aA
Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščioniams demokratams (TS-LKD) priklausanti premjerė Ingrida Šimonytė nesureikšmina konservatorių gretose kilusio nepasitenkinimo dėl vadovybės siūlymų rengti pirmalaikius Seimo rinkimus.
 Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė
© ELTA / Marius Morkevičius

Klausiama apie TS-LKD skyriuose kylantį nepasitenkinimą ir kardinaliai besiskiriančias vietos politikų bei partijos lyderių pozicijas, Vyriausybės vadovė teigia, kad konservatoriai visada pasižymėjo nuomonių įvairove ir tai, pasak jos, yra „nesibaigianti demokratijos šventė“.

„Mūsų partijoje visokių nuomonių visada yra labai daug. Tuo ši partija ir žavinga, kad tai yra nesibaigianti demokratijos šventė“, – penktadienį Seime susirinkusiems žurnalistams ironiškai atsakė I. Šimonytė.

Kaip ELTA pranešė anksčiau, įsisiūbavus vadinamajam „čekiukų“ skandalui, konservatorių prezidiumas nutarė siūlyti surengti naujus parlamento rinkimus. Visgi, ši iniciatyva TS-LKD gretose vertinama nevienareikšmiškai. Keletas Seimo narių patikino nepalaikysią Gabrieliaus Landsbergio siūlymų. Girdimi būgštavimai ir regionuose – reikalaujama šaukti partijos tarybos posėdį ir panaikinti prezidiumo sprendimus.

Penktadienį į partiečius kreipėsi ir konservatorių garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis, raginęs valdančiąją daugumą tęsti pradėtus darbus ir pamiršti mintis apie pirmalaikius rinkimus.

Paklausta apie šią V. Landsbergio kritiką, premjerė teatsakė, kad profesoriaus laiško dar neskaitė.

Be to, ji patikino, kad jos vadovaujamas Ministrų kabinetas tęsia savo darbus, o apie galimą atsistatydinimą bus galima kalbėti tik po to, kai Seimas apsispręs, ar šaukti naujus rinkimus.

„Dabar Vyriausybė dirba. Ir dirba Vyriausybė, ir dirbo, ir dirbs tol, kol dirbs. Aš dirbu savo darbą, mes ruošiame visus sprendimus, kurie yra reikalingi, o visos kitos diskusijos – po to, kai Seimas balsuos dėl pirmalaikių rinkimų“, – penktadienį nurodė I. Šimonytė.

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas. Todėl TS-LKD pasiūlė rugsėjo 10 d. Seimui surengti naujus rinkimus. Priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų.


Premjerė Ingrida Šimonytė ne kartą patikino, kad, parlamente pritrūkus politinės valios ir nesušaukus naujų rinkimų, ji pasitrauks iš pareigų.

Skandalo įkarštyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pripažino negalinti dokumentais pagrįsti savo išlaidų, dirbant Kauno miesto savivaldybėje. Oponentams keliant spaudimą politikė nutarė trauktis iš posto.

Laikinosios sostinės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė bei Simonas Kairys taip pat nurodė, kad neturi kaip pagrįsti savo išlaidų. Visgi, finansų ministrė pranešė, kad susiklosčius tokiai situacijai ji Kauno savivaldybei pervedė dalį išnaudotų lėšų – beveik 14 tūkst. eurų.

Tuo metu Prezidentūra ragina parlamentarus tobulinti teisinę bazę ir nustatyti aiškesnį reglamentą dėl savivaldos tarybos narių veiklai skirtų lėšų naudojimo. Šalies vadovas Gitanas Nausėda tvirtino, kad iš galimos krizės šalį gali išvesti tiek pirmalaikiai Seimo rinkimai, tiek Vyriausybės „perkrovimas“. Visgi, tokiu atveju, pabrėžė Daukanto aikštės lyderis, naujai formuojamame Ministrų kabinete neturėtų būti į vadinamąjį „čekiukų“ skandalą įsivėlusių Vyriausybės narių G. Skaistės ir S. Kairio.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(95 žmonės įvertino)
2.8947

Top naujienos

Izabelė Pukėnaitė; Parengė Ugnė Karaliūnaitė

Patėvio tvirkinta Natalija žaizdų neišsigydo iki šiol: bijau, kad jei jį pamatysiu neiškęsiu minties, kad jis taip arti manęs (2)

„Negaliu pagalvoti, kad reikėtų sugrįžti ten, kur užaugau. Jaučiu paranoją, kad jį pamatysiu...

Vakarai jau siunčia signalus, kad linkę keisti paramos Ukrainai strategiją

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „ Locked N‘ Loaded “ ekspertai neatmeta, kad kad...

Kunčinas: Europoje stebime itin retą, bet vieną baisiausių fenomenų, kurie yra galimi ekonomikoje (2)

Europoje pastebimas stagfliacijos scenarijus – tai yra itin retas, bet vienas blogiausių fenomenų...

Švedų mokslininkai ištyrė, kokie populiarūs vitaminai gali pagreitinti vėžio išsivystymą

Sezonams besikeičiant, vaistinėse žmonių daugiau. Vieni jau sunegalavę, kiti nori sustiprėti ir...

Į gėrimą narkotikų slapčia įpila per kelias sekundes, o kas įvyksta paskui, apsvaigintos merginos ar vaikinai ne visada bepamena

Vis aidint narkotikų skandalams, nebelieka nieko kito, tik pripažinti, kad šalyje egzistuoja...

Šias vietas turistų mėgstamoje šalyje dar mažai kas atradę: masina kava už eurą ir stulbinantys vaizdai

Ant kalno stūksanti ir kvapą gniaužianti savo dydžiu Kristaus Atpirkėjo statula – daugiau nei...

Kasdienybės herojai. Milijonierius Jasinavičius atveria savo namų duris ir Sorokino baimė nutraukus ultramaratoną

Profesorius, technikos mokslų daktaras, milijonierius, ir 176 išradėjimų autorius Rimvydas...

Nustebsite: viena svarbi kūno dalis gyvuos dar daug metų po jūsų mirties (1)

Kiekvieno žmogaus organizme yra sudėtinga trilijonų mikroorganizmų bendruomenė, kuri yra svarbi...

Andrius Užkalnis

Užkalnis gydosi. Kaip lietuvius mulkino Kašpirovskis ir kitokio plauko šarlatanai

Kai sovietmečiu šarlatanai Anatolijus Kašpirovskis ir Alanas Čiumakas gydė tamsias,...

Sinoptikas pateikė orų prognozę visai savaitei: ryškios permainos jau nuo rytojaus

Žinių radijo laidoje „Ryto espresso“ pirmadienio rytą apie naujausias orų prognozes pasakojo...