Buvęs Tautininkų sąjungos vadovas Julius Panka iš Vilniaus migravo į Kupiškį ir pradėjo dirbti rajono savivaldybėje.
Julius Panka
© DELFI / Tomas Vinickas

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas DELFI patvirtino, kad nuo vasario 1 dienos J. Panka tapo tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriumi.

Tokį sprendimą pats J. Panka tikino priėmęs dėl kelių priežasčių. Pirma, darbas esą labai prasmingas – tenka spręsti šeimų, vaikų problemas, antra – savo pavyzdžiu jis aiškino norėjęs įrodyti, kad galima gyventi ir provincijoje.

Savo pavyzdžiu nori įkvėpti

„Ne paslaptis, kad Lietuvoje pernai buvo daug rezonansinių įvykių dėl šeimų problemų. Jei institucija laiku neįsikiš, tada bus taip, kaip įvyko Kėdainiuose, – nelaimė. Jei institucijos per daug įsikiš, gali būti atvirkštinis dalykas, kaip, girdėjome, nutiko Šilalėje, kai vaiką atskyrus nuo šeimos, motina baigė savo gyvenimą suicidu. Kad tokie dalykai nepasikartotų, visos institucijos turi dirbti kaip laikrodukas – kažkas turi reaguoti, žiūrėti, kad visi dirbtų viena kryptimi. Pagalvojau, kad tai galėtų būti mano darbas“, – DELFI dėstė J. Panka.

Pasak pašnekovo, palikti Vilnių nebuvo sunku.

„Labai dažnai kalbame, kad emigruoja žmonės, jaunos šeimos išvažiuoja. Tai, na, nusprendžiau parodyti savo pavyzdžiu, kad galima važiuoti ne į Angliją, Airiją, Vokietiją, iš provincijos į didmiestį, o atvirkščiai. Provincijoje tikrai trūksta aktyvių žmonių, šeimų su mažais vaikais. Galbūt mano pavyzdžiu pasektų ir kiti patriotiškai nusiteikę žmonės“, – svarstė jis.

Darbo ieškos ir žmona

Tiesa, Kupiškyje J. Panka jau dvi savaites gyvena vienas. Pašnekovas planuoja, kad žmona su vaikais, jei viskas klostysis gerai, sostinę paliks vasarą. Kol kas jie susitinka tik savaitgaliais.

„Reikia ir žmonai susirasti darbą, vaikams geriausia pradėti darželį, mokyklą lankyti nuo rugsėjo, ne vidury mokslo metų“, – aiškino jis.

Paklaustas, koks gyvenimas verda Kupiškyje, J. Panka tikino, kad kol kas jo niekas nenustebino. Žmonės esą geranoriški, veiklūs ir aktyvūs.

„Vilniaus išpuošimas tomis trispalvėmis, tautine simbolika šimtmečio proga man kartais atrodo toks pritemptas, dirbtinis, o čia daug daugiau nuoširdumo. Iš tikrųjų, žmonės nuoširdžiai laukia Vasario 16-osios, puošia ir įmonių, ir įstaigų, ir savo namų langus, pačius namus, renginių – turbūt ne mažiau kaip Vilniuje, o susisiekimas ir prieinamumas daug paprastesnis“, – lygino jis.

Netenkino darbas nei „Lidl“, nei „Sodroje“

Prieš tai J. Panka dirbo „Lidl“ prekybos tinkle, vėliau – „Sodros“ Registrų skyriaus vyriausiuoju specialistu.

„Aš manau, kad kiekviename darbe žmogus gali atrasti save, gali būti naudingas tiek visuomenei, tiek jam pačiam tai gali teikti džiaugsmą. Galbūt sunku man dabar save pavadinti visišku jaunuoliu – ant nosies ir keturiasdešimtmetis, bet žmogus, kuris yra aktyvioje darbo veikloje, visada ieško kažko prasmingesnio, įdomesnio, iššūkių.

Darbas „Lidl“ ar su taromatais – sunkus fiziškai. Kadangi turiu ir magistrinį išsilavinimą, istoriko, sociologo diplomus, manau, nešiodamas bananų dėžes tiesiog neišnaudoju savo galimybių, nors tai tikrai prasmingas ir visai įdomus darbas. Juokaudavau, kad tai yra kaip sporto klubas, tik ne man reikėjo mokėti, o man mokėjo pinigus.

Darbas „Sodroje“ – atsakingas, kontrolė mokesčių mokėtojų, kad laiku susimokėtų, delspinigių skaičiavimas, išaiškinimas įstatymų, kurie pas mus keičiasi pastaruoju metu gana dažnai... Tai – irgi prasminga, tačiau aš, tautininkas, pilietiškas žmogus, save labiau atrandu bendraudamas su žmonėmis, padėdamas jiems ir tiesiogiai veikdamas tą mūsų visuomenę, kad būtų mažiau nelaimių ir daugiau prasmingumo. Mūsų tauta gali išlikti tik su stipriomis šeimomis, o dabartinė šeima serga“, – požiūriu dalijosi pašnekovas.

Aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų Kupiškyje neranda

Savo ruožtu M. Mališauskas aiškino, kad į aptariamą darbo vietą konkursas buvo organizuotas tris kartus. Pirmuosius du kandidatų neatsirado, trečiąjį kartą atsiliepė 4 potencialūs darbuotojai, 2 jų atvyko į konkursą, geriau pasirodė J. Panka.

„Jis pateikė dokumentus, dalyvavo konkurse, nugalėjo ir dirba pas mus. Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus darbas susijęs su vaikų teisių tarnybų pertvarka, ši pareigybė įsteigta gana neseniai – praėjusių metų rudenį. Šis žmogus koordinuoja pagalbos vaikams ir jų tėvams teikimą, ypač – turintiems problemų, jei yra soc. rizika. Paprastai tariant, koordinuos kitų institucijų teikiamas paslaugas, užims Vaiko gerovės komisijos pirmininko pareigas“, – aiškino administracijos direktorius.

Pasak M. Mališausko, rasti aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų Kupiškyje – problema. Pavyzdžiui, jau ilgiau nei pusmetį ieškoma ir Infrastruktūros skyriaus vedėjo.

„Net ir aptariamame konkurse visi kandidatai buvo ne iš Kupiškio, siūlėsi iš Panevėžio, Utenos, Rokiškio, štai – ir Vilniaus“, – kalbėjo jis.

Darbo patirties nereikalavo

Pašnekovo teigimu, kalbant apie reikalavimus, naujasis tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius iš esmės, teturėjo būti baigęs magistro studijas vienoje iš socialinių mokslų studijų sričių.

Kartu, aišku, ir išmanyti įstatymus, susijusius su vaikų teisėmis, tačiau konkrečios darbo patirties nereikalauta.

„J. Panka tikrai gerai pasirodė konkurse, dabar įsivažiuoja, jau ir posėdžiai buvo, susipažįsta su sistema, įstaigomis, kurios teikia paslaugas. Manau, kad viskas bus gerai“, – įžvalgomis dalijosi M. Mališauskas.

Anot administracijos direktoriaus, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius privalo dirbti visu etatu, tiesiogiai darbo vietoje, tad nuotolinio darbo galimybė šiuo atveju nėra numatyta.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Spaudė, sekė ir smerkė: skandalingo Makaraitytės straipsnio bijojo ir aukščiausi šalies vadovai (209)

Žurnalistė Indrė Makaraitytė iki šiol atsimena prieš 13 metų darytą interviu, kurio metu...

Po akibrokšto iš Vokietijos Maskvoje „atkimšinėjami šampano buteliai“ (45)

Naujos didžiosios Vokietijos koalicinės vyriausybės sutartyje penkios pastraipos skirtos ir...

Igno Staškevičiaus byloje prabilta apie paslaptingą moterį Laimą, aparatūrą miegamajame ir naujus milijonus (135)

Net pusantrų metų buvusių pavaldinių slapta sekto ir už asmeninės informacijos neviešinimą 312...

Grybauskaitė susitiks su JAV prezidentu Donaldu Trumpu (84)

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas balandžio 3 dieną susitiks su Lietuvos, Latvijos...

Didvyriškas gydytojo poelgis: papasakojo, kaip per stebuklą kelyje išgelbėjo gyvybę (33)

Kaip ir daugelis šeimų, pirmąją Kalėdų dieną Jolanta su vyru Sauliumi išsiruošė aplankyti ir...

Pasikinkę saulę: ko galime pasimokyti iš Europos senbuvių? (3)

Saulės energija – vienas ekonomiškiausių XXI amžiaus „žaliosios“ energijos šaltinių....

Žurnalistai gavo dokumentus apie Kremliaus samdinius (68)

2018 m. vasario mėn. duomenimis privačioje karinėje kompanijoje ( PKK ) „ Vagner “ tarnavo ne...

Psichologė: kas kaltas, kad sergame arba kodėl gydytojai ne visada gali padėti

Paklausus žmogaus, kas jam yra sveikata , dažniausiai pasigirsta dviejų tipų atsakymai: sveikata...

Santaros klinikų vadovas prof. Kęstutis Strupas laikinai nušalintas nuo pareigų papildyta 12.40 (39)

Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija išplatino pranešimą apie dalininkų atstovų...

Tarp garsenybių augintinių – ir itin drąsūs pasirinkimai: nuo neįprastų veislių iki laukinių gyvūnų (6)

Turėti ištikimą draugą namuose svajoja daugelis. Tačiau retas savo augintiniu pasirenka...