aA
Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis abejoja visuomenininko Andriaus Tapino nuoširdumu keliant klausimus dėl tarybos narių veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo. Laikinosios sostinės meras mano, kad šiuo skandalu bandoma „pasikasti po valstybės demokratijos pamatais“. Todėl V. Matijošaitis akcentuoja ir toliau palaikantis Kauno savivaldybėje galiojančią tarybos narių veiklai skirtų išmokų reglamentavimo tvarką.
Visvaldas Matijošaitis
Visvaldas Matijošaitis
© DELFI / Karolina Pansevič

„Jau kuris laikas Lietuvą apėmusi vieno veikėjo sukelta sumaištis. Nesibaigia gąsdinimai, intrigos ir manipuliacijos. Gaila, kad jau 33 metus laisvą ir nepriklausomą šalį vos vieno dirigento mostelėjimais bandoma sugrąžinti atgal į praeitį. Dar blogiau, kad visa tai paremta įžūlia propaganda“, – Eltai perduotame komentare teigia V. Matijošaitis, turėdamas omenyje savivaldos lėšų klausimą iškėlusį visuomenininką Andrių Tapiną.

„Iš tolo matosi sovietmečio santvarkai būdingi saugumietiški metodai: suprask, jis žino, kad kažkas neturi išsaugojęs dešimtmečio senumo kasos kvito, sąskaitos ar čekio ir dabar už tą popierėlį tave pradės dusinti. Terorizuos ir smaugs tol, kol parklupdys, priversdamas nežinia už ką atgailauti. Ar tikrai? Kiek dar ilgai leisimės bauginami?“ – kelia klausimus Kauno meras.

Kauno miesto meras teigia, kad šiuo skandalu yra bandoma sudrebinti demokratijos pagrindus.

„Tai nėra tik eilinis skandalas. Šitaip bandoma pasikasti po valstybės demokratijos pagrindais, kai net aukščiausia šalies valdžia tampa vieno asmens įkaitais dėl tų nelemtų popierėlių. Neseniai jis dar buvo uolus valdančiųjų tarnas, bendražygis, o dabar staiga tapo duobkasiu su savo siaurais, apgailėtinais interesais“, – pabrėžia jis.

V. Matijošaitis pripažįsta, kad pavienių klaidų galėjo pasitaikyti kiekvienam, tačiau, pasak jo, tai turi spręsti profesionalai.

„Nenoriu nieko teisinti ar moralizuoti ir nebandysiu būti naivus. Taip, pavienių klaidų galėjo pasitaikyti bet kam. Tačiau leiskime jas spręsti kompetentingiems profesionalams, o ne vienam artistui už pinigus, apsimetančiam pigiu svieto lygintoju“, – akcentuoja miesto meras.


Kauno meras atkreipia dėmesį, kad tarybos narių darbas nėra tik dalyvauti posėdžiuose, komisijose ar komitetuose.

„Norint pasiekti matomų ir apčiuopiamų rezultatų, darbas dažnai trunka kur kas ilgiau ir aprėpia nepalyginamai daugiau: dokumentų spausdinimas, jų skaitymas ruošiantis posėdžiams, įvairių objektų ir miesto vietovių apžiūros, susitikimai su gyventojais, bendruomenėmis, specialistų konsultacijos, diskusijos, kelionės pas kolegas kitose savivaldybėse, dalyvavimas renginiuose ir kita. Jau seniai baigėsi laikai, kai tarybos nariams savivaldybės administracija išduodavo kompiuterius ar telefonus – dabar viskuo jie apsirūpina patys“, – pabrėžia V. Matijošaitis.

„Kiekviena veikla reikalauja ne tik laiko, bet ir papildomų išlaidų. Niekas net nedrįsta garsiai pasakyt, kad formalus atlygis už tarybos nario veiklą šiandien nesiekia net 30 eurų per mėnesį. Tarybos nariai dirba miestui ir žmonėms, bet jie irgi turi savo gyvenimus, šeimas. Ar išleidę savo pinigus jie neturi teisės jų atgauti?“ – taip pat akcentuoja jis.

Todėl V. Matijoašitis akcentuoja ir toliau palaikantis šiuo metu Kauno savivaldybėje galiojančią tarybos narių veiklai skirtų išmokų reglamentavimo tvarką.

Europos Parlamentas – solidi institucija, kur nuo 2009 metų galioja tokia pati tvarka kaip Kaune. Tik skaičiai ten keleriopai didesni.

Galvojau, kad prieš mane meru buvęs Andrius Kupčinskas kažkada visai gerai nusižiūrėjo, 2011 metais atnešdamas dalelę vakarietiškos politikų kultūros ir į mūsų miestą. Dėl Kupčinsko gal ir klydau, bet tokiam sprendimui pritariu ir dabar. Nesuprantu, ko taip tyli ausis suglaudęs pats šio sumanymo autorius, dabar dirbdamas Seime“, – sako V. Matijošaitis.

„Kaune tarybos nariai turi dirbti oriai, o aš, kaip meras, privalau tai užtikrinti. Jei iš jų reikalaujame rezultato, pažangos miestui, tai ir jie analogiškai turi teisę į deramas išmokas už sugaištą laiką, išleistas asmenines santaupas ir atiduotą energiją bei jėgas“, – taip pat pabrėžia jis.

ELTA primena, kad išaiškėjus galimo piktnaudžiavimo tarybos narių veiklai skirtomis lėšomis atvejams Kauno miesto savivaldybėje, STT pradėjo ikiteisminį tyrimą. Apie šią iniciatyvą trečiadienį savo „Facebook“ paskyroje pranešė visuomenininkas Andrius Tapinas, kreipęsis į STT po atliktos laikinosios sostinės savivaldybės išlaidų analizės.

Tai nevienintelis tyrimas dėl Kauno savivaldos lėšų panaudojimo.

Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai jau anksčiau ėmėsi darbo dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.

STT atlieka tyrimus ir dėl Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių bei Šaulių savivaldybių politikų kanceliarinių lėšų naudojimo.

Savo ruožtu tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(403 žmonės įvertino)
2.9231

Top naujienos

Eglė Gatelytė

Vokietijoje dėl migrantų skamba pavojaus varpai, jau svarstoma apie „nepatogias priemones“ (1)

Jau aštuoneri metai diskusijos apie migraciją Vokietijoje sukasi spirale, neduodamos konkrečių...

Įžvelgia grėsmių dėl naujo NT mokesčio siūlymo: išvarys gyventojus iš tam tikrų kvartalų (2)

Anot ekspertų, nekilnojamojo turto mokestis – neišvengiamas, tačiau, kaip jis atrodys – Seime...

Skandalingi liudijimai: paauglys Marijampolėje buvo paliktas mirti (2)

Marijampolėje savaitgalį mirus paaugliui, vis dar apstu neatsakytų klausimų. Tačiau panašu, kad...

Karas Ukrainoje. Žiniasklaida išsiaiškino, kodėl vokiečiai delsia dėl raketų „Taurus“ perdavimo Ukrainai Kyjive – neskelbtas NATO vadovo vizitas

Rugsėjo 27 d. Ukrainos kariuomenė įžengė į apkasų liniją į vakarus nuo Verbovojaus (16 km...

Noras turėti gražius dantis gali baigtis tragiškai – profesorė prakalbo apie siaubingas pasekmes (1)

Pacientai, susitvarkę dantis Turkijoje , tampa vis didesne problema. Socialiniuose tinkluose...

Rūlės mirtį išgyvenantis buvęs bendražygis Andrius Rimiškis: mūsų pažintis tapo nepamirštama (1)

Skaudžią „Kelias į žvaigždes“ dalyvavusio Rolando Skripkaičio-Rūlės mirtį išgyvena...

Kerttu Janese, Delfi.ee

Depresija pasiglemžė jauną merginą – sugniuždyta mama perspėja, į ką atkreipti dėmesį

Jauna estė Liisa Koppel, pažįstama iš filmų „Fechtuotojas“ („Miekkailija“) ir „Mažo...

Kandidatams į LRT vadovus paskelbus programų santraukas, Radzevičių stebina noras dominuoti

Visi trys kandidatai užimti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos ( LRT ) generalinio...

Delfi Mokslas

Pirmą kartą tokią fosiliją radę mokslininkai priešistorinio gyvio pilve aptiko intriguojančių objektų (1)

Trilobitai yra viena iš labiausiai paplitusių fosilijų pasaulyje. Nepaisant gausios šių fosilijų...

Jasikevičius semsis praktikos „lietuviškame“ NBA klube

Tris mėnesius atostogavęs Šarūnas Jasikevičius vis dar neturi naujos darbovietės, bet pamažu...