Po detektyvu virtusio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio ir buvusios parlamentarės Gretos Kildišienės susitikimo Vilniuje ketvirtadienio vakarą, moteris socialiniame tinkle „Facebook“ pateikė savo įvykių versiją. Prieš tai socialiniuose tinkluose dėstyti R. Karbauskio paaiškinimai.
Greta Kildišienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Viešame G. Kildišienės įraše „Facebook“ daugiau kalbama ne apie skandalu virtusio susitikimo aplinkybes – buvusi politikė, neslepianti ambicijų būti „ne tik žmona ir mama“, daugiau rašo apie neseniai išleistą autobiografinę knygą „Atvirai“. BNS šaltiniai LVŽS šiai naujienų agentūrai yra paliudiję, kad R. Karbauskis asmeniškai koordinavo G. Kildišienės kūrinio leidybos finansavimo, platinimo ir viešinimo klausimus.

„Laisvoje šalyje kiekvienas žmogus turi teisę kalbėti ir būti išgirstas. Nutariau kalbėti knygos pagalba. Suprantu, jog tai gana neįprastas būdas, bet man neliko jokio kito pasirinkimo. Kad tai teisingas sprendimas, rodo ažiotažas, kylantis mano knygos tema. Suprantu, jog kai kam norėtųsi, kad Greta Kildišienė liktų apjuodinta, savo šešėliu temdydama kitų žmonių reputacijas. Kas paskaitys mano knygą, supras, jog nesu ta, kurią taip lengva palaužti“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pirmadienį paskelbė G. Kildišienė.

Ji rašo suprantanti, kad tapus viešu asmeniu, dėmesio sunku išvengti. „Tačiau toks nuožmus puolimas prieš mane paaiškinamas ne mano asmens išskirtinumu, o noru per mano asmenį kenkti kitiems politikams. Nesvarbu, kaip tas viešas niekinimas veikia mane, baisiausia, jog tai neigiamai veikia mano artimuosius“, – teigė buvusi parlamentarė.

Apie tai, kad aplink ją besivystantis skandalas atsiliepia artimiesiems, ji tvirtino ir metų pradžioje, kai, paaiškėjus, jog tuometinė Seimo narė nuslėpė kai kuriuos savo gyvenimo epizodus, taip pat ir tai, kad daugiau nei prieš dešimtmetį jos atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto pasisavinimo iš įmonės, kurioje ji dirbo administratore. Vėliau tyrimas buvo nutrauktas šalims susitaikius.

Šiems faktams iškilus į viešumą, G. Kildišienė atsisakė Seimo narės mandato. Vėliau, kovo mėnesį, moterį atsivijo dar vienas nemalonumas, susijęs su politine veikla – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tuo metu konstatavo, kad G. Kildišienė, nenurodžiusi duomenų savo privačių interesų deklaracijoje, kad naudojasi R. Karbauskio valdomam „Agrokoncernui“ priklausančiu automobiliu, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Atsisakiusi mandato, moteris kuriam laikui dingo iš viešosios erdvės, tačiau prieš savaitę buvo paviešinta žinia apie jos parašytą autobiografiją „Atvirai“.

„Viešoje erdvėje yra skleidžiamos melagingos žinios apie knygos išleidimo finansavimą, jos savikainą, apie kitą mano veiklą, todėl šiandien raštu kreipsiuosi į Valstybinę mokesčių inspekciją prašydama pradėti neeilinį mano įmonės patikrinimą. Suprantu, jog iki tyrimo pabaigos tęsis sąmoningas informacijos iškraipymas, nes visomis priemonėmis siekiama, kad mano knyga nebūtų perkama ir įmonė patirtų kuo didesnius nuostolius“, – pirmadienį paskelbė G. Kildišienė.

„Facebook“ ji paskelbė į verslą investavusi tai, ką yra deklaravusi Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. „Mano įmonė veikia ne pirmus metus, moka visus nustatytus mokesčius ir jokių įsiskolinimų valstybei neturi. Žinau, kad tai patvirtins mokestinis patikrinimas, esu tikra, jog tai žino ir norintys mane sumenkinti žmonės“, – rašė ji.

Atsakydama į pačios iškeltą klausimą, kodėl prieš ją vyksta „toks puolimas“, buvusi politikė svarstė: „Todėl, kad neklydau pasirinkdama sprendimą leisti knygą, planuodama jos tiražą. Toks tiražas užtikrina mažesnę leidybos savikainą ir garantuoja didelę sklaidą. Jei aš būčiau leidusi dešimt kartų mažesnį knygos tiražą, knygos savikaina būtų didesnė kelis kartus, sklaida minimali, tad apie jos pasirodymą net nebūtų užsiminta“.

„Dėkoju kiekvienam, įsigijusiam mano knygą. Ją rašiau širdimi ir kiekvienas, perskaitęs ją, tai supras. Nepretenduoju į rašytojas, neteigiu, jog mano knyga yra literatūrinis įvykis. Šioje autobiografinėje knygoje labai atvirai kalbu apie mūsų visų gyvenimą. Dėkinga už viešumoje pasirodžiusius labai garsių ir nežinomų rašytojų dėmesį ir vertinimus, tik labai norėtųsi, jog jie būtų skirti ne mano asmeniui, o knygos turiniui“, – savo kūrinį įraše reklamavo buvusi politikė.

DELFI primena, kad ketvirtadienio vakarą Vilniuje įvyko R. Karbauskio, buvusios Seimo narės G. Kildišienės, kelių viešųjų ryšių ekspertų ir teisininkės Liudvikos Meškauskaitės susitikimas. Čia atvykusiems žurnalistams buvo iškviestas apsaugos ekipažas, vėliau – dar trys. Galiausiai pastato viduje buvę žurnalistai išprašyti.

Penktadienį kalbėdamas apie šį įvykį DELFI konferencijoje, R. Karbauskis aiškino atlikęs „socialinį eksperimentą“. Sekmadienio vakarą jis „Facebook“ paskelbė savo požiūrį į tai, kas įvyko. R. Karbaukis rašė, jog trumpo susitikimo metu viešųjų ryšių kompanijos patalpose buvo kalbėta apie galimą bendradarbiavimą su šia bendrove, taip pat – aptartos „skleidžiamos tokios keistos žinios, neva aš prisidėjau prie knygos finansavimo“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Socialdemokratų ministrai apsisprendė: du lieka, vienas traukiasi (61)

Socialdemokratų partijos tarybai apsisprendus trauktis iš valdančiosios koalicijos partijos...

A. Sysas: tariamės dėl kolektyvinio pareiškimo, kad traukiamės visi (99)

Lietuvos socialdemokratų partijos ( LSDP ) tarybai nusprendus nutraukti koalicijos sutartį su...

Vilniaus savivaldybė klimpsta į verslo dovanas: kokia tikroji jų kaina? (164)

Liberalo Remigijaus Šimašiaus valdomos sostinės savivaldybės vykdoma Lukiškių aikštės...

Vokietija patyrė šoką: į parlamentą išrinkta kraštutinių dešiniųjų partija (212)

Paaiškėjus pirminiams Vokietijos parlamento rinkimų rezultatams keliuose šalies miestuose...

R. Bogdanas. Nereikalingi žmonės rohinjai – naujas aruodas terorizmui

Prasidėjus masiniam rohinjų bėgimui iš Mianmaro, arba Birmos, Lietuvos žiniasklaida daugiausiai...

Artėjančio šildymo sezono įkarštyje gyventojų laukia kainų šokas (291)

Jei iki naujųjų metų Seimui nepavyktų rasti sutarimo dėl pridėtinės vertės mokesčio lengvatos...

Prognozė: Žemėje atsiras naujas vandenynas (5)

Novosibirske įsikūrusio geologijos instituto mokslininkai išsiaiškino Baikalo istoriją ir...

Vokietijos specialistų naudotų automobilių ataskaita: „Volkswagen Golf“ po 100 tūkst. kilometrų (28)

DELFI su žurnalu „ Auto Bild Lietuva“ tęsia straipsnių seriją, kuriais kviečia skaitytojus...

Laisvos vyras – apie gyvenimą pusiaukelės namuose: griežta tvarka, bausmės ir malonė pamatyti šeimą (142)

Amžiną meilę Donata Gutauskienė-Laisva ir Rolandas Gutauskas prisiekė daugiau nei prieš...

Ar reikėtų susirūpinti, jei šąla rankos ir pėdos? (1)

„Sakome, kad anemija arba mažakraujystė pasižymi odos ir ypač gleivinių blyškumu, bendru...