aA
Per metus trunkantį tyrimą, kurio metu teisėsaugos pareigūnai atliko kratas dviejose rusų mokyklose Vilniuje, pareigūnai įtarimų niekam nepareiškė.
Vilniaus apygardos prokuratūra
Vilniaus apygardos prokuratūra
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Įtarimai niekam nepareikšti, tyrimas jautrus, todėl daugiau informacijos neskelbiama, jis tebevyksta, paimta kompiuterinė technika, telefonai, laukiama specialistų išvadų“,- atsakydamas į klausimą nurodė Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Antanas Gubista.

Prieš metus spalį Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką. Tuomet skelbta, kad tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti Vilniaus miesto tautinių mažumų mokyklos moksleivių dalyvavimo Rusijoje rengiamose sukarintose stovyklose „Sojuz“ aplinkybes. Skelbta, kad tuometinės Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos ir Vasilijaus Kačialovo gimnazijos moksleiviai buvo vežami į Rusijos organizuotas sukarintas stovyklas užsienyje. Gruodį šių mokyklų administracinėse patalpose buvo atliktos teismo sankcionuotos kratos.

„Mes pasimokėme iš įvykio“, - sakė Sofijos Kovalevskajos gimnazijos direktorė Asta Marinaitė. Šiemet S.Kovalevskajos vidurinė mokykla buvo reorganizuota į dvi įstaigas - Sofijos Kovalevskajos gimanziją ir progimnaziją.

Pasak A.Marinaitės, moksleiviai į „rizikos šalis“ dabar nevežami, o su moksleiviais buvo susitikę ir patriotinio ugdymo klausimus aptarė kariai, Šaulių sąjungos atstovai.

Panašiai apie prieš metus mokyklą palietusius įvykius kalbėjo ir Vasilijaus Kačalovo gimnazijos direktorė Roza Dimentova.

„Nėra paprastas įvykis. Mums buvo nemalonu. Vaikai važiavo pirmą kartą, atostogų metu. Niekas nepagalvojo, kad Kazachstanas... Rusija. (..).Tikrai dabar nevažiuos nė vienas mokinys ir mokytojas “, - sakė mokyklos vadovė.

Abejose mokyklose mokytojai liko dirbti.

R.Dimentova sakė gegužę besiteiravusi tyrėjos, kada bus grąžintas iš jos kabineto paimtas nešiojamas kompiuteris, nes jis yra reikalingas darbui, tai yra mokyklos turtas. Tyrėja atsakiusi, kad pradėta analizuoti jame esanti informacija.

Triukšmas ir balionas buvo dideli. Praėjo tiek laiko, ir mes nežinom, kuo viskas baigėsi“, - sakė R.Dimentova.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas susipažinus su viešojoje erdvėje skelbta informacija, išnagrinėjus Seimo nario Manto Adomėno prašymą, įvertinus jame pateiktus faktus ir gavus papildomus duomenis. Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Tuomet teigta, kad tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti Vilniaus miesto tautinių mažumų mokyklos moksleivių dalyvavimo Rusijoje rengiamose sukarintose stovyklose „Sojuz“ aplinkybes.

„Kalbame apie mokyklos vadovus ir vieną mokytoją. Jokių pretenzijų mokyklos moksleiviams prokuratūra neturi“, - yra sakęs Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius.

Tyrimą atlikusi Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad rusakalbių Vilniaus mokyklų direktorės nėra atsakingos už moksleivių išvykas į Rusijos organizuojamas stovyklas, nes jų ten nedelegavo. Savivaldybės komisijos išvadose nurodoma, kad į stovyklas mokiniai ir mokytojai vyko vasaros atostogų metu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Politologas: Vakarai suprato vieną esminį momentą – Putinas blefuoja (1)

Tęsiantis Baltarusijos hibridinei atakai prie ES sienų, sekmadienį Lietuvoje viešėjo NATO...

Nauja koronaviruso atmaina PSO kelia didelį susirūpinimą: nepatikimi gali būti net antigenų tyrimai perspėja ir pasiskiepijusius (91)

Dabar sutariama, kad Vakarų šalys padarė klaidą pandemijos pradžioje, kai virusas pradėjo plisti...

Bilotaitė perspėja, kad situacija grėsminga: nuo 7 iki 15 tūkstančių neteisėtų migrantų vis dar yra Baltarusijoje papildyta (29)

Vidaus reikalų ministerija (VRM) antradienį Vyriausybei pasiūlė pratęsti nepaprastąją padėtį...

SAM: pasiskiepiję žmonės jau gali atlikti nemokamą antikūnų testą papildyta (11)

Nuo šio trečiadienio įsigalioja Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengta tvarka dėl nemokamo...

Iš Lukašenkos – vis daugiau grasinimų (73)

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka pabėgėlių ginče su ES dar kartą pagrasino...

ES patvirtino sankcijas Baltarusijai jau ruošiamas ir šeštasis sankcijų paketas (23)

Europos Sąjunga galutinai patvirtino sankcijas Baltarusijai . Visas sąrašas bus paskelbtas...

Nuo šiandien – nauja tvarka dėl galimybių paso, testų ir kaukių (130)

Nuo trečiadienio galimybių pasui gauti nebetiks antigeno testas – galios tik PGR , o nevakcinuoti...

D+Arūnas Spraunius

Ne tik Lietuva mosuoja kardu prieš gigantes: žvilgsnis į dabartį ir praeitį, kuo tai baigdavosi kitoms šalims

480 metais prieš Kristų ambicingas Persijos valdovas Kserksas, Darijaus sūnus, norėjo valdyti...

Beveik 10 t mėsos nepateks į rinką – žiurknuodžiai laikyti šalia prieskonių (5)

Kauno mėsos perdirbimo įmonei UAB „Magnuva“ uždrausta tiekti į rinką daugiau kaip 9,7 t...

Anušauskas: naujasis sankcijų Baltarusijai sąrašas yra nepakankamas (1)

Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko nuomone, naujai ES įvestų sankcijų Baltarusijai...