aA
Seime įregistruotas projektas, kuriuo siūloma 15 proc. mažinti ministrų bei Seimo narių algas. Grupės Seimo narių praėjusį penktadienį posėdžių sekretoriate įregistruotu Laikinojo valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo projektu numatyta sumažinti pareiginės algos koeficientus, pagal kuriuos skaičiuojami atlyginimai.
Po KT išaiškinimo - politikų siūlymas susimažinti algas
© DELFI (R.Daukanto pieš.)
Pavyzdžiui, eilinio Seimo nario pareiginės algos koeficientą siūloma mažinti nuo 22,8 iki 19,4, ministro - nuo 28 iki 23,8. Atlyginimai apskaičiuojami pagal pareiginės algos bazinį dydį, kuris nuo 2009-ųjų siekia 475 litus, dauginant iš koeficiento.

Minėtą įstatymą siūloma taikyti laikinai, iki metų pabaigos. Įstatymo projekto įgyvendinimas leistų sutaupyti apie 2 mln. 200 tūkst. litų valstybės biudžeto lėšų.

Seime būta siūlymų mažinti parlamentarų atlyginimus, tačiau Seimo teisininkams kilo abejonių, ar tai nesikirs su Konstitucinio Teismo nutarimo nuostata, numatančia, jog "Seimo kadencijos metu įstatymu negali būti nustatytas mažesnis Seimo nario atlyginimas negu kadencijos pradžioje".

KT praėjusią savaitę išaiškino, jog valstybėje susiklosčius itin sunkiai ekonominei padėčiai įstatymų leidėjas gali laikinai nustatyti mažesnį Seimo nario atlyginimą, priešingu atveju Seimas būtų nepagrįstai išskirtas iš kitų valstybės valdžią įgyvendinančių institucijų, o Seimo nariai būtų nepagrįstai privilegijuojami, taip pažeidžiant iš Konstitucijos kylančius imperatyvus, atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisingumo reikalavimus.

Lapkričio 17-ąją kadenciją baigęs Seimas paskutinėmis dienomis priėmė, o prezidentas pasirašė Seimo statuto ir atitinkamo įstatymo pataisas, kuriomis sumažintos išmokos už išlaidas parlamentiniam darbui, tačiau pakeltas atlyginimas.

Iki pertvarkos Seimo nariai gaudavo 4,6 tūkst. litų atlyginimą neatskaičius mokesčių, dar apie 8,5 tūkst. sudarydavo išmokos už išlaidas parlamentinei veiklai. Pakeitus tvarką, Seimo nariams priklauso apie 11 tūkst. litų atlyginimas neatskaičius mokesčių, o sumažėjusi išmoka už išlaidas parlamentinei veiklai siekia 3,8 tūkst. litų.

Seimo narių grupė kartu pateikė ir Laikinojo teisėjų atlyginimo įstatymo projektą, kuriuo siūloma laikinai 15 proc. mažinti ir Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimus. Pasak iniciatorių, įstatymo projekto įgyvendinimas leis sutaupyti apie 240 tūkst. litų valstybės biudžeto lėšų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kremliaus eteryje – netikėtos kalbos apie rusų sutriuškinimą: suklusti privertė karininkas, kurio prognozės jau pasitvirtino (2)

Ukrainai iš Vakarų perduota šarvuotoji technika jau riaumoja poligonuose ir laukia savo valandos,...

Malinauskas stebisi Šimonytės pasirinkimais (18)

Neseniai daug triukšmo sukėlė Ingridos Šimonytės ir Agnės Širinskienės viešas...

Pasiūlymą pateikęs Lukašenka grasina „pačiu baisiausiu ginklu“ papildyta (1)

Karą Ukrainoje būtina sustabdyti, kovo 31 dieną savo kalboje Baltarusijos parlamentui ir tautai...

Polina Šilina, Danilas Fedkevičius, rus.delfi.lv

Akmuo į Lietuvos daržą: kartu su kitomis penkiomis ES šalimis kaltinama, kad reikalauja išpūstų kompensacijų už Ukrainai perduotus ginklus KAM komentaras

Kovo 28 dieną „Politico“, remdamasis šaltiniais iš Europos Sąjungos diplomatinių sluoksnių...

Kaip parduotuvės dirbs per Velykas: galimybių paskutinės minutės pirkiniams liks

Pirmąją Šv. Velykų dieną, balandžio 9, dauguma šalies prekybos vietų neatvers durų, tačiau...

Žiniasklaida: Argentina išsiunčia rusus (2)

Argentinos migracijos tarnybos masiškai atsisako pratęsti rusams turistines vizas. Tai naujienų...

Karas Ukrainoje. JAV: dėl Rusijos užmojų turime naujos informacijos Kyjivas: kilo dar viena grėsmė (1)

Vėlų ketvirtadienio vakarą Rusija apšaudė Charkivą. Pirminiais duomenimis, sužeistųjų ar...

Iš Niujorko grįžusi galerijos vadovė Toma Monginė apie žiaurų meno ir mados pasaulį: pažintys ten yra viskas

Šiandien su laidos „ Kasdienybės herojai “ kūrybine komanda lankomės privačioje galerijoje...

Agnės Jagelavičiūtės mama Nijolė prakalbo apie dukros palikimą: prasidėjo sudėtingi etapai (7)

Prieš kelis mėnesius mirusios dukros Agnės Jagelavičiūtės netekusi jos mama Nijolė...