Panevėžį sukrėtė smurto išpuolis M. Karkos pagrindinės mokyklos kieme.

Pasak Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Jukniūtės, incidentas įvyko apie 10 val. 13 min. pačios mokyklos teritorijoje. Policijos duomenimis, nepilnametė peiliu sužalojo bendraamžę. Sužalota moksleivė išvežta į Respublikinės Panevėžio ligoninės priėmimo-skubios pagalbos skyrių. Pirminiais duomenimis, pavojaus gyvybei nėra.

Kaip teigė M. Karkos pagrindinės mokyklos direktorė Minolė Petronytė-Kairienė, incidentas įvyko per ilgąją pertrauką.

Konfliktas prasidėjo tarp dviejų tos pačios M. Karkos mokyklos moksleivių, prie mokyklos tvoros.

Netrukus socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip ant žemės raitantis dviem besimušančioms mergaitėms, prie jų pripuola trečioji. Pastarąją greitai atitraukia ir laiko prišokęs suaugęs vyras.

Ginti puolė mokytojas

Vėliau paaiškėjo, kad trečioji konflikto dalyvė vieną iš susimušusiųjų puolė peiliu.

Pasak M. Petronytės-Kairienės, ši peilį atsinešusi ir juo smogti išdrįsusi mergaitė – A. Lipniūno progimnazijos auklėtinė.

„Darome tokią prielaidą, kad tai buvo planuota ir mergaitė iš kitos mokyklos atėjo jau turėdama tikslą, su savimi pasiėmusi virtuvinį peilį, žinodama, kada bus ilgoji pertrauka. Mergina konflikte nedalyvavo, bet jam prasidėjus pribėgo prie nukentėjusiosios ir dūrė peiliu. Dėl ko įvyko konfliktas, dar sunku atsakyti. Renkame pasiaiškinimus, visų versijos labai skiriasi“, – teigė direktorė.

Anot jos, užpultą mergaitę ginti puolė mokyklos darbuotojai. Pirmiausia atskubėjo pirmame aukšte budėjęs fizinio ugdymo mokytojas. Mokyklos teritorija filmuojama vaizdo kameromis, bet vykstantį konfliktą pedagogas pamatė pro mokyklos langą.

„Mokytojas išbėgo į kiemą, atėmė peilį ir smurtavusią merginą sulaikė, atvedė į direktoriaus kabinetą, kur sulaukėme pareigūnų ir nepilnametės mamos. Nukentėjusiai merginai pirmoji pagalba buvo suteikta dar mokykloje, o tuomet greitosios medikų ji išvežta į ligoninę“, – pasakojo M. Petronytė-Kairienė.

Kiek jai žinoma, nukentėjusiai mergaitei peiliu durta į peties sritį. Ar sužalojimai gilūs, paaiškės po medikų apžiūros.

Dirba psichologai

Pagalbos prireikė ir incidentą mačiusiems vaikams.

„Klasės draugai, matę šį įvykį, sukrėsti. Jiems teikiama psichologo pagalba. Su vaikais kalbame, kaip apskritai reikėtų elgtis tokioje situacijoje, kad svarbiausia ne pulti filmuoti ir viską kelti į internetą, o padėti smurtą patiriančiam draugui ir kviesti suaugusiųjų pagalbą“, – sakė M. Petronytė-Kairienė.

Su A. Lipniūno progimnazijos direktore susisiekti nepavyko. Mokyklos raštinės telefonu atsiliepdavusi administratorė informuodavo, jog direktorė užimta.