aA
Po to, kai iš vienos Vilniaus mokyklos į ligoninę buvo išvežtas mokinys, prabilo kitas vaikinas, nusprendęs papasakoti savo versiją apie tai, kas, anot jo, vyksta mokyklos viduje.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Narkotinės medžiagos ir ugdymo įstaigų tvarkos nepaisymas - tik dalis to, ką, anot DELFI skaitytojo, kasdien patiria ne tik vyresnieji, bet ir mažiausieji mokyklos mokiniai. „Tai yra baisu ir pavojinga, – apie situaciją mokykloje rašė mokinys. – Mes kasdien randamės toje aplinkoje ir dar privalome gerai mokytis, būti mandagūs ir dėvėti uniformas.“

Po incidento nusprendė prabilti apie tai, kas vyksta mokyklos viduje

„Vakar atsitiko baisus dalykas, po kurio aš negaliu ir nebenoriu tylėti. Ryte vieną vaikiną išvežė greitoji pagalba. Prasidėjus pamokai jis prarado sąmonę, pamėlynavo, prasidėjo traukuliai. Mokytoja iškvietė greitąją, – teigiama laiške. – Aišku, kitiems tai buvo panašu į epilepsijos priepuolį. Sakė, kad gal taip ir buvo, bet, deja.“

Laiške teigiama, kad į ligoninę išgabentas jaunuolis prieš pamoką galimai bandė nelegalių priemonių. Laiško autorius taip pat tvirtina, kad tokie dalykai mokykloje nėra naujiena.

Tai yra baisu ir pavojinga. Mes kasdien randamės toje aplinkoje ir dar privalome gerai mokytis, būti mandagūs ir dėvėti uniformas.
Mokinys

„Tiesiog nebegaliu į tai žiūrėti. Netikiu, kad mokyklai niekas nieko nepranešė. Netikiu, kad mokytojai, pavaduotojai ar direktorė nieko nepastebi. Nepastebi, kad pusė klasės parūkę sėdi pamokoje. Neužuodžia žolės kvapelio. Tiesiog taip patogu – nieko nematyti ir nieko nedaryti“, – rašoma laiške.

Laiške teigiama, kad mokykloje susidariusią situaciją bandė spręsti tėvai, tačiau rezultatų nepasiekė. „Tėvai, kurie bando spręsti kažkokias mūsų problemas, eina kalbėtis su direktore, bet grįžta nieko nepešę. Atsakymas vienas: „Visi mokiniai tinginiai, o mokytojai – geri“. Visi viską bando nuslėpti vieni nuo kitų , mokytojai nuo pavaduotojos. Ji bijo, kad tik kokios kalbos nepasiektų direktorės“, – rašoma laiške.

Laiško autorius tvirtina, kad mokykloje nesunku gauti narkotinių medžiagų. „Mokykloje turbūt jau penktokai žino, kas pas mus parduoda žolę, kiek kainuoja ir panašiai. Aš pats žinau keturis mokinius, pas kuriuos galiu bet kuriuo momentu nusipirkti žolės ir visokių nesąmonių. Ir tai gali daryti bet kas. Nors ir antrokas“, – teigiama laiške. Autoriaus teigimu, jis žino ir šeštoką, kuris jau yra bandęs nelegalių svaigalų. Mergaitės, anot laiško autoriaus, taip pat bando.

Mokykloje turbūt jau penktokai žino, kas pas mus parduoda žolę, kiek kainuoja ir panašiai. Aš pats žinau keturis mokinius, pas kuriuos galiu bet kuriuo momentu nusipirkti žolės ir visokių nesąmonių. Ir tai gali daryti bet kas. Nors ir antrokas.
Mokinys

„Mokyklos tualete visada galima parūkyti ir paprastų cigarečių, ir elektroninių su įvairiais užpildais, ir žolės. Priešgaisrinė užlipdyta, čia ir durniui aišku, – rašo mokinys. – Visiems siūloma. Pradžioje nemokamai. Visa mokykla žino, kad tame berniukų tualete rūkoma, žino ir mokytojai, ir direktorė.“

Žiniasklaidai laišką parašęs mokinys teigė, kad problemą stengiasi išspręsti viešumu.

„Tokie dalykai dedasi ne tik mūsų mokykloje, bet ir kitose. Bet aš noriu pabandyti, bent kažką padaryti“, – teigiama laiške.

Mokyklos direktorė: ko gero, ne iš piršto viskas laužta

Mokyklos direktorė DELFI patvirtino, kad ketvirtadienį į mokyklą buvo kviesti medikai. Mokinys buvo paguldytas į gydymo įstaigą, tačiau, jos žiniomis, iki ketvirtadienio vakaro dar nebuvo nustatyta sunegalavimo priežastis.

Vis dėlto, pati direktorė teigė, kad vos atvykus medikams ji pirmiausia paklausė, ar mokinys negalėjo sunegaluoti dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

„Greitoji buvo. Pati dalyvavau nuo pat iškvietimo iki mokinio išvežimo iš mokyklos. Tą klausimą iškėliau profesionalams: ar nėra įtarimų, kad tai galėtų būti kokie nors kvaišalai? Mane medikai nuramino, vienareikšmiškai pasakė, kad ne, kad turėtų būti visiškai kitokie simptomai“, – tvirtino direktorė.

Direktorė teigė, kad dar ketvirtadienio vakarą nebuvo aiški vaikino sunegalavimo priežastis.

Ko gero, ne iš piršto viskas laužta.
Jelena Žurovska

Laiške mokinys teigia, kad mokykloje ne vienas mokinys yra išbandęs narkotinių medžiagų, taip pat teigiama, kad mokyklos tualete nevaržomai rūkomos ir cigaretės, ir narkotinės medžiagos. Direktorė teigė, kad tokių dalykų nepastebėjo, o ir esą to negalėtų būti dėl tualetų išplanavimo.

„Tualetai yra gana atviroje vietoje. Mokykloje akylai stebima, nors aišku, neturime stebėjimo kamerų, bet budintys mokytojai stebi per visas pertraukas“, – vardijo direktorė ir stebėjosi, kodėl mokinys nusprendė parašyti laišką žiniasklaidai. Jos teigimu, mokiniui pirmiausia reiktų apie tai kalbėti mokyklos bendruomenei.

„Sunku kažką kalbėti šia tema. Kai metami kaltinimai, net nežinai, ką sakyti. Pradėti aiškinti, kad tai netiesa? Per mažai. O tai iš tikrųjų yra netiesa. Pulti įrodinėti, kviesti ateiti patikrinti? Įtariu, kad, be abejo, tokie reiškiniai turėjo būti. Ko gero, ne iš piršto viskas laužta“, – vardijo direktorė.

Mokinį direktorė apibūdino kaip pažangų, o į klausimą, kodėl tuomet iš karto paklausė, ar vaikinas negalėjo būti paragavęs nelegalių medžiagų, teigė, kad už mokinius atsakingi asmenys privalo tikrinti viską. Vis dėlto, kodėl pirmoji mintis buvo apie narkotikus: „Dėl to, kad tai tampa masiniu reiškiniu per visą Lietuvą. Skaitome žiniasklaidą. Būtų kvaila teigti, kad mes – vienintelė mokykla, kuri neliečiama“, – kalbėjo direktorė.

Pagalba turintiems priklausomybių
Norėdami gauti pagalbos kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar artimiausią Priklausomybės ligų centrą:
Respublikinis priklausomybės ligų centras (RPLC)8 5 213 7274info@rplc.lt
RPLC Vilniaus filialas8(52)137808vilnius@rplc.lt
RPLC Kauno filialas8(37)333255kaunas@rplc.lt
RPLC Klaipėdos filialas8(46)415025klaipeda@rplc.lt
RPLC Šiaulių filialas8(41)522488siauliai@rplc.lt
RPLC Panevėžio filialas8(45)582673panevezys@rplc.lt
Anoniminių alkoholikų draugija+370 685 05191/info@aalietuvoje.org
Pilnų namų bendruomenė+370 698 73005infopnb.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Iš Kurtinaičio lūpų – negirdėti faktai: nuo „Timberwolves“ dėmesio iki lemtingo pokalbio su Algirdu Brazausku

VTB Vieningosios lygos interneto svetainės parengtas interviu su Maskvos srities „Chimki“...

Keliaujantiems prie jūros gali kilti dar didesnių problemų – Klaipėdos žiedus rekonstruos vienu metu (12)

Jau kitąmet Klaipėdoje vairuotojų gali laukti nemenkas išbandymas. Tikėtina, kad vienu metu bus...

Vilniuje siaubą kėlęs, įtariama, maniakas, kurio policija ieškojo net feisbuke, – suimtas (163)

Mažamečių ir nepilnamečių tėvai Vilniuje gali būti ramūs – itin sunkius nusikaltimus...

Stilingoje Palangos vietoje nustebino vaizdas lėkštėje: tokių šaltibarščių dar nematėte

„Sodas jūros mieste“ – taip save prisistato gastrobaras esantis Palangoje , vos kiek paėjus...

Proto industrija. „Žalgirio" ir arenos valdymas. Moteris statybose. Hostingo verslas

Šešioliktoji Proto industrijos laida. „Žalgirio" ir arenos valdymas. Moteris statybose. Hostingo...

Prancūzijos prokurorai skelbia, kas galėjo sukelti gaisrą Dievo Motinos katedroje (6)

Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedrą balandį nuniokojusį gaisrą sukėlė blogai užgesinta...

Rita Lebedeva. Vaikystė Sibire, kur vaikai turėjo pareigų ne taip, kaip dabar (68)

Skiriu tiems, kurių vardus žinau: Sibiro darbo suluošintai Izabelei, Ignui bei jų negimusiems...

Nuo policijos bėgusį keturračio vairuotoją gina bendražygiai: kalta galiojanti tvarka

Keturračio vairuotojas, supratęs, kad yra stabdomas kelių policijos, smarkiau sukteli...

Po DELFI publikacijos Adomėną pasiekė nemaloni žinia: VTEK aiškinsis, kodėl nedeklaruota būsto paskola (21)

Trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Seimo nario Manto...

Lietuviškoje Meilės saloje kažkada kunkuliavo aistros: šiandien ištroškę nuotykių ją atranda iš naujo (8)

„Druskininkai vis dar per mažai atsigręžę į Nemuną. Plaukiam, aš jums parodysiu“, – sako...