liutika.

Kun. D. Liutikos teigimu, šiuo metu žinoma tik viena: „Kunigas grįžta į tą vyskupiją, iš kurios yra kilęs, tačiau kurioje parapijoje ir kokias pareigybes užims, nežinosime iki liepos 11 dienos.“

Į kunigus įšventintas jau prieš 12 metų

Į kunigus iš Plungės kilęs S. Grigas buvo įšventintas prieš 12 metų, 2006-ųjų gegužės 7-ąją aukojo pirmąsias šv. Mišias.

Į Dūkštą kun. S. Grigas buvo paskirtas 2015-ųjų birželį. Iki tol ėjo vikaro pareigas Šalčininkų šv. apaštalo Petro parapijoje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar tikrai emigrantai kraunasi lagaminus? Skambina ir studentai, ir pensininkai (529)

Į kurią pusę labiau krypsta lietuvių akys: į Londoną ar į Lietuvą? Grįžtančių tikrai yra,...

Dėl milijonų peržiūrėto seksualaus Tomo Bagdonavičiaus vaizdo klipo pasipylė grasinimai ir iširo šeima (180)

Londone ilgus metus dainavęs ir didesnio populiarumo sulaukęs po to kai prakalbo apie savo...

Gydytoja Cikanavičiūtė apie riebalus: papasakojo viską, kas jums nutylima (61)

Riebalai – viena pagrindinių maistinių medžiagų, pastaruoju metu kelianti daug diskusijų ir...

Orai: be skėčio neapsieisime

Šią savaitę mūsų laukia nemalonios orų permainos, atkeliaus lietūs, įsisiautės vėtros, kris...

Skandalu virtusi reforma varo į neviltį: mokiniai rado, kur gauti maisto – šluoja viską valgyklos visai ištuštėjo (664)

Netyla diskusijos ir skandalai dėl pasikeitusių reikalavimų mokyklų valgyklų patiekalams. Kol...

Po penkerių metų pertraukos F-1 lenktynes laimėjo Raikkonenas kova dėl titulo tęsiasi (9)

Ostine, JAV, sekmadienį vykusiose F-1 lenktynėse pergalę po itin ilgos pertraukos iškovojo...

Gyvenimo audrų nublokšti gyvena sąvartyne: trijų kambarių „buveinė“ saugo liūdnas paslaptis (184)

Pokalbio pradžioje 63 metų buvusi kaunietė Nijolė tikino, kad Jonavos sąvartyne gyvena nuo 2012...

„Tinginių“ uogos: miestiečių pora įsitikino, kad ne viskas paprasta, bet ūkio nemeta (15)

Užkietėjęs miestietis su sutuoktine susigundė vadinamomis „tinginių“ uogomis ir ėmė...

Kodėl prieš einant miegoti visada reikia užsidaryti miegamojo duris? (19)

Prieš miegą mes visi išsivalome dantis, nusiprausiame veidą ir apsirengiame patogią pižamą...

5 elementų teorija – kokia stichija jus valdo? (7)

Penkių asmenybės tipų arba elementų teorija paplito Kinijoje prieš 2000 metų – manyta, kad...