aA
Nepalankaus teismo sprendimo sulaukęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nepasiduoda. Ministras teigia, kad reaguos į teismo sprendimą ir ruoš įstatymų pataisas dėl kompensuojamųjų vaistų išdavimo tvarkos. Pasak jo, svarbu, kad teismas trečiadienį paskelbęs, jog sveikatos apsaugos ministras viršijo įgaliojimus nustatydamas kompensuojamųjų vaistų išdavimo tvarką, nekvestionavo pačios idėjos turinio.
Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga
© DELFI / Domantas Pipas

„Tai buvo norminė byla, ar tokie reguliavimai gali būti nustatomi ministro tvarkomis, ar kažkokiomis kitomis. Mes rengsime tokio lygio sprendimus, kad jie jau neprieštarautų teismo nuomonei“, - žurnalistams Seime sakė A. Veryga. Ministras pridūrė, kad artimiausiu metu analizuos teismo išvadą ir spręs, kokius sprendimus būtina daryti.

„ Mes dabar žiūrime, vertiname, skaitome, kokie yra teismo argumentai, įsivertinę nuspręsime kokio lygio sprendimus reikia siūlyti“, - teigė jis. Iki naujų metų, tvirtino ministras, bus stengiamasi situaciją sutvarkyti.

A. Veryga pažymėjo, kad kompensuojamųjų vaistų išdavimo tvarka teismo nebuvo kvestionuota.

„Teismas nekvestionavo pačio turinio, nes klausimas buvo, ar gali ministras nustatyti“, - pabrėžė A. Veryga, vesdamas situacijos analogiją su istorija, kurioje buvo atsidūręs sveikatos apsaugos ministro pareigas ėjęs Vytenis Povilas Andriukaitis.

2014 metais įsakymą dėl neskiepytų vaikų neįleidimo į darželius pasirašė tuometis sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis. Tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ministro įsakymą, draudžiantį į darželį priimti neskiepytus vaikus, paskelbė kaip prieštaraujantį esamiems teisės aktams.

„Teismas nepasisakė, kad skiepai yra blogai, pasisakė, kad ministras tiesiog nustatyti taip negali. Tad tiesiog dirbsime toliau, kad iš pacientų nebūtų lupikaujama“, - V.P. Andriukaičio istoriją prisimindamas kalbėjo A. Veryga.

ELTA primena, kad LVAT trečiadienį nutarė, jog sveikatos apsaugos ministras viršijo įgaliojimus nustatydamas kompensuojamųjų vaistų išdavimo tvarką.

„Sveikatos apsaugos ministras viršijo savo kompetenciją nustatydamas, kad apdraustajam ar jo atstovui pagal elektroninį receptą su žyma „Pirmas paskyrimas“ turi būti išduotas (parduotas) pigiausias kompensuojamasis vaistinis preparatas, o jei apdraustasis ar jo atstovas atsisako įsigyti pigiausią kompensuojamąjį vaistinį preparatą, kito kompensuojamojo vaistinio preparato įsigijimo išlaidos jam visiškai nekompensuojamos“, - rašoma išplatintame teismo pranešime.

LVAT taip pat pripažino, kad sveikatos apsaugos ministras nėra kompetentingas priimti sprendimą dėl vaistinio preparato išbraukimo iš kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno, nes tokia jo teisė taip pat tiesiogiai nenustatyta įstatyme. Vaistinio preparato išbraukimu iš kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno yra sukeliamos pasekmės ne tik vaistinių preparatų tiekėjams, pagal kurių prašymą vaistiniai preparatai įrašyti į šį kainyną, bet ir pacientams, nes ribojama jų teisė įsigyti vaistinį preparatą, kurio kaina yra priimtinesnė.

Teismas nusprendė, kad neteisėtais pripažintos sveikatos apsaugos ministro įsakymų dalys neteks galios šių metų gruodžio 31 d. teismo sprendimą paskelbus Teisės aktų registre.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
3.4118

Top naujienos

Koronavirusu susirgus artimai giminaitei, „ant patalo“ gulinčios senolės laukė liūdnas likimas (24)

Vilnius ir jo regionas jau kurį laiką „dega“ dėl daugėjančių koronavirusu susirgusių...

Vieno populiariausių Vilniaus mikrorajono plėtra piktina gyventojus: dygsta vienas už kitą didesnį daugiabučių kompleksai (43)

Pastarosios savaitės Vilniaus Žirmūnų mikrorajono gyventojams – neramios. Bendruomenė nerimauja...

Mutlu | D+

Maldyvai ir Provansas viename regione? Taip, jei nuvyksite į Turkiją

Šį kartą noriu visus pakviesti pakeliauti po Turkijos miesto Ispartos apylinkes. Pirmiausia...

Kaip ECB vadovai investuoja savo pačių pinigus? Nelabai tvariai (1)

Kai reikia investuoti savo pačių pinigus klimato kaitai įveikti ar geresniam verslo valdymui...

Populiarus veikėjas feisbuke pasitelkė Adolfą Hitlerį: klaidina, kad galimybių pasas – tai sugrįžimas į komunizmą ir diktatūrą (8)

Feisbuke ėmė sparčiai plisti netrukus įsigaliojančio galimybių paso prilyginimas nacių ar...

Paaiškėjo prastai pasijutusios ukrainiečių atstovės „Eurovizijoje“ COVID-19 testo rezultatai, delegacija išplatino pranešimą (1)

Ukrainai „ Eurovizijoje “ atstovaujančios grupės „Go_A“ narė Kateryna Pavlenko prieš...

Kodėl šiltnamyje žaliuoja žemė ir kaip tai išspręsti, jos nekeičiant (6)

Po žiemos nemažai daržininkų pastebi, kad šiltnamyje pažaliuoja žemė, ir išsigąsta,...

Profesorius Miglinas nurodė du didžiausius nuodus širdžiai: vartokite juos saikingai (6)

„Eurovaistinės“ vaistininkai pastebi, kad pandemijos metu dažnas gyventojas pamiršta...

Arūnas Milašius | D+

Paprastas triukas, kaip lauke pasodintus pomidorus apsaugoti nuo šalnų

Šylant orams žmonės žvalgosi į daržus ir ruošiasi sodinti pomidorus. Tačiau šie augalai bijo...

Kelias į tvarų verslą: nuo ko pradėti? (2)

Europa pasirinko žaliąjį kursą ir dėl geresnės ateities turime juo eiti visi kartu: gamintojai,...