Tai Eltai trečiadienį patvirtino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

„Dėl įvykio Architektų gatvėje, kai buvo bute rasti du negyvi žmonės, yra pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 229 straipsį dėl tarnybos pareigų neatlikimo, siekiant baudžiamosios teisės taikymo aspektu įvertinti visų į įvykį reagavusių tarnybų veiksmus“, – teigė J. Samorokovskaja.

Anot policijos, balandžio 19 d. apie 13 val. 50 min. Vilniuje, Architektų gatvėje, bute, rasti mirusių moters (gim. 2003 m.) ir vyro (gim. 2001 m.) kūnai.

Pirminiais duomenimis, vyras mirtinai sužalojo draugę, po to mirtinai susižalojo pats. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo.
Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis prieš kelias savaites Eltai patvirtino, kad anksčiau policija yra gavusi minėtos poros kaimynų pranešimus apie galimą smurtą, triukšmą. Pasak policijos atstovo, pastaruoju metu tokio pobūdžio pranešimas gautas vasarį ir galimo nužudymo išvakarėse, balandžio 18 d.

„Gautas pranešimas apie smurtą, kuris nepasitvirtino“, – apie balandžio 18 d. pranešimą policijai sakė R. Matonis.

Šią situaciją tąkart pakomentavo ir pagalbos skambučius priimantis Bendrasis pagalbos centras (BPC). BPC paskelbė, kad buvo nurodyta patikrinti informacinė sistemoje fiksuotą, su balandžio 18 d. skambučiu BPC susijusią informaciją.

Pasak BPC, susipažinus su informacinės sistemos duomenimis nustatyta, kad skambutis iš Architektų gatvės buvo gautas 19.52 val. Į jį atsiliepusi pareigūnė išsiaiškino įvykio vietos adresą, kitas svarbias aplinkybes, parengė ir perdavė policijai pranešimą apie pagalbos poreikį įvykio vietoje.

„Pranešime nurodyta, kad kaimynę muša vyras, galimai yra mažamečių vaikų, pranešėja girdi pagalbos šauksmus. Atsižvelgdama į aplinkybes, operatorė įvykį priskyrė Smurto artimoje aplinkoje įvykių tipui“, – teigiama BPC pranešime spaudai.

BPC atkreipė dėmesį į tai, kad reaguodama į pranešimą ir vertindama pranešimo informaciją, policija taip pat turi galimybę perklausyti skambučių garso įrašus.

„Vertinant visą surinktą informaciją nustatyta, kad į skambutį atsiliepusi Bendrojo pagalbos centro operatorė savo pareigas atliko tinkamai. Tai – profesionali ir ilgametė darbuotoja, sukaupusi didelę ir vertingą patirtį. Minėtos pareigūnės dėka išgelbėta ne viena gyvybė – tą liudija ir iš Lietuvos Respublikos Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos gauta padėka“, – teigiama BPC pranešime spaudai.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)