aA
Po pamokų mokykloje paliktas ir užrakintas septynmetis iškrito pro langą iš trečio aukšto, praneša LNK žinios. Dėl sunkių traumų pro langą iškritęs berniukas pateko į reanimaciją.
Mokykla
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Ligoninėje dešimt dienų praleidęs berniukas jau dvi savaites mokosi namuose, tačiau ikiteisminis tyrimas dėl įvykio buvo nutrauktas.

„Diagnozavo smegenų sutrenkimą, nubrozdinimus, buvo ir dešinysis plautis patinęs, ir kepenys patinusios, ir dubens kaulas skilęs“, – LNK žinioms kalbėjo berniuko mama Daiva.

Išgyvenusį septynmetį ir tėvai, ir medikai vadina laimės kūdikiu. Traumas berniukas patyrė kai krito pro langą iš mokykloje trečiame aukšte esančios klasės.

„Vaikas ir daktarams, ir sesutėms, kai vežė, sakė, kad iškrito pro langą. Mokytoja jį užrakino, nes buvo negeras. O jis paniškai bijo vienas būti kambaryje“, – kalbėjo septynmečio mama.

Kas nutiko, šeima sužinojo tik po to, kai sūnų po pamokų atvežė klasioko tėvas. Jis berniuką rado gulintį po mokyklos langais, laimei, ne ant grindinio, o ant žolyno. Kai namuose berniukui pasidarė blogai, artimieji jį išvežė į Klaipėdos ligoninę.

Mama LNK žinioms teigė, kad nei mokyklos administracija, nei berniuką užrakinusi mokytoja jų šeimos net neatsiprašė. O kodėl berniukas buvo užrakintas klasėje? Tėvai sako, kad girdėjo net kelias versijas. „Ji sakė, kad su berniuku nesusitvarko. Tai reikia vaiką užrakinti vieną? – kalbėjo mama. – Paskui buvo tokie atgarsiai, kad nuo šiukšlinės nuvirto, kad iš medžio iškrito. Juk vaikas nemeluos.“

Kitų vaikų, lankančių tą pačią mokyklą, tėvai teigė detalių apie įvykį nežinantys. „Niekas mums nieko nesako“, – teigė viena LNK kalbinta moteris. Pro langą iškritusio berniuko klasioko mama tikino, kad savo vaiką iš mokyklos visada pasiima vidurdienį ir nežino, kas galėjo nutikti.

Gimnazijos, kuriose mokosi berniukas, direktorius teigia, kad apie įvykį sužinojo tik iš policijos pareigūnų. „Aš labai išgyvenu, – teigė direktorius. – Mokytojai taip pat labai išgyvena. Visi susijaudinę šnekame. Aš manau, kad visi žmonės esame, tai žmoniška.“

Buvo teigiama, kad ikiteisminis tyrimas turėtų parodyti, ar ikimokyklinukų mokytoja toliau dirbs mokykloje, tačiau tyrimas buvo nutrauktas. Teigiama, kad taip pasielgta buvo dėl to, kad nebuvo nustatyta, jog prieš vaiką buvo naudota prievarta.

Ir nors berniukas klasėje buvo paliktas vienas, nėra duomenų, ar mokytoja jį užrakino tyčia.

Berniuko mama nesitiki rasti kaltų. „Jie galvoja, kad ai, mama, penkis vaikus augina, iš kaimo glūdumos. Pašnekėjo, pašnekėjo ir viskas nutils taip, – kalbėjo mama. – Norėčiau, kad mokytoja kažkokią atsakomybę prisiimtų. Ir mokykla.“

„Matysime, ką reikia daryti. Gal reikia kažkur tobulinti mums taisykles. Žiūrėsime, kur galime kokius nors saugos elementus įvesti. Spręsime klausimą, kalbėsime, kur galime atlikti tokius veiksmus, kad tokie įvykiai mūsų gimnazijoje nepasikartotų“, – kalbėjo direktorius.

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(105 žmonės įvertino)
2.8095

Top naujienos

Nuodų katilu virtusi Alytaus įmonė tikrinta ne kartą ir ne du: leidimą veikti gavo net po krūvos pažeidimų (38)

Alytaus padangų perdirbimo įmonėje UAB „ Ekologistika “ kilęs gaisras primena tikrą...

Astrave gyventojų padvigubės: nauji daugiabučiai laukia branduolinės energetikos specialistų iš Rusijos specialiai DELFI iš Astravo (28)

Astravas nuo panašaus dydžio miestelio Lietuvoje skiriasi tik tuo, kad jo viduryje stovi Lenino...

Norvegijos krona rekordiškai nukrito euro atžvilgiu (12)

Norvegijos krona pasiekė rekordiškai žemą lygį euro atžvilgiu ir viršijo ankstesnį rekordą,...

Politikai pavargo nuo Pranckiečio dramos Seime: yra paprastas scenarijus, kuris remiasi pragmatiškais skaičiavimais (91)

„Deja, ponas Pranckietis pasirinko kitą kelią – žaidimą procedūromis, kas veda į niekur arba...

Ant rekordinės vertės sutarties parašą raitęs Sabonis lieka „Pacers“ klube (52)

Nuo 2017-ųjų „Pacers“ ekipos garbę ginantis Domantas Sabonis pasirašė naują ketverių...

Socialiniai tinklai ūžia: ar tikrai mokslininkai neklydo paskelbdami Bellą Hadid gražiausia pasaulio moterimi? apklausa (10)

Spalio 17 dieną Bella Hadid ir Beyonce tiesiog ramiai gyveno savo gyvenimus, kol mokslininkai...

Katkus: Karbauskis ir „valstiečių“ partija dabar jau pasiekė dugną ir įgijo daugiau priešų (378)

„Kiekviena Lietuvos valdžia pralaimi kitus rinkimus. Tad ši valdžia pralaimės kitus rinkimus, ir...

Po rekordiškos rudens šilumos – pokyčiai savaitės viduryje (5)

Šiandien Lietuvą užkliudys virš Norvegijos besisukančio ciklono pakraštys. Per mūsų kraštą...

Lietuvoje daugėja nuo sekso priklausomų žmonių: kada malonumas jau virsta liga požymiai, išduodantys priklausomybę (64)

Priklausomybė nuo sekso – Lietuvoje vis dar apipinta mitais ir dažnai net nelaikoma rimta liga....

Kai pečiais gūžčioja net Šaras: klasiškai pataikantis „Žalgiris“ – nokautuojanti jėga laida „Krepšinio zona“ (8)

Nepaisant to, kad jo marškinėliai nebekaba sostinės arenų palubėse, Šarūnas Jasikevičius...