aA
Į valstybės tarnybą fiktyviai įdarbinti žmonės gaudavo atlyginimą, nors realiai jokio darbo nedirbo. Tai ikiteisminio tyrimo metu nustatė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Vilniaus apygardos prokuratūros pareigūnai, konstatavę, kad valstybei buvo padaryta beveik 50 tūkstančių eurų žala.
Po STT tyrimo – skandalingi faktai: iš valstybės gaudavo algą, nors nedirbo
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kaip ir kodėl buvo švaistomos valstybės lėšos, ketvirtadienį pradėjo aiškintis Vilniaus apygardos teismas – baudžiamąją bylą dėl turto pasisavinimo, dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi atvertė teisėja Julita Dabulskytė-Raizgienė.

Baudžiamąją bylą teisminiam nagrinėjimui perdavę prokurorai kaltinimus yra pareiškę Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos darbuotojams – tarnybos direktoriaus pavaduotojui Aidui Adomaičiui, buvusiai Finansų ir apskaitos skyriaus vedėjai Ginai Gajauskienei, buvusiai tarnybos vadovei Indrei Šidlauskienei bei Teisės ir personalo skyriaus vedėjai Emilinai Maslovskienei.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukti ir fiktyviai į valstybės tarnybą įdarbinti du asmenys – Valentina Svobodina ir Jonas Paulavičius.

Bylos duomenimis, V. Svobodina iš pradžių buvo įdarbinta Žuvininkystės tarnybos Vidaus vandenų ir akvakultūros skyriaus Šilavoto poskyryje (Prienų rajone) specialiste, vėliau buvo perkelta į Tarptautinių reikalų ir rinkos skyriaus vyresniosios specialistės pareigas.

Tuo metu J. Paulavičius dirbo Žuvivaisos skyriaus Laukystos poskyryje (Kaišiadorių rajone).

Fiktyviai įdarbinti ir realiai jokių pareigų nevykdę tariami valstybės tarnautojai už darbą gaudavo ne tik atlyginimus, bet ir priedus, o juos atleidžiant iš pareigų iš Žuvininkystės tarnybos sąskaitos taip pat buvo sumokėtos kompensacijos už nepanaudotas atostogas.

Pareigūnų duomenimis, per trejus metus, kai fiktyviai dirbusiems asmemims buvo mokamas atlyginimas, valstybei buvo padaryta daugiau kaip 45 tūkst. Eur. Šią sumą Žuvininkystės tarnyba paprašė priteisti iš kaltų asmenų.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, fiktyviai 2014-2017 metais dirbę V. Svobodina ir J. Paulavičius gautus pinigus turėdavo atiduoti tuometinei Žuvininkystės tarnybos direktorei I. Šidlauskienei ir jos pavaduotojui A. Adomaičiui. Taip, anot prokurorų, jie ne tik klastojo dokumentus, bet ir pasisavino valstybės lėšas.

„2014 m. Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojas, tuomet laikinai ėjęs direktoriaus pareigas, būdamas įgaliotu disponuoti Žuvininkystės tarnybos lėšomis, turėdamas tikslą pasisavinti jam patikėtą svetimą – Žuvininkystės tarnybai priklausantį, turtą ir veikdamas bendrininkų grupėje kartu su dar dviem tuometinėmis tarnybos darbuotojomis, fiktyviai įdarbino vieną asmenį, kuris realiai tarnyboje neatliko jokių funkcijų, o gautą darbo užmokestį atiduodavo jiems, – yra pranešusi prokuratūra. – 2015 m. rugpjūčio mėn. žmogus buvo atleistas iš tarnybos. 2015-2016 m., tarnybai jau vadovaujant naujai direktorei, fiktyviai buvo įdarbinti du asmenys, iš kurių vienas pakartotinai. Iš pareigų jie buvo atleisti 2017 m. rugpjūtį.“

Pasak prokurorų, Žuvininkystės tarnybos vadovai ir dar dvi valstybės tarnautojos, žinodami, kad realiai du asmenys tarnyboje neatlieka jokių darbinių funkcijų, klastojo dokumentus dėl jų perkėlimo į kitas pareigas, skyrė priedus prie atlyginimo ir kitas išmokas, kurias paskui iš jų atsiimdavo.

„Savo tyčiniais veiksmais jie veikė priešingai Žuvininkystės tarnybos interesams, suklastojo ir panaudojo tikrus dokumentus bei pasisavino jiems patikėtą svetimą – Žuvininkystės tarnybai priklausantį, turtą“, – tyrimą atlikusių prokurorų teigimu, kaltinamieji sumenkino valstybės tarnybos ir Žuvininkystės tarnybos autoritetą, sudarė įspūdį apie joje dirbančių valstybės tarnautojų nevaržomą savivalę, demonstravo nuostatą nesilaikyti įstatymų ir kitų teisės aktų, dėl ko didelės turtinės ir neturtinės žalos patyrė Žuvininkystės tarnyba ir valstybė.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dar 2017 m. rugsėjį, kai į STT po Žuvininkystės tarnyboje atlikto vidinio patikrinimo kreipėsi tuometis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(128 žmonės įvertino)
4.5469

Top naujienos

Mokyklose siūlo skelbti ekstremalią situaciją: mano, kad kitos išeities jau nėra

Seimo narys Tomas Tomilinas dėl masinio elektroninių cigarečių rūkymo mokyklose siūlo skelbti...

Aukštas JAV pareigūnas – apie Kinijos vaidmenį kare: jie gali priversti rusus palikti Ukrainą ramybėje

Ukrainos kontrpuolimas, Jungtinių Valstijų parama, Kinija, prisijungimas prie NATO ir įšaldyto...

Vaidas Mikaitis

Pamačius, koks apšnerkštas masažo salono pastatas, lietuviui kilo įtarimų: pagalvojau, kad liksime ne tik be pinigų, bet ir be galvų

Esate matę filmą „Pakvaišę dėl Merės“? Tai yra neįpareigojanti ir visai nebloga komedija su...

Verslas PliusHenry Molderis

Sėkmingo verslininko gyvenimas apsivertė per vieną dieną: dabar priverstas parduoti verslą

Sėkmingai dirbusiam estų verslininkui iš Saremos , 39 metų Kasparui Maeotsui erkės...

Basanavičiaus gatvės Palangoje stiliukas: parodyti vasarai paruoštą kūną drįso ne visi poilsiautojai

Palangoje šurmuliuoja vasarotojai. Poilsiautojų gal ir nėra tiek daug, kiek karščiausiais vasaros...

Iš Vilniaus – gausus „Ryto“ sirgalių desantas, LKL ragina susilaikyti nuo provokacijų

Šeštadienį apie 14 val. dienos Vilniaus geležinkelio stotį užtvindė Vilniaus „Ryto“...

Karas Ukrainoje. Skelbiama apie dešiniojo Dniepro kranto apšaudymą, dalyje Chersono stabdoma evakuacija Žiniasklaida: šeštadienį Kryme nugriaudėjo sprogimai, Krymo okupacinė valdžia tai neigia (1)

Naktį Odesoje griaudėjo sprogimai. Ukrainos rytiniuose, pietiniuose ir šiauriniuose regionuose...

Laisvės partijos pirmininke perrinkta Armonaitė įvertino koalicijos partnerius: džiaugiuosi, kad karštos galvos atvėso papildyta (2)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė dar kartą perrinkta valdančiosios Laisvės...

Kraujagyslių chirurgas – apie skirtingus kojų venų gydymo būdus: nesileiskite apgaunami

Kojų venų ligos pasitaiko ypač dažnai. Tokios ligos yra lėtinės, todėl dažnai jų progresas,...

Skirtingais keliais su Ineta Stasiulyte pasukęs Deividas Meškauskas į vakarėlį atvyko vienas: pasakė, kas pasikeitė po skyrybų (1)

Vingio parke vykęs garsios televizijos gimtadienio renginys sukvietė būrį žinomų veidų. Šio...