T. V. Raskevičius dar nespėjo susipažinti su 39 puslapių ataskaita, todėl akcentavo, kad jos turinio vertinti negali.

Tačiau kalbėdamas su Delfi jis pažėrė nemažai kritikos Seimo kontrolierių įstaigai, pasak jo, ataskaita paskelbta gerokai pavėluotai.

„Kontrolieriai ataskaitą paviešino šiandien, tai yra praėjus daugiau nei dviem mėnesiams po to, kai dalinosi ta informacija socialiniuose tinkluose, - Delfi sakė T. V. Raskevičius. - Labai apmaudu, kad valstybės institucijos, kurios turėtų vykdyti labai operatyvią ir bešališką žmogaus teisių stebėseną, tuos rezultatus ir rekomendacijas skelbia tik praėjus dviem mėnesiams nuo tada, kai reikėjo skelbti tuos rezultatus“

Jis sakė, kad būtina išvengti bet kokių žmogaus teisių pažeidimų kovojant su migracijos krize, tačiau didelė dalis dabar paskelbtų problemų jau išspręstos.

„Aišku, jau šaukštai po pietų, kai dauguma migrantų jau iškelti iš laikinųjų apgyvendinimo vietų, kryptingai gerinamos jų sąlygos, su jais dirbama.

Labai apmaudu ir tikiuosi, kad iš tos situacijos bus galima pasimokyti, kad institucijos į krizinę situaciją reaguos ne biurokratiškai, nesiekdamos skaldyti ir papildomai aštrinti situaciją, o kitą kartą sugebės reaguoti operatyviai tada, kada reikia“, - sakė politikas.

Pašnekovo teigimu, jis pasigedo Seimo kontrolieriaus indėlio jau svarstant svarbius su migrantų krize susijusius klausimus komitete.

„Galiu pasidalinti savo patirtimi. Komitete svarstome jau gerą mėnesį šituos klausimus ir pirmuosius klausymus šita tema turėjome rugsėjo 8 dieną. Prieš tą dieną pono Augustino Normanto (red. pas. - Seimo kontrolierius) asmeniškai paprašiau pateikti komitetui tą informaciją, ponas Normantas pateikė trumpą trijų lapų suvestinę apie tai, kad gyvenimo sąlygos yra sudėtingos tose laikino apgyvendinimo vietose“, - sakė T. V. Raskevičius.

Pašnekovo vertinimu, Seimo kontrolierių įstaigoje, kur dirba 40 žmonių ir kuri atlieka labai svarbų vaidmenį užtikrinant žmogaus teises ir kankinimų prevenciją, darbo tempai yra netinkami.

„Kai mes esame krizėje, kai stogas dega ir jį reikia gesinti čia ir dabar, o ne palaukti, kol visi kiti kaip nors išspręs tą klausimą ir po to ateiti ir teisuolišku tonu pasakyti, žinot, viskas buvo labai blogai“, - sakė T. V. Raskevičius.


Ketvirtadienį išplatintoje naujausioje Seimo kontrolieriaus tarnybos ataskaitoje niūromis spalvomis nupiešiamas neteisėtų migrantų gyvenimas Lietuvoje.

Keliolika užsieniečių apgyvendinimo vietų nuo rugpjūčio pradžios iki maždaug rugsėjo mėnesio vidurio aplankę kontrolieriai ataskaitoje mini baisias gyvenimo sąlygas – nekokia apgyvendinimo vietų būklė, prastas maistas, tvyranti baimė.

O kai kur senoliai, šeimos su vaikais ar nėščios moterys kelias savaites gyveno garažuose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (134)