Į medžiotojų pastatytas šėryklas užklysta šernai, elniai, stirnos. Bet, žiūrėdamas, ką rodo čia įrengtos vaizdo kameros, saugiškis medžiotojas nustėro. Pamatė mešką. Nuotraukos nespalvotos, nes žvėris pasirodė prieš vidurnaktį.

„Nuotraukoje, kai pamačiau ateinant, tai buvo tokia labai jau keista, tikrai nepasitikėjau pamatęs pirmą kartą. Atrodė, kad gal aš apsirinku. Tuo labiau vakare nuotrauka nėra labai gera, bet, kai žiūrėjome kelias nuotraukas, ten – tikrai meška, niekas kitas“, - sakė medžiotojas Vidas Mauricas.

Medžiotojas stebisi, iš kur meška Švėkšnos apylinkių miškuose atsirado.

„Kaip ji per Lietuvą atėjo, ir niekur nenusifilmavo? Čia yra didžiausias klausimas – kodėl?“, - sakė V. Mauricas.

Medžiotojas nesiėmė spėlioti iš kur atklydo lepečkojė.

„Niekas nežino, toje pusėje meškos nėra buvę“, - teigė V. Mauricas.

Pastebėta ir už maždaug dešimties kilometrų

Meška Vakarų Lietuvoje. Nuotraukos iš LNK reportažo

Po kelių dienų mešką už maždaug dešimties kilometrų nuo pirmos jos pasirodymo vietos nufilmavo švėkšniškis. Vyras dieną važiavo į sodybą už Švėkšnos, ir mešką pamatė laukuose, ir ne vieną, o su šunų palyda.

„Neagresyvi, kadangi šuniukai buvo visai arti meškos, ir ji nieko nedarė. Manyčiau, kad ta meška yra čia viena atklydusi. Ji neturi gyvenamosios vietos, ir turbūt ieško, kaip grįžti iš kur atėjusi“, - pasakojo girininkas Arūnas Juozas Ūselis.

Mešką, bet jau netoli Judrėnų tikina matę ir Klaipėdos rajono medžiotojai. Vyrai vienu balsu tvirtina, kad meškų Vakarų Lietuvoje bent jau šimte metų nebuvo. Nors, kad kadaise gyveno, esą vietovardžiai rodo.

„Nuo Švėkšnos už maždaug 15 kilometrų Meškinės kaimas egzistuoja jau daug metų. Ten gyvena 67 gyventojai. Sakoma, kad buvo kažkada meškų, aplink yra miškingos teritorijos”, - sakė A. J. Ūselis.

Grybavimo entuziastams nejauku

Švėkšniškiai irgi apie apylinkėse pasirodžiusį žvėrį šneka. Spėlioja, ar čia ta pati rudoji blaškosi.

„Aišku, kad nejauku. Aš esu didelė grybautoja. Gal nueis kur nors, nebebus“, - juokėsi moteris.

Kitas gyventojas irgi pripažino, kad „yra baimės jausmas“.

„Bet, ką padarysi, o gal jos nori pareit į Lietuvą? Gal Lietuvoje geriau gyventi negu Baltarusijoje?“, - juokėsi pašnekovas.

Medžiotojai ir miškininkai mano, kad klajoja ta pati meška, ir esą jos bijoti nereikėtų. Pataria rinktis gerai pažįstamas vietas, o išvydus mešką elgtis apdairiai, ramiai, lėtai šalin trauktis, ir meškos neerzinti.

„Manyčiau, kad galėtų drąsiai eiti grybauti. Mūsų miškai nėra tokie gūdūs, yra sutvarkyti, išvalyti, savininkų ir valstybinių miškų darbuotojų prižiūrimi, nėra tokių vietų, kur vietų, kur meška ramybę rastų, ir galėtų gyventi“, - sakė A. J. Ūselis.

Medžiotojai spėja, kad meška po Klaipėdos ir Šilutės rajonus ilgai neklaidžios – iki rudens ras vietą guoliui. Tik visiems įdomu – kur.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (72)