Kaip „Delfi“ pasakojo vienos mažametės mama, kuri nenorėjo prisistatyti, jai sukėlė nerimą, kai jų darželio administracija pasidalino gairėmis, kaip ugdyti vaiką namuose. Taip pat buvo pridėtas ir inforgrafikas: „Nejaugi netrukus pereisime prie darželinukų nuotolinio ugdymo?“, – klausė ji.

Naujienų portalui susisiekus su Vilniaus mero pavaduotoja E. Tamošiūnaite, ji paneigė tokias sklindančias kalbas ir nurodė, kodėl savivaldybė darželiams išsiuntė Vaikų ugdymo namuose gaires.

„Mes aptarėme su vadovais, kaip reikėtų dirbti su vaikučiais, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių lieka namuose. Tai nėra nuotolinis mokymasis, tai yra ugdymas namuose, kada bent vieną kartą per savaitę auklėtoja turi kontaktuoti su šeima, išsiųsti užduotėles ir t. t. Faktiškai, mes dirbame įprastai ir tėvai gali atvesti savo vaikus, darželiai dirba įprasta tvarka. Tačiau išanalizavę skaičius supratome, kad dalis vaikų lieka namuose ir tėvai turi tokią galimybę pasilikti.“

Edita Tamošiūnaitė

Vis dėlto mero pavaduotoja akcentavo, kad yra kalbama apie ugdymą namuose, taip pat pažymėjo, kad yra atvejų, kai ir visa darželio grupė atsiduria izoliacijoje.

„Dabar tiksliai nepamenu, kiek buvo tokių grupių praeitą savaitę, bet tokiu atveju auklėtoja, sakykime, dirba su vaikais nuotoliniu būdu. Vadinasi, visi vaikai yra namuose ir turi saviizoliacijos dviejų savaičių procesą.“

E. Tamošiūnaitė nurodė, kad praeitą savaitę sostinės darželius lankė tik 55 proc. vaikų.

„Jeigu analizuotume skaičius, kai nebuvo pandemijos ir palygintume tokį patį laikotarpį su praėjusiais metais, tai lankydavo apie 75-80 proc. Matyt, tėvų dauguma arba dalis dirba nuotoliniu būdu, turi galimybę ir ja pasinaudoja. Todėl, kad nenutrūktų tas ryšys su vaiku, kurio šiuo metu tėvai neleidžia į darželį, apsitarę su vadovais išsiuntėme tas gaires, kaip ugdyti tokį vaiką namuose.“

Pasak atstovės, jeigu Vyriausybė priimtų sprendimą, kad reikia visiems darželinukams pereiti prie nuotolinio ugdymo, tuomet tai reikėtų vykdyti, bet kol kas pati savivaldybė tokių planų neturi.