aA
Po vaiko priežiūros atostogų į darbą „Lietuvos pašte“ grįžusi moteris sužinojo, kad darbdavys ją priima atgal su viena sąlyga – teks dirbti kitoje vietoje, gerokai toliau nei anksčiau. Moteris tam pasakė griežtą „ne“ ir nusprendė teisybės ieškoti Valstybinėje darbo inspekcijoje, o darbdavys savo pozicijos keisti nė neketino, kol DELFI nepradėjo domėtis šia situacija.
Po vaiko priežiūros atostogų – kova dėl buvusios darbo vietos: darbdavys apsukriai dalijo pažadus
© Ukmergės žinios

Nemenčinėje gyvenanti Sandra Suchodolskienė DELFI teigė, kad tik grįžusi po vaiko priežiūros atostogų išgirdo nenudžiuginusią naujieną – darbo vieta jai yra, tik ji ne Nemenčinėje, Vilniaus rajone, o pačiame Vilniuje, Žirmūnuose. Moteris skaičiavo, kad iki naujos darbo vietos jai kasdien reiktų važiuoti 20 kilometrų ir tiek pat atgal vakare, po darbo. O kur dar išlaidos kelionėms.

Sausio 9-ąją „Lietuvos paštas“ atsakė į Valstybinės darbo inspekcijos ginčų komisijos užklausą – teigė, kad „šalys nebuvo susitarusios, jog ieškovė visada dirbs tik konkrečioje darbo vietoje“, taip pat tvirtino, kad „ieškovė gautų didesnį darbo atlygį nei Nemenčinėje, tad visiškai padengtų kelionės išlaidas“, bei įvardijo, kad kelionė autobusu iki naujos darbo vietos užtruktų vos 25 minutes, tačiau sausio 16-ąją DELFI pateiktame atsakyme „Lietuvos paštas“ jau teigė, kad moteris liks dirbti Nemenčinėje.

Tiesa, didesnį atlygį Vilniuje, o ne Nemenčinėje, moteris galimai būtų galėjusi gauti ne dėl to, kad jis būtų padidintas, o dėl to, kad Vilniuje – didesnis klientų srautas. Tai „Lietuvos paštas“ pats nurodo Valstybinės darbo inspekcijos ginčų komisijai siųstame atsakyme.

Po vaiko priežiūros atostogų – kova dėl buvusios darbo vietos

„Prieš išeidama vaiko priežiūros atostogų trejus metus dirbau viename skyriuje, nebuvau niekur kilnojama. Net palikau kitą darbą dėl šito, nes gyvenu Nemenčinėje, darbo ieškojau vietoje. Išeinant darbdavys žadėjo, sakė, kad įstatymas gina, kad grįšiu, o dabar nesileidžia į kalbas – turiu važinėti į Vilnių, aš nesutinku“, – kalbėjo S. Suchodolskienė ir pridūrė, kad ji nemano, jog darbo vietos Vilniuje ir Nemenčinėje yra vienodos.

Beje, ji teigia, kad darbdavys tvirtina, jog ją priėmė į tam tikrą poziciją, o ne į konkretų skyrių.

Sausio pradžioje moteris kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją, ginčų komisijos prašė išspręsti šį klausimą. „Elgiasi negražiai, nors žadėjo, kad grįšiu ir kad mane įstatymas gina, o dabar į kalbas nesileidžia, sako, kad galiu eiti iš darbo, jei noriu“, – piktinosi moteris.

„Lietuvos pašto“ darbuotoja tvirtina, kad jai siūloma darbo vieta toli nuo jos namų, o darbdavys nenori padengti kelionės išlaidų. „Net laiko atžvilgiu aš fiziškai nespėčiau grįžti pasiimti vaiko iš darželio. Jau nekalbu apie atlyginimą. Nesvarbu, ar aš dirbsiu Vilniuje, gausiu tą patį atlyginimą ir gal ne pusę, bet trečdalį jo pravažinėsiu, – kalbėjo moteris ir pridūrė, kad jei siūlytų dvigubą atlyginimą, ji nesiginčytų. – Atlyginimas nėra didelis, gauname tik šiek tiek daugiau nei minimumą.“

Po vaiko priežiūros atostogų – kova dėl buvusios darbo vietos: darbdavys apsukriai dalijo pažadus
© DELFI / Karolina Pansevič

Nemenčinėje gyvenanti moteris skaičiuoja, kad nuo jos namų iki siūlomos darbo vietos tektų važiuoti apie 40 minučių, o jei pasitaikytų spūstys – ir dar ilgiau. Ji teigia, kad atstumas tarp darbo ir namų būtų ne mažiau kaip 20 kilometrų, tad kasdien tektų nuvažiuoti mažiausiai dvigubai tiek. „Pasiskaičiavau, kad turėsiu vos ne pusę atlyginimo išleisti ir liks 250–300 eurų, dar reikės sukti galvą, kad kažkas vaiką paimtų iš darželio, tai dirbsiu vos ne už dyką“, – piktinosi moteris.

Beje, ji pridūrė, kad tikrai norėjo grįžti į darbą, jai darbas patinka ir pati dar vaiko priežiūros atostogų metu kalbėjo su vadovu, teigė, kad nori grįžti. „Gruodžio pradžioje jis man paskambino, kad reikės važinėti į Vilnių, aš iš karto pasakiau, kad tai manęs netenkina. Atėjau į darbą gruodžio 30–31 dienomis pasimokyti, važinėjau į Vilnių, nes per dvejus metus yra pokyčių. 31 dieną paskambinau vadovui, paklausiau, kas toliau, bet aš iš karto pasakiau, kad manęs netenkina“, – tvirtino moteris.

Su DELFI bendravusi moteris taip pat pateikė ir raštišką atsakymą, kurį gavo iš „Lietuvos pašto“ po to, kai klausimą spręsti įpareigojo Valstybinės darbo inspekcijos ginčų komisija.

„Lietuvos pašto“ atsakymas ginčų komisijai

Sausio 9-ąją „Lietuvos paštas“ pateikė raštišką atsakymą ginčų komisijai. Atsakyme „Lietuvos paštas“ laikosi savo pozicijos, kad moteris turėtų dirbti naujai jai pasiūlytoje vietoje.

Darbdavys teigia, kad moteris esą apie ketinimą grįžti į buvusią darbo vietą po motinystės atostogų jų neinformavo. „Liepos mėnesį paskambinus ir pasiteiravus, ar ieškovė planuoja grįžti į darbą, ji atsakė, kad savo planų dėl grįžimo į darbą nežinanti, – teigiama „Lietuvos pašto“ atsakyme ginčų komisijai. – Tuomet su ieškove tiesioginis vadovas susisiekė gruodžio viduryje ir informavo, kad ieškovė turi atvykti į darbą, į Žirmūnų g. esantį klientų aptarnavimo skyrių.“

„Lietuvos paštas“ taip pat nurodė, kad pareigų aprašyme nėra nurodyta tikslaus skyriaus, kuriame ji dirba, adreso. „Tai, kad ieškovės pateiktame pareigų apraše ieškovė pati (atsakovei nežinant ir su atsakove nesusitarus, neaišku, kada) įsirašė konkretaus klientų aptarnavimo skyriaus, esančio Nemenčinėje, numerį, nereiškia, kad šalys susitarė dėl konkrečios darbo vietos“, – teigiama atsakyme ir priduriama, kad pakeitus darbo vietą nereiškia, jog nesilaikoma darbo sutarties sąlygų.

Darbdavys taip pat nurodė, kad teiginiai, jog kelionė į darbą ir iš jo užims papildomo laiko ir kainuos papildomų pinigų, nėra pagrįsti.

„Iš Nemenčinės iki klientų aptarnavimo skyriaus, esančio Žirmūnų g., yra geras susisiekimas. Ieškovė gali atvykti į darbą pvz., autobusu Nr. 171 per 25 minutes (viena iš galimų opcijų)“, – tvirtinama ginčų komisijai pateiktame atsakyme.

S. Suchodolskienė DELFI teigė, kad nesutinka su „Lietuvos pašto“ teiginiais šiame atsakyme, todėl paruošė atsakymą ir juo pasidalijo su DELFI.

Atsakyme moteris teigia, kad su ja tiesioginis vadovas susisiekė dar gegužę, tada jis esą klausė, ar ji norėtų į darbą grįžti liepą. Ji nesutiko. „Antras mūsų pokalbis su tiesioginiu vadovu buvo spalio 25 dieną, kai aš pati jam paskambinau (turiu tai patvirtinančią telefono išklotinę) ir pranešiau, kad jau galiu bet kuriuo metu grįžti į darbą, nes vaikas eina į darželį“, – atsakyme rašė moteris.

Moteris taip pat nesutinka ir su „Lietuvos pašto“ apskaičiuota kelionės namo trukme: „Taip, tuo maršrutu kelionė trunka apie 25 minutes, bet jis tik iki Vilniaus, iki vadinamojo Antakalnio troleibusų žiedo. Paskui dar reikia važiuoti vienu ar dviem autobusais, o tai užima taip pat ne mažiau kaip 25 minutes. Susidaro apie valanda. O jei dar būna kamščiai, kaip kad buvo gruodžio 31 dieną, tai namus iš skyriaus, kur buvo mokymai, pasiekiau tik per 1,5 valandos.“

Po vaiko priežiūros atostogų – kova dėl buvusios darbo vietos: darbdavys apsukriai dalijo pažadus
© DELFI / Karolina Pansevič

Moteris taip pat neigia ir teiginį, kad esą pati įrašė darbo vietos adresą. „Pareigų apraše, kaip teigia atsakovė, nieko pati neįrašinėjau. Dokumentai, man jau dirbant tame skyriuje, buvo siųsti per paštą, tad iš kur atsirado tas įrašas, nieko nežinau“, – tvirtino S. Suchodolskienė.

„Lietuvos paštas“ pranešė, kad moteris liks dirbti ten, kur ir dirbo

Sausio 16-ąją „Lietuvos paštas“ pateikė atsakymus DELFI dėl susidariusios situacijos ir tvirtino, kad moteriai sudarytos visos sąlygos likti dirbti Nemenčinėje. Tą patvirtino ir pati moteris, teigė, kad šią žinią pati sužinojo tos pačios dienos rytą.

„Lietuvos pašto“ Organizacijos vystymo departamento vadovė Inga Rinkevičienė DELFI teigė, kad bendrovėje dirba beveik 5 tūkst. darbuotojų, tad sunku rasti visiems tinkamų sprendimų. Vis dėlto įmanoma.

„Pasikeitus darbo sąlygoms, su kiekvienu individualiai bandome surasti geriausią juos tenkinantį ir Darbo kodeksui bei jų darbo sutarties sąlygoms neprieštaraujantį sprendimą, – teigė I. Rinkevičienė. – Po motinystės atostogų grįžusioms darbuotojoms siūlomos darbo vietos priklausomai nuo to, ar su darbuotoja darbo sutartyje buvo sutarta dėl konkrečios nuolatinės darbo vietos, ar ne, taip pat priklausomai nuo darbo pobūdžio. Pažymėtina, kad dėl bendrovėje nuolat vykstančių pokyčių (perkeliamų, renovuojamų ar naujai atidaromų pašto skyrių) po kelerių metų darbo vietos konkrečiu adresu gali nelikti, – pvz., aptarnavimo skyrius perkeltas į kitas patalpas ar pan. Atvejų, kai darbuotojai nesutinka dirbti ten, kur siūloma, mano žiniomis, iki šiol bendrovėje nėra pasitaikę.“

„Lietuvos pašto“ atstovė teigia, kad situacija jau išspręsta, nors tvirtina, kad darbo sąlygose nėra įrašyta būtinybės dirbti tik konkrečiame skyriuje. „Konkreti ši situacija dėl Jūsų minimos darbuotojos yra žinoma, tačiau yra vienas niuansas – jos darbo vieta nėra nuolatinė, nes jos pareigų apraše apibrėžiant pagrindinę funkciją aiškiai nurodyta, kad jos pagrindinė funkcija – klientų aptarnavimo skyriuose (nenurodant konkretaus) parduoti bendrovės produktus, prekes klientams. Todėl, darbuotojai grįžus po motinystės atostogų, jai buvo pasiūlyta sutarties sąlygas atitinkanti darbo vieta su geresnėmis darbo sąlygomis ir geresniu finansiniu atlygiu. Darbuotojai išreiškus norą dirbti konkrečiame klientų aptarnavimo skyriuje, ieškojome sprendimo variantų ir, mano žiniomis, situacija jau yra išspręsta“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(46 žmonės įvertino)
4.4130

Top naujienos

Šarūnas Meškys | D+

Skubėkite prisirinkti šių pumpurų: užsienio mokslininkai ištyrė, kaip Lietuvoje paplitęs augalas įveikia mirtiną virusą ir naikina vėžio ląsteles

Italijos ir Pietų Korėjos mokslininkai išsiaiškino stulbinančią augalų savybę, kuri gali...

Po medikės savižudybės bus išmoktos pamokos: sukrėtimai laukia visos sistemos (26)

Sekmadienį iš gyvenimo savo noru pasitraukė jauna gydytoja anesteziologė-reanimatologė, dirbusi...

Pensija nuo 72-ejų? Metas susitaikyti, kad dirbti turėsime ilgiau (348)

Europos Komisija Lietuvai rekomenduoja iki 2040 m. prailginti darbingą amžių iki 72-ejų. Dabar...

Edgaras Savickas | D+

Sovietinis palikimas keliuose: kodėl vis dar atrodo, kad Europa prasideda Lenkijoje (17)

Pagal Sovietų Sąjungos GOST (rus. Государственный стандарт) sukurtas...

Sugalvojo paprastą, bet originalų būdą įamžinti gražiausias Lietuvos vietoves: šis namų akcentas abejingų nepalieka (5)

Norite, jog į namus atėję draugai kalbėtųsi apie keliones, Lietuvos grožį ir pamirštų...

Sinoptikai pateikė ilgalaikę prognozę: yra viena gera ir viena bloga žinia (31)

Prognozuojama, kad gegužė bus šiek tiek šiltesnė, bet ir šiek tiek drėgnesnė už normą.

Atkreipkite dėmesį, kokia poza miegate: ateityje tai turės rimtų pasekmių (1)

Atsižvelgdami į tai, kad trečdalį savo gyvenimo praleidžiate lovoje, tikriausiai norite...

Verslą pradėjusi Simona Nainė atvirai apie savo sėkmės paslaptį: kasdien vadovaujuosi viena auksine taisykle (10)

Išskirtinio stiliaus „Nunu“ prekių ženklas savo pirkėją augina be didelių išlaidų...

Mirus garsiajai „barbekiu mamai“ Halinai Bovševič, prabilo jos dukra: paviešino už širdies griebiantį laišką

Gegužės 9-ąją nuo koronaviruso mirė žinoma virtuvės šefė , barbekiu mama vadinta...

Europa vaduojasi iš koronaviruso gniaužtų: sergamumo augimas fiksuotas tik 3 šalyse, tarp jų ir Lietuva (37)

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro ( ECDC ) duomenimis, 16–17 savaitėmis, palyginti...